Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

Gardenarium 07:32, 07 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niwaki czy normalne drzewo - to nie jest jakiś szczególny plan, żeby nie umierało.
Nie może topić się w wodzie i nie może mieć pustyni.
Normalne warunki, trochę ziemi w dołek dobrej i podlać po posadzeniu.

A jak masz niwaki, to cięcie jego,. nie jest powodem umierania.
Pokaż co z nim robisz nie tak, że akurat po roku umiera
A co z innymi roślinami, też umierają?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:33, 07 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamra napisał(a)
Macie talent naprawdę. U mnie nic jakoś nie może powstać. Ciężko o cokolwiek fajnego w ogrodzie, bo brakuje czasem czasu na wszystko. A jednak trawa szybko rośnie i to co najbardziej potrzebne na to czas się ujmuje.


Kwestia organizacji i własnego ogarnięcia się. Dla chcącego nic trudnego, jak mówi przysłowie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafi 22:27, 03 gru 2017

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 7
Cześć wszystkim od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem działki przy lesie na której rosną różnej wielkości sosny. Dodatkowo obsadziłem teren nowymi sosenkami i chciałbym się nimi należycie opiekować i formować.
Mam pytanie czy istnieją gdzieś jakieś kursy?
Gardenarium 07:45, 04 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiemy czy istnieją akurat takie kursy. Najlepszym kursem jest obserwowanie doświadczeń wieloletnich u innych. A u nas polecam wątek Bogusława.

Na kursie który będzie trwał dzień lub dwa, nie dowiesz się, co robić przez 5 lat, bo formowanie trwa lata.

Cofaj się w tym wątku, a wszystkiego się dowiesz

https://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa?page=208

Tu masz początek formowania sosny https://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa?page=4

Zdjęcia krok po kroku, żaden kurs tego nie zastąpi Patrz i naśladuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Renka24 19:25, 27 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2017
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Witam. Pani Danusiu mam ogromną prośbę,a mianowicie czy mogłaby mi Pani doradzić? Chodzi mi odrzewko na zdjęciu. Kiedyś było ukształtowane w kilka kulek. Teraz to jedna wielka kula. Czy możliwy jest powrót do tych kilku mniejszych kuleczek?Obawiam się, że jak przytnę iglaczka tak mocno to mi padnie.Zresztą jużmu się coś dzieje jak widać po gałęziach (Jestem zachwycona Pani ogrodem!)



Takie były początki:

Gardenarium 19:26, 27 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W przypadku jałowca nie uda się powrót do formy pierwotnej, gdyż jałowiec nie odbije ze starego drewna, to nie cis. Możesz uformować po prostu jedną kulę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Renka24 07:46, 28 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2017
Posty: 2
Slicznie dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam.Renata
Gardenarium 15:46, 28 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na dole będzie wiele pni, też interesująco.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafi 12:07, 22 kwi 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 7
Jakie polecacie nożyce do cięcia nowych przyrostów na sosnach
Chodzi mi o takie dwuręczne i coś ostrego oraz trwałego
Gardenarium 08:41, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Burgon&Ball - Witek uwielbia takie właśnie nożyce i nimi od 3 lat tnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies