Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

siaaska 16:06, 18 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Dobre jesteście dziewczyny Mnie też Ogrodowisko wciągnęło ale dzieciaki sprowadzają mnie na ziemię Próbują zwrócić na siebie uwagę a to robi się już niebezpieczne
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
agniecha973 16:34, 18 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
siaaska napisał(a)
Dobre jesteście dziewczyny Mnie też Ogrodowisko wciągnęło ale dzieciaki sprowadzają mnie na ziemię Próbują zwrócić na siebie uwagę a to robi się już niebezpieczne


Mam starsze dzieciaki i automatycznie trochę mniej czasu wymagają od mamy - zadowalają się tatą
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:35, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witajcie, mam pytanie do tych co tu zaglądną dziś. Pomyślałam, że z tymi donicami to do wiosny nie doczekam więc przyśniło mi się,że można do nich przecież jakieś cebulki potykać i na wiosnę będzie dekoracja na schody. Poradźcie tylko gdzie jeszcze można nabyć cebulki - jutro będę we Wrocławiu i może uda mi się zaglądnąć do jakiegoś marketu, ale muszę się zdecydować na jeden tylko i musi to być dobry strzał. Może OBI. Mają jeszcze cebule? A i może ktoś ma doświadczenia z sadzeniem cebulek w donice? Jakie się najlepiej sprawdzają? Czekam na porady
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dooomek 16:04, 19 lis 2011

Dołączył: 19 lis 2011
Posty: 4
Sebek 18:18, 19 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agniecha973 napisał(a)
Witajcie, mam pytanie do tych co tu zaglądną dziś. Pomyślałam, że z tymi donicami to do wiosny nie doczekam więc przyśniło mi się,że można do nich przecież jakieś cebulki potykać i na wiosnę będzie dekoracja na schody. Poradźcie tylko gdzie jeszcze można nabyć cebulki - jutro będę we Wrocławiu i może uda mi się zaglądnąć do jakiegoś marketu, ale muszę się zdecydować na jeden tylko i musi to być dobry strzał. Może OBI. Mają jeszcze cebule? A i może ktoś ma doświadczenia z sadzeniem cebulek w donice? Jakie się najlepiej sprawdzają? Czekam na porady


W marketach są teraz ooogromne promocje - za darmo dają cebule - prawie


Tylko nie wiem czy coś jeszcze mają - bo już schyłek


Cebule w donicach - jak najbardziej. Tylko musisz je zadołować przed zimą.

Ostatnio wymyśliłem, że wsadzasz cebule do szkółkarskiej donicy, a wiosną dajesz do ładnej i nic nie widać - za cebule kwitną.

A jak cebule przekwitną to wyjmiesz czarną donicę, dasz ją gdzieś, a na to miejsce jednoroczne.


Raany - muszę cebul dokupić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 18:24, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wiesz Sebek, to jakaś telepatia. Zobacz co do Ciebie przed chwilą napisałam, ale nie zdążyłam wysłać, bo zauważyłam, że coś do mnie skrobnąłeś: "Hej Sebek, czy mogę wykorzystać Twój wątek do zasięgnięcia informacji? Tu tyle ludzi zagląda, a do mnie jeszcze nie tak wiele.
Czy ktoś z obecnych wie może, czy gdzieś jeszcze cebulki kwiatów wiosennych sprzedają? Kupiłam sobie doniczki i wymyśliłam je w nich posadzić." I tyle. Uprzedziłeś mnie. Dzięki.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 19:04, 19 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262


Trzymam kciuki za to żeby były
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 23:50, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To może ja coś dzisiaj jeszcze dodam, żeby wątek nie wygasł.
Wzięłam się dzisiaj za pomiary działki, ale to bardzo mozolna praca, zwłaszcza jeśli trzeba ją wykonać samemu. Moi panowie przy sobocie nie mają czasu na takie pierdoły. Pomierzyłam około 1/3, teraz trzeba będzie dobrze narysować i zobaczymy jak to wyjdzie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:55, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A z obrazków mojego zaniedbanego ogrodu (ale uwaga - tylko do wiosny) przedstawię małe wrzosowisko i moje 3 różaneczniki. Kupiłam je jako bezimienne w markecie, ale miały napisane że to jakieś hybrydy, a moja pamięć podpowiadała, że takie więcej wytrzymają. I są już u mnie trzeci rok i jest ok. Ten szaleniec zakwitł na jesień i po kilku dniach mróz go przyłapał. Ale jeszcze kilka pączków mu zostało na wiosnę. Jest fioletowy.
A! I jeszcze pytanko do fachowców: czy takie brązowiejące pędy są ok? To tak dziwnie wygląda pół łodygi brązowej a pół jeszcze zielonej. Najpierw jak ujrzałam, myślałam że gniją, ale to chyba drewnienie pędów? Czy jakieś choróbsko?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:59, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A temu najwyraźniej doskwiera susza. Tylko dlaczego jemu sucho a innym nie, skoro rosną tuż obok siebie? Ten o ile dobrze pamiętam kwitnie na różowo. Kilka listków ma podejrzanych prawda?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies