Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 14:15, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do ławki przede wszystkim będzie dojście od drzwi, tak jest w tej chwili. Stoi tam ławka, ale taka byle jaka i często z niej korzystamy,ale nie do posiedzenia, tylko np. przysiąść i buty zawiązać itp. bo tak pasuje jak się wychodzi z domu. Często buty robocze bierze się w garść w piwnicy i niesie w rękach, żeby w domu nie nabrudzić i dopiero tu się nakłada. Zależy od pogody oczywiście.
Za drzewami upieram się jednak przy tych sosenkach, bo zimą też osłaniają. Na razie tyle. Wyobraźnia pobudzona, tylko w realu niestety nie będzie od razu tak pięknie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:17, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Przeglądam te obrazki i gęba mi się śmieje. JAK U MNIE ŁADNIE
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 14:17, 17 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Będzie. Sosny i inne liściaste.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 15:06, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Gosia, zapomniałam podziękować za Twoją pracę. DZIĘKI. Duża buźka za Twoje wizje
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 15:09, 17 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aga nie ma sprawy Poza tym to tylko takie luźne propozycje, niedokonczone... (jak chociażby sucha rzeka)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agniecha973 19:10, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No to uwaga. Zrobiłam teraz swoją pierwotną wersję rabaty żwirowej z mostkiem. Taki był mój zamysł od początku. Mało roślin, dużo widocznego żwiru. Tylko roślinki w gardenpuzzle mi podrosły he he

I tak jadąc rzędami od tyłu:

- sosny himalajskie prowadzone w kulki podsypane korą (można je podsadzić hortensjami, trawami i pachysandrą + cebulowe na wiosnę, ale w tym programie w tej perspektywie wychodzi chaos)

- rząd kosodrzewiny też uszczykiwanej, żeby nie rosła mocno na boki, tylko kuliście; oczywiście nie będzie aż tak równa jak na tym obrazku, ale jak dla mnie to dobrze

- rząd środkowy na rabacie żwirowej to na zmianę berberys Juliany i świerk conica - powtórzone 3x na zmianę, ale nie widać tu dalszej części rabaty po prawej stronie

- rząd najbardziej z przodu obrazka:
a. po lewej od mostka - wrzosy, które nie chcą tu rosnąć, może wrzośce byłyby lepsze(?) i trzeba inaczej poukładać, dodać więcej?
b. po prawej od mostka 5x carex Ice dance

- po lewej od mostka posadziłam jałowca Horstmann, a w drugiej wersji klona bordowego o strzelistym pokroju; żadne z tych drzew nie jest tam posadzone



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 13:13, 18 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Mostek bardzo ładny. 'Ukradnę' go do mojego planu dla Agi.
Wklejam co co narysowałam.
Oparłam plan na okręgu,wydało mi się to ciekawe.
Przód- przy francie ławka, która jest w pólkolostej rabacie żwirowej, po bokach ławki krzewy- może hortensje. Przed ławką trawnik -tez półkole, dalej skarpa z nasadzeniami tez w rytmie półkoli. Dalej te rytmy przechodzą w twoja rabatę. Przejście przez rabatę dobre by było jak Ci ktoś narysował ostatnio- taki mostek, ale zmodyfikowany, albo po prostu kładka w nasadzeniach ( taka kładka z deseczek, bez poręczy, albo poręcze z grubych sznurów). Sucha rzeka jest trudna w kompozycji, a mostek jaki planujesz jest ciążki. Bez wody zawsze taki będzie, do tego motyw mostka jest taki trochę orientalny, a ja myślę że Twój ogród powinien być nie za bardzo egzotyczny.
Wsadzenie tam jakiś punktów wyższych jak rozmawialiście jest fajne.
Jeszcze nasadzenia z przodu w tych falach- dywanowe, może bluszcz, czy pachysandra, funkie. W tym może byc coś jeszcze,a le nie za dużo drobiazgów, niech będą widoczne te fale, a różnrodnością je zakłócisz.
Przepraszam za jakość rysunku, ale nie mam już 'pary' żeby przerysować.

____________________
Pszczelarnia 13:22, 18 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magnolio, jak Ty to ogarniasz? Patrzysz na ręczny rysunek i od razu widzisz? Sucha rzeka i fale.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 13:22, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Świetna robota, Marto. Dzięki. Analizuję aż mi para uszami idzie
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:23, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Niesamowita wyobraźnia. Zazdroszczę
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies