Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieforemny ogród na przodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieforemny ogród na przodzie

agniecha973 00:06, 08 sty 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pooglądałam zmiany, bardzo sporo tu dobrego zaszło. Brawo! Chyba muszę się zmotywować do obejrzenia starych zdjęć, bo mi się wydaje, że u mnie wszystko stanęło w miejscu. Zdjęcie prawdę ci powie
Magnolii też byłoby mi szkoda. Ona już piękna jest. Z wiekiem jeszcze zmieni pokrój na dojrzały, a kilka pni mi się podoba. Popatrz jakie one piękne nieprzycinane http://www.ogrodowisko.pl/watek/1184-wszedzie-pieknie-ale-u-siebie-najlepiej?page=862
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
rozark 08:27, 08 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zaglądam z wizytą, jak się troche ogarnę to pooglądam twoj ogród.
____________________
pozdrowionka
olaw 21:58, 08 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Agnieszko dzięki za sugestie w sprawie magnolii... zostanie wielopniowa tylko podetnę dolne gałęzie bo już kosić się nie daje koło niej

Renia nie ma czego oglądać za bardzo i oby do wiosny
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
iwonadm 22:03, 08 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Pozdrawiam w Nowym Roku i życzę dużo dużo szczęśliwości
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
olaw 22:04, 08 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Dziękuję Iwonko
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
agata19762 22:08, 12 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ola co tam u Ciebie ??? czujesz wiosnę ???
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
olaw 12:13, 13 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
agata19762 napisał(a)
Ola co tam u Ciebie ??? czujesz wiosnę ???


CZUJĘ!!! Właśnie robię zapiski kiedy wysiewać stipę, pomidorki i papryczkę, według kalendarza biodynamicznego

A teraz pięknie mi słoneczko w okna świeci i na polu +5, prawie wiosna

____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
leon60 12:32, 13 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie jest choć troszkę zimny wiatr szaleje ale co tam wiosna idzie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Tess 19:39, 13 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
olaw napisał(a)
Myślała o dość drastycznym cięciu, zostawić 1 pień a resztę wyciąć i poprowadzić koronę coś jak narysowałam


Olu, jestem osobą, która do maja 2012 roku (wowczas odkryłam Ogrodowisko) nie cięła niczego. Z eMem toczyłam walkę o każdą gałązkę.
Tym sposobem wychodowałam sobie gąszcz wielgachnych tuj, a w środku tych tuj wielgachną pokraczną magnolię (zdjecie usunę, jak obejrzysz).



Piękna, prawda?
Skończyło się wycięciem magnolii, bo nic się z niej już nie dało zrobić.

Po co ten przydługi wstęp?

A no po to, byś nie popełniła mojego błędu. Uformuj ją póki młoda. Magnolia co do zasady nie wymaga cięcia. Ale jeśli jest taka potrzeba, wytnij, co uważasz za zbędne. Magnolia ma być ładna przez cały rok, a jej ładność poza kwitnieniem to pokrój. Jako niezadbany krzak nie doda uroku.

Najlepiej na przełomie zimy i wiosny. Polecają też smarowanie po cięciu ran, ale któraś Ewa (G albo M, muszę sprawdzić) odradzała, twierdząc, że wg nowej szkoły pod warstwą takiej maści tworzą się zgorzele czy tak jakoś.

Czytam od końca, sporo mi jeszcze zostało
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
olaw 20:50, 13 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Dzięki Tess za dobre słowo
Magnolię mam zamiar troszkę ukształtować ale jak złapię nożyce czy sekator w ręce to czasami nie jestem w stanie się pohamować
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies