Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Syla 16:31, 12 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gardenarium napisał(a)
Tak, moje serby generalnie wszystkie rosną w półcieniu Jak są gęsto to sypią się na miejscu styku, ale po zewnętrznej linii są ładne.


Czym je podsypujesz wczesną wiosną Danusiu .... czy może być nawóz do iglaków długodziałający czy magiczna siła raz w miesiącu stosowana do każdego rodzaju roślin ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:39, 12 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie Syla, najwyżej raz Florovitem po konewce w jeden, już ich nie nawożę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 15:19, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gardenarium napisał(a)
Tak, moje serby generalnie wszystkie rosną w półcieniu Jak są gęsto to sypią się na miejscu styku, ale po zewnętrznej linii są ładne.


Dziękuję za odpowiedź Skuszę się w takim razie i zobaczę jak będą sobie radzić u mnie ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Pwl 11:57, 29 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Jeszcze mały ale urośnie w mgnieniu oka Świerk serbski (Picea omorika)
____________________
paweł
agam 23:06, 14 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Zamierzam posadzić serby wzdłuż 34 - metrowego ogrodzenia. Z podanych tu informacji wynika że powinnam posadzić je 1,5 metra od płotu i w odstępach 1,5 metra od siebie.
Czy mogę je na razie posadzić przed pęcherznicami? Pewnie nie będą to duże okazy bo z kasą krucho.





____________________
Aga i Ogródek Agam
moni 09:29, 15 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
są lepsze od świerka kłującego Danusia mnie przekonała i kupię odmianę "nana".
____________________
Mona
agam 10:42, 15 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
moni ja posadzę tego najzwyklejszego. Zastanawiam się na jakiej wysokości najlepiej go przyciąć. 25 metrów trochę mnie przeraża.
____________________
Aga i Ogródek Agam
moni 11:39, 15 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
tak Agam dobry wybór choć te 25m przeraża dlategp ja wolę u siebie odmianę "Nana"
____________________
Mona
Sharlee 22:05, 15 maj 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Rownież i mnie bardzo podobają sie serby, piękne, dostojne drzewa i co równie ważne nieklopotliwe. Jeden kilku które mam w ogrodzie wyjątkowo bujnie rośnie i wypuścił chyba z piec przewodników, zastanawiam sie co z nimi zrobić, wybrać jeden najsilniejszy a resztę odciąć czy raczej odgiac? Obecnie drzewko ma ok 3m i na razie niech sobie rośnie.

A przy okazji zapytam czy odcięcie głównego przewodnika spowoduje, ze drzewo przestanie rosnąć czy tez wypusi nowy przewodnik i nadal będzie pielo sie w gore?
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 22:33, 15 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak chcesz go prowadzić, jeśli regularną "choinkę" to utnij zbędne przewodniki.
Ja swoje tnę na równą wysokość w pewnych miejscach to jak utnę mają też po kilka przewodników. Tak im zostawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies