Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 18:46, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Świerki serbskie cięte są bardzo ładne, gęste i równiutkie jak modelowe. Szkółkarze rzadko kiedy tną bo one wtedy wolniej przyrastają i dłużej trwa produkcja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:49, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj macie początki cięcia świerka serbskiego dużej wysokości w regularne stożki. Tuz po cięciu wyglądał trochę rzadko ale teraz zarasta.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/394-topiary

Cięcie ogranoiczające polega na wycinaniu wszystkich przewodników bocznych i skracaniu przewodnika głównego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zeta 20:22, 26 sie 2012

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)
Tutaj macie początki cięcia świerka serbskiego dużej wysokości w regularne stożki. Tuz po cięciu wyglądał trochę rzadko ale teraz zarasta.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/394-topiary

Cięcie ogranoiczające polega na wycinaniu wszystkich przewodników bocznych i skracaniu przewodnika głównego.



Piękne są te świerki, aż trudno sobie takiego odmówić. Ale będę chyba musiała z nich zrezygnować, bo nie chciałabym się odgrodzić takim wysokim murem który w moim niewielkim ogródku (ok 700m2) pozbawi mnie słońca i nic mi już wtedy nie urośnie Myślę, że będę musiała ograniczyć się do 3m żywopłotu.
____________________
Martek 20:38, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
vesper napisał(a)
Martek, moje serby kosztowały 25 zł (w Gdańsku), mają ok. 80 cm wysokości i są dość rachityczne. No niestety, muszę się uzbroić w cierpliwość zanim urosną.


Słodziaki
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 20:41, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Zaczynam zastanawiać się czy mój świerk syberyjski to syberyjski ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
moni 21:00, 26 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja się przekonałam do serbskiego i pospolitego świerka a z kłującego całkowicie zrezygnowałam .
____________________
Mona
gusiarz 12:20, 10 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
A czy ktoś się orientuje jaki przyrost roczny mają serby? Nie przycinane oczywiście. Znalazłam w szkółce serby wysokie na 1,20-1,35 m po 40 zł. Czy to dobra cena??
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Sebek 20:25, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gdzie? Bo wsiadam i jadę!!! Strasznie dobra cena!!!!

One rosną szybko - od 30 cm do nawet 1 metra
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gusiarz 21:25, 11 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Sebek to jest szkółka BATKO koło Wieliczki, a dokładnie Węgrzce Wielkie. Mają też mniejsze - ok 60-80cm (tak na oko) po 20 zł. Ja chcę się zasłonić przed sąsiadem i mam zaklepane 7szt. większych W mojej okolicy nie znalazłam serbów w żadnej innej szkółce.
A orientujesz się może Sebastian, czy jak utnę serbowi czub, to nie zwichruje się . Widziałam jak u niektórych choin ucięto górę i potem tak nieforemnie z boku szpic rósł z gałęzi. Jak to wygląda u serba??
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Sebek 23:36, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wystarczy na pewno raz uciąć wierzchołka i zostawić w spokoju - trzeba to robić raz, dwa razy w roku. Serb ma jeszcze tą zaletę, że gałązki mu "spływają" i nie rośnie taki

Kurcze - no strasznie tanio te serby!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies