Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 02:09, 07 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Gardenarium napisał(a)
Ja mam od ręki koncepcję tylko nie mam narzędzia żeby to od razu narysować.



A jakie narzędzie jest potrzebne, może coś pożyczę, mam pełny garaż
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:06, 07 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, proszę objaśnij mi troszeczkę Twoją koncepcję. Absolutnie nie wykonuj dla mnie specjalnych rysunków, bo to przecież kosztuje wiele wysiłku i czasu. Ja to zrozumiem W tej chwili nie do końca wiem gdzie oprócz podpisanego fragmentu jest w tej wersji trawnik. Rozumiem, że pozostałe linie oznaczają płaszczyzny nasadzeń w jednej wersji każda płaszczyzna, tj. albo jeden typ roślin, albo jeden kolor powierzchni. Na miejscu sosny himal. na rabacie żwir. zaznaczyłaś jakieś drzewo, a pod domem tam gdzie napis 2 jest takie kółeczko z kropką - co to? Aha i czy w Twojej koncepcji jest mostek?
Jak już pojmę gdzie co to zasiądę i będę poprawiać i wstawiać nowe rysunki.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 19:02, 07 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ratunku! Czy ktoś to rozumie tak na 100%. Wchodzę tu dzisiaj co 15 min., przebieram nóżkami, a tu nic. Nie każcie mi dłużej czekać na legendę do Danusi rysunku, bo nie wytrzymam napięcia!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 20:13, 07 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawnik chyba zostanie na małym kawałku,

Te podzielone rzeczy to pewnie grupy roślin dobrane kolorystycznie.

Kółko z kropką to pewnie jakieś ciurkadełko, a to koło podzielone liniami to może być jakieś drzewo.

Tak to widzę, ale jak jest to nie wiem

Mam nadzieję, że żyjesz jeszcze przez to czekanie ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 20:21, 07 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No wreszcie ktoś się odezwał! Dzięki! Uff. Moja dusza jak te w czyśćcu cierpiące spokoju nie może zaznać.
Ciurkadełko mówisz, aaa... na to nie wpadłam! A co jest narysowane na początku mostka?
I jeszcze jedno mi myśli zaprząta - jak zachowuje się takie ostre przejścia pomiędzy jednym a drugim dajmy na to kolorem roślin? Jeśli żwirek, to potrafię to sobie wyobrazić, ale jak to zrobić z roślinkami?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 21:54, 07 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja jestem lajkonik ale takie ostre zakończenia to jak dla mnie posadzona jedna roślina, potem dwie i trzy i robi się szpic.... chyba....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:21, 07 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że mostka tam w ogóle nie ma - a Gosia ma rację - sadzi się tak jak pisze - nie ma kantu, ale jest zaznaczona linia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 00:41, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na ciurkadełko mam materiał - kulę z piaskowca, a nawet dwie, więc motyw będzie można powtórzyć przy tarasie (wszyscy zachwalają dźwięk ciurkającej wody). Nada się? Oczywiście trzeba by wyczyścić. Czy Karcher wystarczy?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Martek 00:55, 08 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pewnie ,że się nada ,ale czym się czyści nie mam pojęcia na pewno ktoś ci doradzi z doświadczonych osób .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
agniecha973 00:56, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A co do wizji mojego mostka. Do niedawna nie wiedziałam jaki ma być, ale znalazłam pomysł u Anety w wątku Japoński ogródek Anety na 1 str. Jest tam zdj. ze szkółki Kapiasów w Goczałkowicach. Tylko u mnie musiałby być w delikatniejszym kolorze.
To miejsce na mostek już zostało nawet przygotowane w obsadzeniach - jest tam przerwa w sosnach himalajskich, kosodrzewinach i posadzone są po dwa bambusy po obu str. mostka. Myślę jednak, że jeśli mostek dojdzie do skutku, bambusy będą musiały być wymienione na coś innego, bo za słabo rosną. Zmalowałam obrazek, na którym chciałam pokazać jak funkcjonowałyby te dwie pary traw/ bambusów. Jedne widać na pierwszym planie, a drugą parę tylko w tle. No na moim obrazku obie wydają się być w tle, ale proszę użyć wyobraźni

A jeśli nie mostek to co?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies