Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Gardenarium 14:08, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba wziąć wiele aspektów pod uwagę:

- jaki materiał jako izolacja strumienia
- długość rzeczki
- ilość progów spiętrzających wodę żeby strumień nie był suchy gdy pompa nie chodzi, bo rośliny uschną
- wysokość wodospadu i rodzaj skał
- pompa, jaki ma mieć wydatek
- kamienie, którymi będzie wykończony strumień
- roślinność do strumienia
- robocizna wykonawcy

A na koniec przearanżowanie samej skarpy, aby całość "grała"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kajonka 11:53, 26 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
witam,
"nieoficjalnie" podglądam ogrodowisko od jakiegoś czasu ale dopiero słońce na zewnątrz i pierwsze krokusy zmobilizowały mnie do zalogowania się
Mam prośbę, zastanawiam się na zrobieniem takiego małego zbiorniczka z wodą, a właściwie "ciurkadełka" podobnego do tego, które ma Sebek i nie wiem jaką pampę dobrać - o jakiej mocy - żeby nie okazało się że po 5 min wody braknie Zmusiłam męża do zakopania pojemnika o średnicy ok 50 cm i głębokości 35cm i chciałabym żeby woda wypływała z kamienia albo po prostu z poziomu misy na wysokośc jakieś 30 - 40 cm.
kajonka 11:56, 26 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
Mój zbiornik po przykryciu wyglada tak: i z tych kamieni ma tryskac woda albo na tym położę kamień i z niego będzie płynęła woda
Gardenarium 13:48, 26 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz zrobić słupek bazaltowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kajonka 16:47, 26 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
pasowałby do tych kamieni - a czy pompa o wydajmości 1000l/h do tego wystarczy?
Gardenarium 16:49, 26 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystarczy na jeden słupek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kajonka 19:58, 26 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
a może by zrobić taki stalowy sześcian z nierdzewki i na środku jakiś wypust na dyszę? tylko kto to zrobi
Gardenarium 16:16, 27 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystkiego nie da się zrobić samemu, czasem trzeba dać zarobić komuś innemu. Więc nie kombinuj tylko zrób to co dasz radę
Kamień dasz do przewiercenia i masz, a stal hmm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kajonka 20:15, 27 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
Sama na pewno nie dam rady, ale może znajdę gdzieś taki gotowy. Skusilo mnie jedno ze zdjęć wstawione tutaj na którymś z wątków trochę się boję żeby taka pojedyncza kolumna nie wyglądała samotnie. Zadzwoni ę do strzegomia i zapytam czy nie zrobiliby czarnego sześcianu - myślisz że to dobry pomysł?
Gardenarium 08:39, 28 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sześcian zajmie cały kwadrat, możesz zrobić 3 słupki różnej wysokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies