Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

kajonka 12:49, 06 lip 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
Trochę czasu minęło ale w końcu moja mini fontanna działa i cieszy oko (oraz psa który traktuje ją jak prywatny wodopoj)
Gardenarium 15:09, 06 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajne, ja bym usunęła tę skrzynkę brązową plastikową, bo psuje urok źródełka, które jest śliczne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 15:51, 07 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Danusiu a mi się podobają takie zbiorniki w stylu nowoczesnym - coś w rodzaju np donicy betonowej 3 m na 1 m. z mini fontanienką żeby było słychać szum, czy to drogi biznes ? czy taką donicę trzeba mieć w 100 % szczelną ? jak się do tego zabrać z skrócie, teraz na pewno tego nie zrobię ale nie wiem czy zostawić sobie miejsce na przyszłość czy odpuścić ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 19:14, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zakupić gotowe koryto, albo wylać i uszczelnić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wero_nika 09:30, 23 paź 2014

Dołączył: 23 paź 2014
Posty: 3
Proszę powiedzcie takiemu laikowi, jak ja - jak zabrać się do robienia ściany wodnej? Jakie materiały powinnam nabyć? Czy ściana powinna być wolnostojąca, czy raczej nie? Jakie pompy?

Pomóżcie
Gardenarium 10:12, 23 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Laik powinien zlecić albo kupić gotową, błędy mogą być drastyczne i pomimo poniesionego - wcale niemałego kosztu, nie dadzą efektu, a co więcej ściana będzie przeciekać albo sączyć się, zamiast płynąć.
Spawanie kwasówki albo murowanie i uszczelnianie to nie jest robota dla laika. To jakbyś miałą robić hydroizolację na dachu

Do tego jest potrzebne jakiekolwiek pojęcie o budownictwie. Ale co ja gadam. Pojęcie? potrzebna jest wiedza, którą my nabywamy między innymi na szkoleniach z tego zakresu, nawet zagranicznych. Teraz jedziemy do Bratysławy, przedtem byliśmy w Belgii. To niestety nie zabawa. Samochodu też nie skonstruujesz Nie zabieraj się sama za to.

Dzbanek, kamień - ciurkadełko możesz sama zrobić, ale nie ścianę wodną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wero_nika 10:17, 23 paź 2014

Dołączył: 23 paź 2014
Posty: 3
W takim razie skorzystam z pomocy jakiegoś specjalisty Dziękuje za odpowiedź.
Gardenarium 10:29, 25 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poleciłam ci na pw gdzie można nabyć gotową ścianę wodną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kazik_123 21:17, 03 lis 2014

Dołączył: 26 paź 2014
Posty: 21
Ostatnio szukałem pompy do fontanny na 12V (ewentualnie 24V). Nie wiem jak to możliwe ale internet nie zna takiego urządzenia. Wszystkie pompy produkowane są na "bezpieczne" napięcie 230V.
Miał ktoś może przykre doświadczenia np. w postaci porażenia prądem lub wyginięcia rybek? Trochę się boję połączenia prąd+woda.
Gardenarium 11:12, 04 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Porażenie prądem - owszem, słyszałam o zabiciu osoby nawet, ale to nie w najbliższym otoczeniu, więc nie wiem. W swoim stawie mam pompę na 230 V. Są pompy takie o jakie pytasz, ale one nie mają dużego przepływu, to raczej na malutkie ciurkadełka albo do akwarium.
Wodospady wymagają silniejszych pomp. Elektryk może ci zrobić zabezpieczenie specjalne, które spowoduje odłączenie prądu w wypadku uszkodzenia lub awarii pompy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies