Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

ele2001 15:56, 09 sty 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Tak jak w tytule są tu bonsai i niwaki uważnie i od początku przejrzyj posty
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
bartek_s1992 17:50, 14 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przycinanie - cięcie tui

Witam, na zdjęciach przedstawiam kilka tui z którymi mam problem.



Zdjęcie 1,2 - Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić z brązowieniem igieł w środku. Mam je wyczyścić od środka i zastosować jakiś nawóz przeciw brązowieniu igieł ? Kiedy przeprowadzić przycinanie ? Można już i nie spowoduje to negatywnego wpływu w przypadku pojawienia się przymrozków?
Zdjęcie 3 - W jaki sposób można przeprowadzić przycinanie ? Chciałbym uzyskać najlepiej spiralkę czy coś w tym stylu W środku są brązowe więc nie wiem jak ten problem rozwiązać
Zdjęcie 4 - Podobny problem, brązownie tej kuleczki w środku

Dziękuję za wszelkie informację i pozdrawiam

Karol99 17:50, 14 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przycinanie - cięcie tui



To ze brązowieja w środku jest zjawiskiem naturalnym. Tam poprostu nie dociera światło. Co do cięcia nie wiem. Ja swoje tuje tne na początku kwietnia, ale może ktoś doświadczony się wypowie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 18:07, 14 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O cięciu iglaków masz tutaj, najpierw przeczytaj, potem pytaj.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 19:40, 15 mar 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Cyprysik groszkowy tak ma w większym lub mniejszym stopniu rudzieje od środka praktycznie jeszcze nie widziałem okazu który by nie był obeschnięty w ten sposób, jest wrażliwy na niedobór magnezu więc nawożenie dolistne mogło by pomóc.

Jałowiec skyrocket zapewne jest atakowany przez namiotnikowce larwy zjadają od środka młode przyrosty i roślina wygląda jak porażona jakimś grzybem trzeba pryskać praktycznie co roku - jest na ogrodowisku na liście niepolecanych.

Ten żywotnik to chyba teddy jest nietrwały i ma miękkie gałązki szkoda zachodu najmnieszy opad śniegu zniekształci go na amen.

Dużo się dowiesz z artykułu który podała szefowa.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 13:30, 16 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tniesz nożycami szpalerowymi kształtując tak, jak sobie wymyśliłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
violinek 23:38, 27 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Tak Wam chcialam Wam pokazac moje ogrodowiskowe dziecko - podcietego jalowca ...a tu dzisiaj podczas deszczu wyskoczyla ma na galeziach cala masa grzybow (braowa galaretka ) , moze jakis oprysk pomoze aczkolwiek mam obawy -jalowiec ogromny 30-to letni a ciecie bylo radykalne ...szkoda
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
waldek727 02:54, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gymnosporangium clavariiforme . Teraz bazidiospory grzyba przeniosą się na wszystkie grusze w okolicy ponieważ jest to grzyb dwudomowy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kris_bialystok 14:14, 04 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
witam,
taki oto okaz udało mi się zakupić w okolicznej szkółce
po krótkiej rozmowie z panią sprzedającą stwierdziliśmy, że nadawał się on najbardziej na moje stanowisko - wiem tez, że jest to cyprysik gruszkowy, został formowany w lutym ubiegłego roku i w tym roku kolejny raz w lutym został docięty do obecnego kształtu

niestety nie potrafiła pani podać dokładnej nazwy gatunku - rozpoznacie?

dodatkowo mam pytanie o nawożenie - granulkami czy lepiej dolistnie?

podoba się?






____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 18:36, 04 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nawozi się roślin świeżo posadzonych co najmniej 2 tygodnie po posadzeniu...Muszą się zakorzenić aby miały czym pobierać nawóz. Przede wszystkim trzeba podlewać.

Jaki to gatunek? pokaż zbliżenie igieł... z daleka nie widać bo jest cięty i może to być nawet cis, bo igieł nie widać. Cyprysik też może być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies