Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

glorusek 08:18, 15 lut 2016

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
A to jest cis?
Gardenarium 15:01, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No moją orientację to jest modrzew, ale za daleko zdjęcie zrobione. Cis to nie jest na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
glorusek 15:41, 16 lut 2016

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
modrzew japoński, prosze o info czy on na zime lysieje?
Gardenarium 16:30, 16 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Modrzew gubi igły na zimę. I to niestety czyni go jednym z najgorszych drzew iglastych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
glorusek 18:42, 16 lut 2016

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Podoba mi sie ta forma, cena z tego co pamietam okolo 300zl, nie ma tragedii efekt bylby fajny.
Gardenarium 16:03, 17 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Forma rzeczywiście ciekawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinG 18:25, 21 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Witam, zakupiłem w zeszłym roku około 2,5 metrowego buka w formie bonsai. Był kopany z gruntu pod koniec kwietnia. Niestety mimo intensywnego podlewania przez cały rok, nie puścił ani jednego listka. Co dziwne, pąki były zielone w środku, i nie usychały. Mam pytanie, czy istnieje możliwość że odbije tego roku? Czy raczej jest stracony. Jak to sprawdzić

Zdjęcie buka poniżej. Jest to drzewo w środku rabaty, po prawej stronie.


____________________
m_gocha 23:51, 31 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Czy ktoś spotkał gdzieś na forum informacje na temat cięcia tamaryszka. Czy jest szansa aby uzyskać z niego formę niwaki (czy słowo niwaki odmienia się przez liczbę i przypadki ?)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 07:44, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MarcinG napisał(a)
Witam, zakupiłem w zeszłym roku około 2,5 metrowego buka w formie bonsai. Był kopany z gruntu pod koniec kwietnia. Niestety mimo intensywnego podlewania przez cały rok, nie puścił ani jednego listka. Co dziwne, pąki były zielone w środku, i nie usychały. Mam pytanie, czy istnieje możliwość że odbije tego roku? Czy raczej jest stracony. Jak to sprawdzić

Zdjęcie buka poniżej. Jest to drzewo w środku rabaty, po prawej stronie.




Sprawdź z bliska pąki, czy są nabrzmiałe- z tak dalekiego zdjęcia nie da się ocenić, czy żyje.
Zdrap paznokciem "skórkę" z gałązki, jeśli pod spodem zielone to żyje, jeśli suche i twarde i gałązki łamią się i są suche jak pieprz to nie odbije.


Mój buk ma już pączki i widać że liście za chwilę "wyjdą".
Pokiaż zdjęcie makro z bliska, ostre, nie zamazane.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:49, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
m_gocha napisał(a)
Czy ktoś spotkał gdzieś na forum informacje na temat cięcia tamaryszka. Czy jest szansa aby uzyskać z niego formę niwaki (czy słowo niwaki odmienia się przez liczbę i przypadki ?)


Tamaryszek na niwaki nie nadaje się, trudno by było utrzymać taką formę w krzewie który puszcza zwisające, długie pędy i jest tak poczochrany i nieporządny w wyglądzie.

Niwaki słowo nie odmienia się, ponieważ jest to słowo obce, z języka japońskiego, tak samo słowo bonsai. Też się nie odmienia. Niedopuszczalne jest używanie takiego zwrotu, kupiłam sobie "bonsaja". Kupiułam sobie niwakiego???

Przyjrzyj się temu pokrojowi, jak dla mnie szkoda miejsca dla tamatryszka w ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2225-tamaryszek?page=3

Poczytaj watek, ale niwaki u nas nikt z tego krzewu nie kształtuje. Ja próbowałam ale tak tego nie lubiliśmy, masakra jakaś. Nie da się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies