Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 10:43, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wklejam znowu ten sam rysunek. Dorysowałam ciurkadełko przy tarasie, ale nie potrafię wyznaczyć dobrze tych rabat. One jeszcze nie będą robione, ale coś trzeba zaplanować i ogarnąć. Na razie zatwierdzone są tylko sosny him. + hortensje + miskanty + cebulowe + pachysandra. Ale Pszczelarnia nma rację, że te 3 sosny him. bliżej domu zasłonią ciurkadełko. Może by je na coś wymienić? Może te wiśnie Umbrac. ? Będą na nóżce, więc będzie prześwit. Albo przesadzić sosny bardziej w łuku w prawo uciekając od chodnika, a pod sosny niskie nasadzenia?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 13:49, 16 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Za dużo tych ciągów komunikacyjnych (chodników) byłoby.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:57, 16 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak wysadzisz sosny to posadź wiśnie (jak tam jest ze słońcem?). Może być piękna alejka.
Było rozwiązanie u Danusi: wiśnie ozdobne (śliwy), trzmielina, ostrokrzew karbowany Golden Gem. Może być bukszpan złocisty nawet.

A po co Ci tam ciurkadełko przy ścieżce. Ono się zgubi przy tych nasadzeniach, będzie jakby wciśnięte na siłę - jaką rolę będzie spełniać?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewalm 14:02, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Agnieszko, a po co Ci właściwie ścieżka do domu, skoro masz równolegle biegnący podjazd. Przy tak dużej odległości (masz tam chyba ponad 20 metrów od bramy do domu) i równoległym przebiegu mozna mieć po prostu podjazd, od którego ścieżka odchodzi dopiero vis a vis drzwi wejściowych.
____________________
Ogródek na trzy lata
agniecha973 14:13, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak w sumie to ten chodnik, który ma powstać od bramy do domu jest trochę zbędny, bo od kilku lat chodzimy drogą i chyba ciężko będzie nam się przestawić na chodzenie chodnikiem, ale furtka gdzieś musi prowadzić. No nie wiem. A może ktoś ma pomysł na zupełną rewolucję, gdyby nie robić tego chodnika. Mój M i tak go w tym roku nie położy więc zastanawiałam się nad ścieżką taką jak w ogrodach angielskich czyli pasek trawnika na kancik. A pod domem tam gdzie ma być ławeczka wyłożyć placyk tylko.
Sama nie wiem, zawsze w planach była tu łezka - tak jak na rysunkach.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:19, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pszczelarnia napisał(a)
Jak wysadzisz sosny to posadź wiśnie (jak tam jest ze słońcem?). Może być piękna alejka.
Było rozwiązanie u Danusi: wiśnie ozdobne (śliwy), trzmielina, ostrokrzew karbowany Golden Gem. Może być bukszpan złocisty nawet.

A po co Ci tam ciurkadełko przy ścieżce. Ono się zgubi przy tych nasadzeniach, będzie jakby wciśnięte na siłę - jaką rolę będzie spełniać?


Ale z sosen mogę zrezygnować tylko blisko domu, bo ten ciąg bliżej bramy musi zostać zimozielony, bo inaczej widać nas z drogi jak na dłoni. Dlatego powstała przegroda. I teraz nie wiem czy te 3 inne drzewka będą pasowały?
Ciurkadełko:To była propozycja narysowana przez Danusię i nawet mi się spodobała. A jaką rolę spełnia ciurkadełko? Ozdobną tylko.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:33, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
ewalm napisał(a)
Agnieszko, a po co Ci właściwie ścieżka do domu, skoro masz równolegle biegnący podjazd. Przy tak dużej odległości (masz tam chyba ponad 20 metrów od bramy do domu) i równoległym przebiegu mozna mieć po prostu podjazd, od którego ścieżka odchodzi dopiero vis a vis drzwi wejściowych.


Ewo, to wtedy już w ogóle bez ścieżki. Tak jest teraz. Tylko trzeba przy bramie i furtce jakoś lepiej początek zaaranżować. Jakiś mądry placyk spajający bramę i furtkę.

O rany, nic nie widać napisów. Od góry napisałam: krzyż przydrożny, furtka, brama wjazdowa.
Przed furtką nie ma na razie chodnika.



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 14:38, 16 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To trzeba się namyśleć nad tym. Od początku. Są bukszpany. I będą. Wszystko inne może być wysadzone czy trzeba coś zostawić? Ja to sobie wydrukuję, bo bardzo chciałabym pomóc.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 14:48, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewo, dziękuję za dobre chęci. Najbardziej realne nasadzenia są na tym rysunku. a moje wyobrażenie o tym jest w pierwszym poście na 1 stronie.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:53, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na pewno część nr 1 trzeba obsadzić, bo tam jest krzywo i bardzo źle się kosi (ja osobiście jadę w dół za kosiarką, a nie kosiarka wg mojego widzimisię). Żwirowa rabata mi się dalej uśmiecha. A i mostek (lub inne przejście) musi być, bo na razie śmigamy po żwirku, ale tak średnio to nam pasuje.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies