Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Yerenia 14:59, 02 wrz 2022

Dołączył: 02 wrz 2022
Posty: 1
Witam Wszystkich! jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z ogradnictwem

Mam do Was pytanie, szukam i odpowiedzi wprost nie znajduję, może poradzicie Pozwolę sobie w tym wątku.

Mianowicie: mam do obsadzenia ogodzenie od strony lasu.
Żeby było ciekawiej, ten las jakby mi już wchodzi na działkę, tzn. gałęzie drzew liściastych przewieszają się przez to ogrodzenie, od wysokości tak mniej więcej 2-2.5m.
Jest grab, jest robinia akacjowa, buk.

W tym rzecz - cała przestrzeń na dole jest odsłonięta, więc chciałabym to ogrodzenie o wys. 1,5m czymś obsadzić, aby ludzie chodziący ścieżką do lasu (obok mojego ogrodzenia) przestali mi zaglądać na działkę

Wcześniej myślałam, że po prostu poradzę tam coś zimozielonego typu tuje, może cisy jak będą fundusze
Ale teraz sama nie wiem, ponieważ te drzewa nad ogrodzeniem i cała zielona ściana jest lasem liściastym - to się nie będzie gryżć?
Zależy mi żeby w okresi zimowym też być osłoniętym, więc wolałabym uniknać żwyopłotu gubiącego liście na zimę.

Doradżcie mi proszę, czy ten iglasty żywopłot będzie się aż tak "gryźć" z tym liściastym lasem?

Dziękuje!!!
Gardenarium 10:28, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź derenie białe, odmiana dowolna. Albo cisy. Nieregularne, nie trzeba ich ciąć. Będą pasowały do lasu. Albo choinę kanadyjską.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila_garde... 14:36, 16 kwi 2023

Dołączył: 02 kwi 2023
Posty: 2
Dzień dobry,
Przeczytałam już cały wątek o żywopłotach i teraz sama mam prośbę o poradę Przy ogrodzeniu mam posadzonych kilkanaście jałowców (na długości ok. 30 m). Niestety od małego były pozostawione same sobie i dopiero w ostatnich latach zaczęliśmy je podcinać. Niestety to nie pomaga i każdy z nich rośnie w inną stronę, a po zimie od śniegu każdy z nich jest jeszcze bardziej wykręcony. Zastanawiam się czy da się je odratować czy lepiej je wyciąć i posadzić coś innego, np. buka?

Co o tym myślicie? Ziemię mam słabą, piaszczystą.

Z góry dziękuję za porady

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies