Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Gardenarium 18:00, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarciuch napisał(a)
bardzo dziękuję za wszystkie rady.jeszcze małe pytanko:jak wygląda taka lampa uv i gdzie jej szukać


Tak wygląda taka lampa Zdjęcia

Szukasz też tutaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:01, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarciuch napisał(a)
Najchętniej zaprosiłabym cię osobiście abyś udzieliła mi wskazówek i podsunęła parę pomysłów.czy jest inna możliwość niż kontaktowanie się na forum między nami milionami? ola


Nie wiem do kogo jest skierowane to pytanie ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mila 18:07, 21 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Danusiu, szukam takiego ciurkadałka i nie mogę znaleść czy mozesz mi pomóc.
Zdjecie jest z Twojego artykułu ale nie mogę go teraz namierzyć, mam nadzieje, ze takie zdjecie mogę wstawić?

____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Gardenarium 15:44, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, nasze zdjęcia można wklejać, był w Pęcicach w sklepie, widziałam kiedyś, ale czy jeszcze jest? nie wiem.

Są w Holandii, nasi importują je chyba stamtąd. Ale farba złazi z nich, potem są takie odrapane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mila 17:35, 22 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543

Dziękuje jutro sprawdzę
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Zuza 19:58, 21 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Ja także myślę o ciurkadełku- z braku laku co prawda Marzy mi się dom nad jeziorem albo rzeczka (choćby sztuczna) płynąca przez ogród ale to na razie nie realne. Chcę mieć zatem chociaż namiastkę marzenia i przy tarasie słyszeć szum wody. Widziałam w wątku Sebka jak budował ciurkadełko i razem z realizacjami pokazanymi tutaj udało mi się nawet przekonać męża, że to się da zrobić
Teraz mam pytanie techniczne- jak się wymienia wodę? U Sebka kamień jest na takiej jakby siatce i rozumiem, że trzeba odsunąć kamyczki i odpompować wodę tak? Dobrze kombinuję?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 08:45, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wypływ u góry nakładasz wąż, przytrzymujesz (może mieć mniejszy przekrój,) drugi koniec na trawnik lub rabatę i włączasz pompę w ciurkadełku. Woda wypompuje się bez użycia dodatkowej pompy

Jak robimy źródełko w ogrodzie klienta, to mamy takie specjalne zbiorniki z włókna robione pod takie coś i wtedy mają one korek spustowy i dostęp do pompy. Wyjmujesz korek, a pod zbiornikiem jest specjalnie wcześniej wykopane miejsce z kamykami i woda schodzi do zera

Rzeczka u Ciebie dałaby się zrobić, masz skarpę a potem placyk. Woda może płynąć najpierw wodospad na skarpie, potem wijący się strumień wśród roślin i opływający placyk i ginący gdzieś w fajnym miejscu Taki styl pasuje do tego miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 17:53, 22 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Szefowo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I proszę nie kuś tą rzeczką (dokładnie tak ją sobie wyobraziłam ) bo mnie mąż z domu pogoni zaraz Żartuję oczywiście. Kiedyś zrobię rzeczkę- oby!
Teraz zostanę przy ciurkadełku- zwłaszcza póki dzieci małe.
A jeszcze jedno pytanie: Jesteś może w stanie oszacować jakiego rzędu byłby to koszt- tzn z tą rzeczką? Pewnie trudno to teraz ocenić ale tak może "pi razy drzwi"?
Pozdrawiam!

aha! a te pompki do ciurkadełek to są na 12 V czy na 220?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 18:12, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koszt pi razy drzwi nie ma sensu. Tego się nie da podać "z sufitu" niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 13:04, 23 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Koszt pi razy drzwi nie ma sensu. Tego się nie da podać "z sufitu" niestety

Tak myślałam bo jak przemyślałam temat to jest tyle zmiennych, że można dać 5 jak i 50 tysięcy za coś takiego.
Pozostaje mi na razie szukać ładnego kamienia na moje "ciurkadłeko"
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies