Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Bajki przyrodnicze

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajki przyrodnicze

eliza3 16:34, 21 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bajka jak zwykle ciekawa i wesoła. Z przyjemnością przeczytałam i obejrzałam zmagania papuga.
Mój papug był u mnie tylko raz, ale dobre i to, przynajmniej wiem jaki jest piękny i zawsze mogę się pochwalić, że go widziałam i gościłam u siebie
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 18:48, 21 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Masz rację Elizko że to piękny ptak i miło jest móc się pochwalic że sie go widziało. U mnie w tym roku jest ich około dziesięciu,najwięcej było ponad 30. Jeden zaprzyjaźnił sie z dzięciołem. Można by znów bajkę napisac ale dam Wam odpocząc.Pozdrawiam .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
eliza3 19:00, 21 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bogdziu ja wcale od Twoich bajek odpoczywać nie chcę, wiesz jak je lubię. U Ciebie tyle ptaków, że cudownie je oglądać i to jeszcze o nich czytać.
Ja w środku wsi mieszkam, więc i ptaszki zaglądają te bardziej udomowione, oprócz sikorek i wróbelków rzadko mam innych gości, więc jak coś innego przyleci to wielka sensacja.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
gaby3003 13:23, 29 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377
Bożenko jaka cześć emerytury poświęcasz swym przyjaciołom.......?..

ja u siebie mam sikorki modraszki,które uwielbiają słonecznik łuskany zatapiam go w smalcu....
zakupiłam gotowe rożki z po mielonym chyba ziarnem i powiesiłam, ale to jakoś nie ma wzięcia nie wiem dlaczego?
słonecznik nie łuskany oraz ziarno zboża, również nie miało, wzięcia... podpowiedz dlaczego ?
przylatuje jeszcze jeden kos.... który zjada pozostałości z ziemi, pogubione przez sikorki
____________________
Bogdzia 18:31, 29 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gaby3003 napisał(a)
Bożenko jaka cześć emerytury poświęcasz swym przyjaciołom.......?..

ja u siebie mam sikorki modraszki,które uwielbiają słonecznik łuskany zatapiam go w smalcu....
zakupiłam gotowe rożki z po mielonym chyba ziarnem i powiesiłam, ale to jakoś nie ma wzięcia nie wiem dlaczego?
słonecznik nie łuskany oraz ziarno zboża, również nie miało, wzięcia... podpowiedz dlaczego ?
przylatuje jeszcze jeden kos.... który zjada pozostałości z ziemi, pogubione przez sikorki


Mielony słonecznik to dla nich jak mąka nie zjedzą bo nie widzą ziarenek, a zboża to lubią bażanty i kuropatwy a te drobne nie jedzą ,no może sroki i sójki tylko. Musisz kupic ,,normalne" jedzonko, zwykły słonecznik, może byc łuskany ale w całosci lub tak na pół łamany bo takiego pyłu zmielonego nie zjedzą. Jaka częśc emerytury wydaję? Da sie jeszcze wytrzymac bo płace po 3,50 za 1 kg a na zimę potrzebuję minimum 60 kg. Policz sama . Do tego jabłka i słonina (smalcu nie daje). Troche się uzbiera ale za tv też płacę a nie oglądam, kosztuje prawie tyle samo, to o wiele lepiej wydac te pieniądze na ptaki .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
gaby3003 00:50, 30 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377
pytam o te koszty poniewaz JA łuskany kupuje po 8.5kg, a klogram to jest nic
wiec kolejne pytanie taki tani mozna dostac?
____________________
Bogdzia 13:31, 30 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gaby3003 napisał(a)
pytam o te koszty poniewaz JA łuskany kupuje po 8.5kg, a klogram to jest nic
wiec kolejne pytanie taki tani mozna dostac?


Ja kupuję na rynku, chłopi sprzedaja pokarm dla kur , kaczek i słonecznik tez mają. Łuskany ostatnio podrożał u mnie jest po 8zł ale można kupowac w łupinie i będzie taniej.Gabrysiu duzzo pozdrówek przesyłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 13:36, 30 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
U mnie wróble jedzą owies i pszenicę. Przyniosłam od teścia na próbę i znikają. Po owsie zostają łupinki, po pszenicy nic.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Bogdzia 20:40, 30 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agniecha973 napisał(a)
U mnie wróble jedzą owies i pszenicę. Przyniosłam od teścia na próbę i znikają. Po owsie zostają łupinki, po pszenicy nic.


Zawsze się mówiło o tym że wróble lubią z plew po młocce wyjadac pszenicę ale teraz chyba ich smaki zależą od miejsca wychowania i pokarmu do jakiego są przyzwyczajone. U mnie nie jedza , u moich znajomych też nie. Kiedyś nakupiłam im sporo pszenicy i musiałam dac kobiecie u której jajka kupuję bo nic nie zjadły, a u Ciebie i Mai jedzą. W sumie dobrze jak jedza.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:59, 30 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
21 stycznia napisałm dla Elizki malutką bajeczkę ale dotad nie miałam czasu by ją wkleic. Jutro mnie nie będzie więc zostawiam zeby było co poczytac jeśli ktos zajrzy.


Mróz wielki , wiatr mocny ,no i śnieg na dworze
jesli trochę polatam rozgrzeję sie moze
pomyslał sobie dziecioł i z samego rana
poleciał gdzieś nad wodę odwiedzic bociana.

Bocian niestety od dawna był bardzo daleko
za siódmą górą , lasem, za dziesiąta rzeką.
Jezioro skute lodem , po horyzont biało
ptaków żadnych nie widac a i ludzi mało.

Wraca dzięcioł do lasu i o dziupli marzy,
słyszy że gdzieś tu blisko tysiąc ptaków gwarzy.
Poleciał za tym głosem i usiadł na drzewie,
co się tutaj dzieje?, dziwi sie bo nie wie.
Ptaków jakby sejmiki i gwar taki wielki,
widac ze są tu dzwońce, są też i wróbelki.
Podleciał jeszcze bliżej, gwar mu się podoba
i spotkał znajomego z lasu grubodzioba.
Grubodziób jadł z dzwońcami słonecznika ziarna
zawołał do dzięcioła: pogoda dziś marna
więc dołącz tutaj do nas sąsiedzie dzieciole,
zapraszam, siadaj z nami przy bogatym stole.



Dzięcioł o nic więcej już teraz nie pyta
sfruwa do sąsiada i grzecznie się wita.
Miło mi ciebie spotkac drogi grubodziobie
wczoraj właśnie myslałem samotnie o tobie.



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies