Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabaty, kompozycje z traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty, kompozycje z traw

Pszczelarnia 21:48, 23 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, już jestem pracuję nad trawkami po niemiecku. Dam znać. No nie wpadłam na to, żeby Karla (nie podaję nazwiska botanika, żeby uniknąć pisania dyftongów) czytać i w dodatku w oryginale. Ale przecież co za różnica.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz_Suro... 21:56, 23 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Karl pisał dużo o dzikich gatunkach, ogladałem tę ksiąźke kiedyś w Holandii u znajomego szkółkarza. Ale ciekawsze dla mnie są ich publikacje bardziej współczesne. I odniesienia klimatyczne są nieco bliższe, bo to co jest z Wysp to nie pasuje ni w ząb
____________________
Mariusz
Mariusz_Suro... 22:03, 23 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
asc napisał(a)
Byle bez krasnali..... i bez dworków na działce 3 metry do płota
Ale mistrzowie kiczu też muszą życ, by dać tło innym


A dworki na malutkich działkach to norma. Zawsze się zastanawiam po co komu dom w którym nie ma intymności. I czym się to różni od szeregówki
Krasnale to naleciełość zza Odry, od ekologicznych sąsiadów Prawdziwy raj krasnalowy wiodziałem kiedyś w Irlandii, w Belfaście. Na działce może 10 x 10 było ich kilkaset Niestety nie mogę odnaleźć fotki...
____________________
Mariusz
Pszczelarnia 22:10, 23 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Karl pisał dużo o dzikich gatunkach, ogladałem tę ksiąźke kiedyś w Holandii u znajomego szkółkarza. Ale ciekawsze dla mnie są ich publikacje bardziej współczesne. I odniesienia klimatyczne są nieco bliższe, bo to co jest z Wysp to nie pasuje ni w ząb



Rozumiem, współczesne publikacje o trawach z obszaru niemieckiego. Robi się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:45, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Będę w ogrodzie Karla Foerstera, zobaczę czy faktycznie "rośliny grają tam symfonię, która w zależności od pory roku tylko zmienia barwę"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 22:03, 14 lut 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ponoć najpiękniejszy jest jesienią, gdy dominują trawy. Tak twierdziła jego córka (już nie żyje). Byłam wiosną i latem. Wiosną nie zrobił na mnie wrażenia, bardziej podobał mi się latem. Po sąsiedzku jest olbrzymia szkółka bylin. Wybór roślin bardzo duży.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
agata_chrosc... 09:42, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witam,
mam pytanie o Miskant Grosse Fontaene - jest zdecydowanie na stanowisko słoneczne. W miejscu, gdzie bym go chciała jest sporo słońca, ale wiosną - zanim drzewa rozwiną liście. Potem rzucają prześwietlony cień. Czy w takich warunkach miskant da radę czy jednak zmarnieje. A jeśli nie miskant to co? Jakaś wysoka, smukła, lekka trawa? Znalazłoby się coś takiego? pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Mariusz_Suro... 11:18, 06 mar 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Miskanty dają sobie radę w półcieniu. Niemniej w takich warunkach zakwitają póżniej i są bardziej narażone na wykładanie się zimą. Inne propozycje - np. jakiś trzcinnik ale on osiągnie max 1,5 m.
____________________
Mariusz
agata_chrosc... 12:32, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Bardzo dziekuję. Na kwiatach mi aż tak nie zależy więc może zaryzykuję z miskantem. Zwłaszcza, że te 1,5m to trochę za mało. Jeszcze raz dziękuję.
____________________
ogród w Holandi
Pszczelarnia 01:02, 07 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, od myślenia boli już mnie głowa. Poradź trawy w kompozycji:
- jako obsadzenie drzewa owocowego (nie w sadzie) blisko rabaty mieszanej (krzewy i kwiaty, i trawy). Niewysoka trawa, światło jest jako półcień, nawet nie tak sucho (ale jak to koło drzewa) bez nawodnienia. Nie za wysoka kępkowa? Turzyca Silver Sceptre? W kolorach zimnych.
- na suchą słoneczną ksylotermiczną stromą naturalną skarpę nad strumieniem; wysokość traw średnia (żeby wiatry nie położyły)
- z czym posadzić buteolę gracilis?
- z czym byś posadził seslerie - bo chyba ich nie mam.
- chciałam zasłonić kompostownik z palet drewnianych szpalerem słoneczników, rudbekii wysokich i dać trawy (tak jest słońce ale ocienione gruszą starą) - co polecasz?

Przepraszam za wielość pytań ale i bardziej w las tym więcej grzybów i te trawy są boskie, muszę zrobić jakąś selekcję chciejstw i twardo określić im stanowiska.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies