Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabaty, kompozycje z traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty, kompozycje z traw

kasiabe 14:59, 09 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 3
Witam,

prosze o porade odnosnie Kostrzewy Mairei ( taka nazwe podano mi przy zakupie tej trawy rok temu.)

Zeszlego lata kupilam pielna wielka Kostrzewe Mairei i nawet przezimowala w otulonej donicy, jednak w tym roku odbila tylko 1/3 lisci. Byc moze zle zrobilam, ze obcielam ja cala na wiosne na wysokosc 10cm, zamiast zostawic liscie i je potem wyczesac.

Prosze o porade jak odratowac trawe

Oto link do zdjecia mojej marnej trawy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8490b032de4e0333.html

[img]http://[/img]
pozdrawiam
Katarzyna
Pszczelarnia 16:16, 09 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Moje 3 w gruncie wymarzły. W tym wypadku sposób postępowania chyba nie ma znaczenia. Link się nie otwiera. Może dać do gruntu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 23:54, 11 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Już odpowiedziałem w drugim wątku, gdzie zadałaś pytanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 15:15, 17 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A teraz pytanie dotyczące stipa tenuissima pony tails - czy ta trawa się rozrasta na szerokość? To znaczy wiem, że nie jest ekspansywna, ale czy mała kępa szybko się rozrośnie czy trwa to długo? Ma ktoś doświadczenie z tą trawą? Pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
GabiK 15:27, 17 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Agatko, nie wiem, czy ktoś u nas będzie miał doświadczenia. Ona wymarza.
A może komuś akurat nie wymarzła? Jestem ciekawa.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
mnbv 09:46, 25 lip 2012

Dołączył: 29 wrz 2011
Posty: 33
GabiK mnie się raz udało przezimować ostnicę pod solidnym okryciem z gałązek świerkowych. W kolejnym roku nie przykryłem i padła. Z tym, ze nie jestem pewien czy była to ostnica cieniutka czy któraś z bliźniaczo podobnych krewniaczek (np. stpa barbata) ponieważ w sklepie nie było etykietki a mój okaz był jeszcze młody i miał nieliczne wiechy schowane wśród źdźbeł
____________________
paola1a 20:22, 01 sty 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Mam prośbę o poradę ( mam nadzieję, że może być w tym wątku). Chciałabym wiosną zrobić jedną rabatkę z trawami w roli głównej ( choć nie tylko z nimi żeby na wiosnę nie było za smutno). Jakie trawki i duże i małe zniosą takie warunki: słońce praktycznie cały dzień, raczej sucha gleba i o dużym odczynie wapnia. Będę bardzo wdzięczna. Podobają i się łównie miskanty i turzyce ale nie wiem czy to dobre miejsce dla nich więc wolę najpierw zapytać
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 00:15, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miskanty i rozplenice, sporo turzyc lubi cień więc palące słońce nie za bardzo.

Ale Carex testacea lubi. fajnie rudzieje odmiana 'Prairie Fire'

Ale sucho to nie znaczy że zaniedbasz podlewanie? Przez pierwszy rok trzeba doglądać wszystko świeżo posadzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:16, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam jeszcze artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 09:10, 02 sty 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dziękuję Danusiu na artykuł. A co do podlewania to jasne że nie zaniedbam
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies