Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 01:02, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie może tam zostać sam żwirek jako przejście, bo rowery i motorki zryją kamyczki do ziemi. Moje chłopaki muszą się jakoś przedostawać na "drugi brzeg". Ewentualnie można by zastosować płyty kamienne lub imitujące kamienie (takie jak ma teraz Sebek w trawniku i takie jak widziałam w Ogrodzie z lustrem) ale one są najczęściej w trawniku, a tu w rabatce nie wiem czym je można byłoby wypełnić.
To przemyślenia na wypadek gdyby ten mostek jednak nie pasował.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 10:09, 08 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bambusy są bardzo ekspansywne - miej to na uwadze.

A kule masz po prostu idealne.
Moja ciągle obrasta mchem i ciągle ją z niego czyszczę - płyn do klarowania wody nic nie dał - ale zwykła myjka wystarczy do jej umycia.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 12:03, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
W tej chwili widzę, że te bambusy jakoś ledwo rosną, chyba zimy im nie służą ostatnio. Mam już lepsze trawy na oku, oczywiście wypatrzone na Ogrodowisku.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
EwaG 13:20, 08 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Hej, witam i kibicuję w działaniach.
Jeżeli planujesz mostek (i jak rozumiem jest to element niezbędny), to musisz stworzyć namiastkę czegoś co ten mostek uazasadnia. Wg mnie uzasadnieniem jest suchy strumień - czyli wyschnięta rzeczka. Początek już masz (kosodrzewiny). Bambusy (lub inne trawy) mogą imitować szuwary, ale wtedy trzeba je posadzić bardziej naturalistycznie. Trzeba zagłębić nieco "dno" trumienia, dodać grubego, żwiru, otoczaków i większych kamieni oraz roślinność pasującą do takiego klimatu i kosodrzewiny (sucholubną).
Taki suchy strumień obsadzić można też trzmieliną płożącą - będzie udawała wodę.

Bliszej domu coś bardziej formalnego (no niech będą kulki).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
agniecha973 13:30, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dziękuję za głos i zainteresowanie. Właśnie pod mostkiem i wokół niego planowałam takie suche jeziorko, tylko myślałam o wysypaniu ciemnych kamieni, ale pomysł z grubszymi kamieniami też mi się podoba. Nie wiem czy uradzę takiemu założeniu. Wydaje mi się trudne do zaprojektowania.

Czekam jeszcze na naszą Danusię, bo chciałabym bardzo poznać dokładniej jej wersję, bo przyznam, że bardzo mnie zaciekawiła. To niesamowite, że Danusia popatrzy na taki rysunek i już wie jak to będzie dobrze wyglądać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 19:11, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Rozrysowałam wersję Danusi bez poprzednich linii. Bardzo proszę o pomoc w obmyśleniu nasadzeń. Dodałam więcej szczegółów, tj. okna, studzienki. Dorysowałam resztę domu, ponieważ myślę, że na tym etapie trzeba przynajmniej zaplanować linie rabat dookoła domu aż do tarasu.

Jeśli chodzi o wersję rozrysowaną przez Danusię pomóżcie mi zdecydować o nasadzeniach w poszczególnych płaszczyznach. Jeśli Sebek dobrze rozszyfrował ciurkadełko, to myślę, że wokół niego na pewno mamy żwirek. W tej chwili na całej przestrzeni pomiędzy chodnikiem a drogą dojazdową jest wysypany kamień. No właśnie nie jest to drobny żwirek tylko kamienie jasnego koloru.

Czy ktoś ma ochotę pokolorować? Albo podpowiedzieć kolory i rośliny?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 20:38, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj trzeba to dopracować, bo ja tylko kilka linii wrysowałam w Twój rysunek, licząc na dalszy podział. To nie jest wersja docelowa. Te mieszane berberysy trzeba inaczej pogrupować, nie na przemian tylko po 3 ale jednego koloru.
Pozostawiam Tobie inwencję, ja tylko podpowiadam, ale nie dam rady rysować gotowego projektu. To wymaga czasu i czystego podkładu.

Mnie nie pasuje np. z rękawa projektów po kolei bo to nie jest takie "hop siup" dziewczyny

Nie bardzo mi pasuje zewnętrzna linia rabaty na dole.
Tu gdzie sosny himalajskie- też nie może tak zostać. To wygląda na bardzo szeroką rabatę i tylko są tam sosny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:38, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chodzi o mostek zajrzyj w ogród z czerwonym mostkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 21:18, 08 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dziękuję Danusiu za podpowiedzi. Ja rozumiem, że rysowanie projektu wymaga ogromnego nakładu pracy i czasu i naprawdę nie wymagam od Ciebie takiego działania. Nawet czułabym się nieswojo, gdyby tak się stało. Dlatego też sama rysuję prosząc o porady i podpowiedzi. Ja po prostu nie widzę tej przestrzeni tak jak Ty i dlatego zadaję pytania.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Marta 22:03, 08 sty 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
agniecha973 napisał(a)
Na ciurkadełko mam materiał - kulę z piaskowca, a nawet dwie, więc motyw będzie można powtórzyć przy tarasie (wszyscy zachwalają dźwięk ciurkającej wody). Nada się? Oczywiście trzeba by wyczyścić. Czy Karcher wystarczy?




Fajna kula Sebek ma rację -bambusy są ekspansywne, mówiła o tym Maja w swoim progr. Tu masz linka
http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,1,62913,0.html
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies