Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabaty, kompozycje z traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty, kompozycje z traw

Basiaw 11:22, 24 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Na początku tego wątku pojawił się temat kompozycji z jeżówkami. Mam spora rabatę na której jest kilkadziesiąt jeżówek, rozchodnik olbrzymi, obwódka z lawendy, trochę innych bylin. Zanim rozrosną się jeżówki mimo akcentów sezonowych (np. teraz tulipany) będzie pustawo i pomyślałam o trawach jako wypełniaczu. Wiadomo, żadne olbrzymy nie wchodzą w grę, chodzi mi o to, żeby trawa była delikatna, wręćz eteryczna, zwiewna, nie przysłaniała jeżówek i innych bylin a jednocześnie stanowiła wyrażny element kompozycji i przeglądając encyklopedię i ofertę mariusza na trawy.eu trafiłam na trawę Briza Media. Z opisu wydaje się idealna, bez przesadnych wymagań glebowych, liście nie są wysokie, raczej kwiatostany, ale one są takie delikatne.
Miałoby sens takie połączenie, jak sądzicie?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 15:32, 24 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Drżączka jest chyba ciut za niska do jeżówek. Może jakieś ostnice?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tomgroch 22:13, 25 kwi 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Drżączka będzie dobra, podobnie jak jednoroczne - jęczmień grzywiasty (rewelacja), Stipa tenuissima (jeszcze lepsza), z wieloletnich super będą trzęślice modre, wszystkie Eragrostis, Sesleria autumnalis, Sesleria sadleriana, mniejsze rozplenice i Mellica ciliata. Poza tym oczywiście kostrzewa sina i wszystkie ostnice. Z ostnic najlepsza jest S. capillata (włosowata), bo długo kwitnie.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Juzia 08:55, 09 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Mille napisał(a)
ZUPEŁNIE nie znam się na trawach stąd moje pytanie. Bardzo chciałabym mieć ładną trawę w doniczce, aby postawić na mostku przy oczku wodnym. Chciałabym, aby miała pokrój... raczej "pionowy" niż okrągłą kępę oraz może ozdobny kwiatostan. Miskanty są cudne, ale to pewnie same wielkie trawy. Czy jest jakaś odmiana, która nadawałaby się do donicy?


Też interesują mnie trawy do donicy i też wyprostowane Raczej nie większe niż metr.
Kolory dowolne
Plisssss
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sebek 22:21, 11 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A rozplenica? Rubrum jest piękna, ale trzeba ją chować.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Juzia 23:22, 11 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Rubrum ładna.
Jeszcze przydałoby się coś soczyście zielonego
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sebek 10:00, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
popacz tu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:17, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Juziu poczytaj o trawach na stronie głównej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 00:26, 13 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Danusiu akurat artykuł dla mnie na teraz
Bardzo się przydał!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agata_chrosc... 22:16, 18 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A może ktoś wie dlaczego phalaris arundinacea picta zaczyna mi brązowieć? Teoretycznie ma warunki idealne - stanowisko słoneczne, gleba wilgotna. Podobno ona nawet na podmokłych terenach lubi rosnąć. To dlaczego zaczęła brązowieć? Na pewno nie z przesuszenia! Może ktoś wie co jej może być?
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies