Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

kris_bialystok 08:47, 05 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
jest i zbliżenie



wygląda na zabiedzony - ale wg zapewnień w szkółce tak świeżo przycięte cyprysiki wyglądają

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 09:47, 05 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cyprysik nie jest dobrym materiałem na niwaki, robią je bo one schną wewnątrz krzewu, biednieją, więc jedyne wyjście na jakieś pieniądze to - niwaki. Ja bym leciutko zraszała, żeby wilgotność powietrza zwiększyć, podlewać bryłe także. Jak się przyjmie i zacznie rosnąć, dopiero wtedy możesz odżywić dolistnie może na początek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 09:55, 05 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki za info (choć nie jest to pocieszające) - będę walczył widziałem w tej szkółce taki dość dorodny, pokazowy okaz i wyglądał o niebo lepiej - a te wysuszone igły to ponoć stres od pierwszych cięć... ale jak widać może nieco mijają się z prawdą...
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 10:40, 05 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być stres, nie tyle stres co niskie temp, a odkryły się igły głębiej, zimno, słońce przypaliło i wszystko razem dało taki efekt. Teraz musisz cierpliwie poczekać i dbać. Ale ten gat, nie jest dobry na długowieczny okaz. Będzie podsychał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 10:43, 05 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
Będę dbał - na ładny okaz z cisa lub czegoś innego nie starczyło funduszy - dodam, ze ten egzemplarz ma około metra wysokości - kosztował niecałe 200 zł



____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 13:04, 05 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokrój ma bardzo ładny i cena też kusząca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 21:41, 28 maj 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Mam jedną tuje, szmaragd, taką ok 1,2o wysokości, nie pdooba mi się, bo kupiłam ją gdy jeszcze nie byłam ,,obeznana", miała byc ladnym stożkiem, ale wzięłam taką z pięcioma prowadnikami, byłam zmuszona ja wykopać, jest brzydka, ale chce dać jej szanse i zrobić z niej bonsai, ale niewiem jak te prowadniki rozdzielić, są już dość sztywne, niewiem czy sznurki sobie poradza, a nie mam gdzie ich podwiązać.
____________________
Lucyna
Toszka 11:38, 30 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lucynko, zdjęcia w studio poprosimy - ty ją widzisz, a my nie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 08:47, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuja zwłaszcza kolumnowa nie jest dobra na niwaki. Pokaż zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szym3k 08:02, 13 wrz 2015

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Witam,

Odświeżę troszkę temat.
Jako, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać ze wszystkimi.
Planuję zaraz przy oknie (w odległości około 1 - 1,5 m od ściany domu) posadzić drzewo, które planuję prowadzić w stylu niwaki. Po długich poszukiwaniach wybór padł na sosnę drobnokwiatową Fukai. Czy coś możecie powiedzieć na temat tego drzewa, czy ktoś z niego robił niwaki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies