Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

kajonka 22:26, 02 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
Dziękuję rzeczywiście jest to jakiś pomysł
andzia1606 23:16, 27 kwi 2014


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
W tym roku moje ciurkadełko jest przykryte siatką z kamieniami.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
aurrka 22:29, 13 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
poczytałam sporo o "ciurkadełkach" w ogrodzie i bardzo i się podoba idea nie planowałam fontanny ani nic takiego ale teraz będzie to chyba moja druga inicjatywa na działce ( pierwszą po "założeniu" trawnika jest piaskownica dla dzieci) i tylko takie mam pytanie:
czy ktoś ma doświadczenie z pompami solarnymi do takich strumyczków?
chciałabym pompy nie podłączać do prądu z sieci (bo min. będzie dopiero za rok ) tylko taką mini elektrownię słoneczną zrobić, "ciurkadełko" będzie mini na pewno nie większe niż to, które prezentował krok po kroku Sebek w swojej foto - instrukcji (bardzo pomocna instrukcja, jak i z resztą całe forum)
Sebek 16:37, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wg mnie pompa solarna (pierwszy raz słyszę o takiej ) nie zda egzaminu - musisz doprowadzić prąd...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aurrka 21:13, 20 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
dzięki za odpowiedź Prąd będę miała nie wcześniej jak za rok a to ciuradełko tak mi w głowę weszło i wydaje się być mało skomplikowane no i sam eksperyment słoneczny mnie kusi a znalazłam takie pompy wodne z małym kolektorkiem słonecznym nie wiem tylko na ile w ogóle ruszą mechanizm
blyxa 00:42, 30 cze 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Inspiracja z ogrodu Eden Project (Wielka Brytania)

Nowoczesny staw (z krabem ) z którego biegną ścieżki wodne...




Wprost do uroczej altany (choć szklany dach w upały raczej nie dawał cienia)



A tu jeden z detali z altany - kamień z ciurkadełkiem

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
margi 15:06, 01 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Mam takie oczko wodne może ktoś doradzi jak dobudować do niego kaskadę?
Nie mamy pojęcia jak się za to zabrać
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 00:57, 02 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rozebrać część stawu i dokleić folię, tylko że może przeciekać. Najlepiej gdy jest to jeden kawałek folii. Na bank coś się nie uda, gdy będziesz sztukować.
Chyba że niska kaskada to może ten zapas folii starczy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
margi 13:57, 02 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
To nie pocieszyłaś mnie,widziałam gotowe formy imitacja kamienia 3 lub 4 poziomy ale cena ho,ho
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 14:58, 02 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Gotowe formy są brzydkie, ja bym nie robiła kaskady a dla napowietrzania umiesciła głaz przewiercony z którego ciurka woda.

Albo postawiła na brzegu głaz jakiś taki wynaleziony o odpowiednim kształcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies