Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zakątek przy szkole

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek przy szkole

Lilka 12:58, 23 lis 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Wiedziałam że Wy już coś wymyślicie - Zbyszku fantastyczny pomysł, muszę się zorientować jak to z dotacjami na ten cel. Fantastyczny pomysł. A drzewa , aleje też super. Proszę o więcej
____________________
Gardenarium 01:26, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potrzebny jest placyk z ławkami do siedzenia, może w części podwyższone, wymurowane grządki? Takie coś co by każdą donicą inna klasa się opiekowała? Ale nie wiem czy to dobry pomysł.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 09:13, 26 lis 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Lilka - aby Ci przybliżyć temat - wstawiam kilka fotek jak to wygląda.

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego i pierwszy konkurs.











____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Lilka 08:25, 29 lis 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Zbyszku - Miasteczko ruchu drogowego śliczne, bardzo by się nam przydało. Już przejrzałam mnóstwo stron w internecie i szukam sojuszników do swego ( Twego ) pomysłu.
Danusiu rozmawiałam z Dyrektorem kto będzie dbał o te ogród - powiedział mi że oczywiście dzieci, zatem ten problem mam z głowy. Ławeczki jak najbardziej w planie. Teraz szukam firmy która tanio zrobi nam 60 m. ogrodzenia panelowego. Niestety ogród z ławeczkami bez ogrodzenia i chociaż jednej kamery nie ma sensu ze względu na niektóre wybryki naszej " młodzieży".
____________________
Gardenarium 19:37, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jasne, wandale zniszczą.

Porozsyłaj do różnych szkółek listy albo malie o tym przedsięwzięciu i poproś w imieniu szkoły o rośliny. Może ktoś aprobująco do tego podejdzie. Powinnaś mieć plan i listę roślin potrzebnych i również dołączyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lilka 18:53, 29 lut 2012

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Wracam do starego wątku i starego pomysłu upiększenia miejsca przy szkole. Przez zimę ochota mi nie minęła i najważniejsze że nie minęła Dyrektorowi szkoły, który napisał wniosek do firmy ubezpieczeniowej która ubezpiecza nasze dzieci i jest ogromna szansa że dostaniemy sporo kaski na tzw. " poprawę bezpieczeństwa przy szkole". Teren zostanie ogrodzony więc ławeczki Danusiu jak najbardziej się przydadzą.Musimy jeszcze zabezpieczyć ok 50 m skarpy. Na ten cel ugadałam pewnego Pana który ma formę produkującą kratki z tworzywa sztucznego i zabezpieczymy. Mam tylko pytanie i wątpliwość - czym obsadzić tę skarpę - trawa czy może barwinek . Rośliny " wydębimy z pobliskiej szkółki, resztę dokupimy. Myślę o tujach szmaragdach, dereniach, berberysach i marzy mi się rabata w rogu z różami drobnokwiatowymi i hortensjami. Ruszamy jak tylko pociepleje. Oczywiście będzie fotorelacja. Życzcie nam powodzenia
____________________
Sebek 20:04, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wg mnie najlepiej posadzić rośliny bezobsługowe - czyli jałowce, irgę. Barwinek też dobry, bluszcz też się nada. Róże przy szkole - kto się nimi zajmie, będzie plewić, obrywać - wg mnie nie...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
moni 20:21, 29 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
jest gdzie sadzić
____________________
Mona
Lilka 19:10, 19 lip 2012

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Jutro zaczynamy przy szkole. Dziś zakupiłam cały potrzebny materiał - słupki , siatkę, kostkę brukową. Żwirek dostaniemy, ziemię też, na roślinki też chyba wystarczy - jestem podekscytowana. Najgorsze jest to że muszę być w pracy, ale będę obserwować wszystko z okna - tylko jak ja tam wysiedzę ?

____________________
Tess 10:43, 20 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O, zaczęliście już? To super A jakie nasadzenia planujesz?
Ciekawa jestem, jak zmienisz to klepisko
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies