Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bajkowy ogród Weroniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajkowy ogród Weroniki

malgocha1960 13:11, 25 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Witaj Weroniko,podziawiałam twój ogród już na innym forum.Masz duzo jednorocznych kwiatów,które tez uwielbiam,ale chyba najbardziej begonie.Dlatego chciałabym cie prosic,żebyś powiedziała mi jak z nimi postepujesz,że masz takie niesamowite okazy.Czy masz je tylko w doniczkach czy w ziemi też i na jakim stanowisku?
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Juzia 13:42, 25 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Piękna wizytówka, piękny ogród! Gratuluję
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
weronika77 16:29, 25 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
zbigniew_gazda napisał(a)
Też podziwiam i jestem zachwycony ogrodem . Brawo .


Witam Zbyszku i dziękuję. Ja odwiedziłam Twój ogród, ale muszę tam wrócić.Tymczasem pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 16:34, 25 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
malgocha1960 napisał(a)
Witaj Weroniko,podziawiałam twój ogród już na innym forum.Masz duzo jednorocznych kwiatów,które tez uwielbiam,ale chyba najbardziej begonie.Dlatego chciałabym cie prosic,żebyś powiedziała mi jak z nimi postepujesz,że masz takie niesamowite okazy.Czy masz je tylko w doniczkach czy w ziemi też i na jakim stanowisku?


Małgosiu!
Mam te begonie kilka lat. Jesienią wykopujemy bulwy, oczyszczamy z ziemi, i przechowujemy do lutego.
Potem należałoby namoczyć, co ułatwi znalezienie "góry" tj. zielonego kiełka do wsadzenia do skrzynki w lutym. Po "zimnej Zośce" przesadzamy je do gruntu.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 16:54, 25 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Juzia_G napisał(a)
Piękna wizytówka, piękny ogród! Gratuluję


Dziękuję. Twój domek, symulacje ogrodu, podobają mi się, i z pewnością wszystko będzie w harmonii.
Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
malgocha1960 17:16, 25 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Weroniko,czy w sezonie zasilasz je czyms i czy masz je w cieniu czy na słońcu?
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
weronika77 17:08, 26 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
malgocha 1960 napisał(a)
Weroniko,czy w sezonie zasilasz je czyms i czy masz je w cieniu czy na słońcu?


Małgosiu, myślę, że begonie wolą cień. Miałam je kiedyś od północnej strony przy wejściu do domu ( to to podłużne zdjęcie na wizytówce), rosły ładnie. Teraz utykam je, gdzie jest miejsce ale staram się, by miały cień. dwie żółte, wielkie, nie zważają na słońce, rosły dobrze przy tarasie od wchodu.
Podlewam roztworem z pokrzywy (też ze skrzypem).
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 17:22, 26 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
monteverde napisał(a)
Weroniko czy ja wogóle przycinasz?


Monteverde, Z przycinaniem tawułki wczesnej jest różnie. Tam gdzie ma się zagęścić, przycinam (robię to od dołu) a w górę niech się"rozlewa" jak fontanna. Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
wanda7 17:42, 26 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Weroniko, pozwól że najpierw się przytwitam i przedstawię. Mam na imię Wanda, jestem tu od przedwczoraj. Dzisiaj odwiedziłam ciebie. Bardzo był to przyjemny i inspirujący spacer. Różnorodność roślin jest ogromna. A zarazem nie ma chaosu, bo robisz większe nasadzenia z jednej odmiany. A wiadomo, że siła w kupie. Ogrom pracy widać na każdym kroku.
Chcę takze zapytać o begonie. Widzę, że sadzisz je pod gołym niebem i nie mają zadaszenia.. Ja zawsze staraam się je ustawiać w donicach pod dachem, bojąc się, że deszcz połamie ich delikatne kwiaty i pędy. Ty nie masz z tym problemu. Możesz coś na ten temat napisać?
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
weronika77 00:25, 27 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Wandziu, miło mi Cię gościć. I dziękuję za miłe słowa. Ja zakończyłam dzisiaj spacer po ogrodzie w Tarnowie, nie mogłam stamtąd wyjść, tak pięknie. Polecam też ogród rododendronowy, nie wspomnę o ogrodzie Danusi, który pewnie Cię tu przyciągnął... W moim ogrodzie zawsze jest coś do uporządkowania, nawet sporo.
Masz rację, że szkoda by deszcz poobijał kwiaty begoniom, lepiej posadzić je pod jakimś krzaczkiem, albo jak Ty to robisz, pod daszkiem. Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies