Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

MarcinG 18:41, 06 kwi 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Witam, pączki są suchawe, gałązki również, jednak jak zdrapie korę z Pnia jest mokra koloru zielonkawego.
Zdjęcie poniżej.
____________________
Radek 18:39, 03 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 15

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Witam,czy ktoś może mi podpowiedzieć jak lepiej uformować tego cyprysika? czy odciąć któreś odnogi czy pozostawić wszystkie te kulki,dziękuje
____________________
Gardenarium 18:40, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Radek napisał(a)
Witam,czy ktoś może mi podpowiedzieć jak lepiej uformować tego cyprysika? czy odciąć któreś odnogi czy pozostawić wszystkie te kulki,dziękuje


Ma wszystko ok, więc nic nie trzeba odcinać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 11:15, 27 lip 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Formuje od jakiegoś czasu sosnę hakowatą. Wiem że sosna nie jest polecana na niwaki, ale skoro już ja mam to tnę. Robię chmurki na nagich gałązkach. Wycinam gałązki które tworzą się a zaburzają wygląd, skracam przyrosty w fazie świeczek. I mam problem. Na skróconych przyrostach tworzą się nowe przyrosty itd. W ten sposób chmurka rozrasta się do góry a nie jest płaska. Co zrobić żeby była płaska. Czy taką chmurkę można przyciąć nożycami jak leci w dowolny kształt, skracając przy tym igły?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 17:45, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak cięłam sosnę w kulę, igły też. Trochę przez chwilę będzie słabo wyglądała, ale myślę że można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 08:25, 28 lip 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Dzięki Danusiu. A czy mogę zrobić to teraz? Czy czekać na wiosnę/jesień ?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 09:09, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz to zrobić teraz, choć nie jest to ani normalne cięcie sosny ani termin, ale tutaj chodzi o uzyskanie konkretnego kształtu. Widziałam też sposób całkowitego wyłamywania nowych przyrostów. Radykalny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_b 10:22, 10 sie 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Witam,
mam trzymetrowe sosny pospolite i czarne w ogrodzie, chciałabym je zacząć formować. Czy pędy, które mają zostać podwiązać już teraz, czy czekać do maja i formować pędy i świeczki od razu?
boguslaw_r_ 13:24, 10 sie 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
katiqq 10:13, 29 sie 2016

Dołączył: 29 sie 2016
Posty: 3
Dzień dobry.
Przede wszystkim chciałam się przywitać z Forumowiczami, których uwagi bardzo sobie cenię. Wątek o niwaki przeczytałam od dechy do dechy, ale kilka wątpliwości mam. Otóż wczoraj wkopaliśmy świeżo zakupione drzewko - jałowiec mint julep. Ponieważ zamierzam nadać odpowiedni kształt poduchom - położyć je zupełnie na płasko, chcę zapytać czy jest to obojętne czy posłużę się kratką bambusową, czy zaizolowanym drucikiem? Czy powinnam przed zimą dokonać jakiś innych zabiegów na drzewku, np. we wrześniu oprysk przeciwko zamieraniu wierzchołków pędów?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies