Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 19:53, 14 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak właśnie miało być z tymi cebulkami, ale źle narysowałam.... sierotka ze mnie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Syla 19:07, 15 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
troszkę sobie podumam nad tym obrazkiem .....

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agniecha973 19:20, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To jeszcze raz analizuję co bym chciała.
Trzymając się poniższego rysunku trzeba dopracować rabatę żwirową i spróbować zrobić coś a la rzeczka lub jeziorko w miejscu gdzie ma być mostek. Myślałam nad wkopaniem na płasko kamieni bazaltowych , bo są ciemne, albo obsadzeniem tej powierzchni czarną trawką (konwalnikiem). Mostek być musi.
Trzeba pociągnąć też kamyczki pod ciurkadełko tam gdzie wymyśliła je Danusia, bo na kamyczkach będzie się najlepiej prezentować, Wobec tego ta część wychodzi coś a la japońsko. Ciurkadełko musi więc dostać np. obsadzenia z klonu japońskiego w tle i i jeszcze jakieś rośliny pasujące, może trawy?
Pod sosny i obsadzenia wymyślone chwilę wyżej pasuje kora.
Pod bukszpany ciągnące się pod dom dałabym znowu kamyki, byłaby kontynuacja żwirkowej rabaty.
Trawnik, który zaproponowała Danusia ładnie by tam wyglądał, ale myślę, że go tam nie utrzymamy w nienagannym stanie, bo tam jest spad i źle się kosi. Myślałam o jakiejś płaszczyźnie porośniętej trzmieliną lub bluszczem, a może mix i coś co by z tej płaszczyzny wystawało (na wiosnę cebulowe- to oczywiste, ale co poza tym?) Pomiędzy oknem a oknem w piwnicy na półpiętrze zmieści się ławka i ją też trzeba by obsadzić. To jest strona zacieniona od północnego wschodu. Słońce tu jest do 11 przed południem.



Tu jest wersja podziału wymyślonego przez Danusię.






____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 19:46, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na tym etapie chciałabym zaplanować dalsze rabaty wokół domu, tak żeby później wszystko się w miarę zgrało. Naoglądałam się Waszych ogrodów i myślę, że chciałabym dalej mieć jakąś różankę otoczoną lawendą i trochę traw. To myślę na rabatce nr 6 obok tarasu, a na nr 7 nie mam pomysłu, a będzie ją widać razem z przedogródkiem, bo dom jest na lekkim podwyższeniu. Popatrzcie i powiedzcie proszę czy taki układ rabat 6 i 7 może być? Te rabaty raczej nie powstaną w tym roku, ale zajawkę ich trzeba wymyślić.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 20:06, 15 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dzisiaj fajny odcinek Maji oglądałam właśnie z suchym strumieniem...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pszczelarnia 20:16, 15 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rabaty Nr 6 jest bardzo mało przy tarasie tylko skrawek. Trzeba ją jakoś dociągnąć, myślę. Bo tworzy się taki mocny kąt ostry między rabatą a tarasem, nie do wykończenia niczym. Ja np. nie robiłabym rabaty Nr 7. Gdzieś przy ciurkadełku może być jakaś ławeczka, nawet wzdłuż podjazdu ustawiona, bo tam jest chyba dużo miejsca. Pytałam o wys. sosen himalajskich, bo jak rosną wysokie/duże, to zasłonią ciurkadełko od chodnika. To wtedy może ciurkadełko od tarasu położyć?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kaisog1 20:20, 15 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Moim zdaniem Ewa ma racje z 6. Trzeba ją podciągnąc do tarasu a właściwie ciągnąć od tarasu dalej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agniecha973 20:26, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na ciurkadełka mam dwie takie same kule, więc na tarasie może być drugie
Rzeczywiście kąt niedobry, oj nie dobry. Macie babeczki rację.
Rabata nr 7 ... no cóż będzie łyso bez niej, a ławeczka ma być na ścianie gdzie jest wejście do domu pomiędzy oknem, a okienkiem na półpiętrze w piwnicy.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Syla 20:39, 15 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aga a ta ścieżka to może iść inaczej niż na rysowałaś , np tak .......??? W rogu domu może się potoczyć do ławeczki którą planujesz i połączy się z rabatą .....???

Powstanie wówczas rabata poniżej alejki i tam jest spadek. Można tam posadzić irgę "Coral Beauty" z irgi mogą sterczeć szczepione na pniu trzmieliny lub przesadzona Conica.....???

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agniecha973 21:56, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Sylwia, tak się nie uda, bo tam jest spad w dwie strony i do drogi i w stronę przyszłego mostka. Ten chodnik byłby bardzo niewygodny, bo nachylony w różne strony. Ale można zrobić w tym miejscu jakiś ekobord lub inne rozdzielenie rabaty.
Irgi się trochę obawiam, bo kiedyś miałam jakąś irgę i tylko był z nią kłopot - ukorzeniała mi się wszędzie, a nie zadarniała, więc chwastów było multum. Wywaliłam. Skłaniam się ku bluszczowi lub biało-zielonej trzmielinie. W tym widzi mi się jakiś powojnik puszczony na płasko - nie wiem czy tak można.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies