Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Gardenarium 13:26, 24 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Larw mogło nie być w ziemi, bo wgryzły się w żurawki
Dorosłe osobniki wygryzają dziury zatokowe w liściach, a larwy uwielbiają łodygi żurawek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
azurite 15:48, 24 gru 2018

Dołączył: 23 gru 2018
Posty: 3
A czy jest w takim razie szansa aby odrosły z korzeni? Czy na wiosnę wykopać to co tam zostało i posadzić na nowo?
Gardenarium 16:49, 24 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z korzeni nie wyrosną, raczej trzeba zrobić swego rodzaju sadzonki i podobno z takich sadzonek rosną silniej niż poprzednio. Uda się na pewno

Czyli odrywasz/ucinasz to z liśćmi i sadzonkujesz z kawałkiem pędu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 13:23, 25 gru 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jeżeli w tej chwili masz takie żurawki, które wcale nie trzymają się ziemi to trochę się obawiam, czy one przeżyją zimę.
Proponuję, jeśli to możliwe, wkopać je głębiej w ziemię albo obsypać korą.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Lipka 14:47, 07 kwi 2019

Dołączył: 20 sie 2018
Posty: 12
Czy przy żurawkach można posadzić wrzosy? (Chodzi mi głównie o ziemię, że mają różne upodobania glebowe).
AniaAnia 17:12, 07 maj 2019


Dołączył: 06 kwi 2017
Posty: 1
Witam grupowiczów, czy rozpoznajecie tą żurawkę/żuraweczkę? Mam ją od kilku lat, dużo rozmnożyłam ale nie znalazłam nazwy...
Ada2 19:08, 10 maj 2019


Dołączył: 19 lip 2018
Posty: 5
Bardzo podobna do 'Electric lime'.
krzysztofszy... 18:01, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Wiosną kupiłem pięć sztuk żurawek Herkules. Bardzo ładna odmiana o marmurkowych liściach i czerwono bordowych kwiatach. Niestety jedna mi zmarniała a teraz kolej przyszła na drugą ☹️. Staje się jaśniejsza i jakaś oklapła. Nie mam pojęcia co jej dolega. Jedno co przychodzi mi na myśl to to, że może być mieć za mokro bo jest blisko trawnika, który często podlewam. Pierwsze zdjęcie to marniejąca zurawka



Drugie, zdrowe żurawki.



Co może być przyczyną? Co sugerujecie?
Mary 19:43, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
krzysztofszykowny napisał(a)
Wiosną kupiłem pięć sztuk żurawek Herkules. Bardzo ładna odmiana o marmurkowych liściach i czerwono bordowych kwiatach. Niestety jedna mi zmarniała a teraz kolej przyszła na drugą ☹️. Staje się jaśniejsza i jakaś oklapła. Nie mam pojęcia co jej dolega. Jedno co przychodzi mi na myśl to to, że może być mieć za mokro bo jest blisko trawnika, który często podlewam. Pierwsze zdjęcie to marniejąca zurawka



Drugie, zdrowe żurawki.



Co może być przyczyną? Co sugerujecie?

Sprawdź, czy trzyma się ziemi. Może larwy opuchlaków pozbawiły ją korzeni.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
krzysztofszy... 21:49, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Żurawka trzyma się mocno więc raczej to nie to
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies