Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

ele2001 17:54, 28 lis 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ostatnio ciąłem dość spory żywopłot z tuji "Aureospicata"ładna zdrowa odmiana nie szyszkuje i dość szybko rośnie to jej zaleta i wada


to jej pierwsze tegoroczne ciecie

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:04, 28 lis 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483



podoba mi sie te ujecie z pewnej odległości
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 07:55, 29 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej wygląda z daleka Ładne zielone mury.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukas 19:19, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
To prawda bardzo ładnie prezentuje się z daleka
U mnie też rośnie ta odmiana na przemian ze smaragdami na wiosne też bedzie ostre ciecie chcę dążyć do takiego celu
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
wojtas2101 17:35, 02 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Niski żywopłot u Tomżyńskich z żywotnika zachodniego 'Hoseri'
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Gardenarium 14:40, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominic napisał(a)


Witam! Potrzebna jest mi dobra rada. Chcę zrobić żywopłot od strony wścibskich i natrętnych sąsiadów którzy bezczelnie nas podglądają, wszystko ich interesuje. Nie mogę spokojnie pracować w ogrodzie bo ciągle mnie szpiegują lub obserwują z okien. Muszę zachować więcej prywatności. Tylko zastanawiam się czy jeżeli posadzę bardzo wysokie roślinki (np. Thuja occidentalis 'Aurescens') to czy się nie przyczepia, że zacieniam im działkę. Tak jak już to zrobili z ich innym sąsiadem, któremu kazali ściąć thuje typu Smaragd , co spowodowało ich obumieranie. Proszę o pomoc i pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:41, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniesione:

ele2001 napisał(a)
Ciekawy temat poruszyłeś,ciekawe jak to jest w polskim prawie z wysokością żywoplotu i sąsiadami, może ktoś kto zna sie na rzeczy od strony prawnej się wypowie.Pamietam jak w jednym odcinku programu Gardeners World dwóch sąsiadów sądziło sie o to że jeden drugiemu sciął żywopłot bo zasłaniał mu swiatło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:52, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominiku, otóż ja w pewnym okresie też miałam kłopot z sąsiadami. I robiłam wtedy rozeznanie, bo chciałam się zasłonić szczelnie.

Otóż na tamte czasy (2004) można mi było wszystko w sumie wsadzić, bo znalazłam artykuł w Muratorze wg którego wynikało, że nie ma przepisów, które by mi zakazywały posadzenie czegokolwiek. Tym bardziej że ja nie zacieniałam nikomu podwórka.

I było też tam napisane, że sąsiad nie może mi ograniczać mojego prawa własności i decydowania o moim własnym podwórku. Dlatego posadziłam od razu wielkie tuje i świerki serbskie i skutecznie zasłoniłam brzydkie widoki oraz uzyskałam prywatność.

Jeśli chodzi o zacienianie nie możesz posadzić chyba nic co by rosło od strony południowo-zachodniej, bo będzie zabierało sąsiadowi światło, w innym wypadkach - możesz.

W Twoim przypadku chodzi chyba o to, że co byś nie zrobił to sąsiad i tak znajdzie dziurę w całym i będzie próbował blokować i zaskarżać wszystko. Niech idzie do sądu, ale nie wolno mu niczego zabraniać ani nakazywać co masz sadzić a co nie. Idź także gdzieś do Wydziału środowiska w gminie i zapytaj, czy dla Waszej gminy są przepisy regulujące sadzenie drzew na granicy z sąsiadami?

Więc na Twoim miejscu bym się nie przejmowała, posadziła te tuje i ewentualnie zaskarżyła jego jak Ci zniszczy, podleje czymś.

A jak będzie wojna to postaw lity mur z bloczków na 2,20 a nawet więcej bo 2,20 to jest od ulicy, a od sąsiada nie ma przepisów, albo szczelny płot drewniany obok istniejącego już ogrodzenia. Tym sposobem moi znajomi zamknęli sprawę z takim sąsiadem. Powstał obok drugi płot na ich działce i facet dał spokój. A ich nie widać i mają prywatność.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 15:38, 21 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To bardzo ciekawe Danusiu a i pewnie na danej gmine tez wiele wyjaśnią w koncu co za problem iść i zapytać.Ja miałem problem z sasiadem troszke innego typu bezpośrednio moja posesja graniczy z polem a właściwie ugorem kiedy nie miałem żywopłotu wszystkie chwasty przedostawały sie na moją strone jednoroczne jak i wieloletnie oprócz tego strasznie wygladały takie suche chwasty wysokości 1,5metra wiec któregoś słonecznego dnia wziołem kosiarke i przy płocie skosiłem i wyzbierałem chwasty wzamian za to mój sasiad przyjechał do mnie z policją powiedział że to jego ziemia i jego chwasty i nie mam prawa nic tam robić-no i jak tu z takimi ludzmi walczyć,wiem że to nie na temat ale jak juz jesteśmy przy sąsiadach to sie troche pożale
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 15:41, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z takimi ludźmi to ja nie umiem żyć w ogóle. Od takich ludzi to ja uciekam. Ale z tymi chwastami to niezupełnie jest tak, chyba miałeś prawo mu wykosić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies