Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Kasia73 22:28, 06 paź 2018


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Dziękuję Danusiu! Zrobię nasadzenia z zapasem dla tuji zostanie 1,2
roziii 23:09, 17 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Pozwolę sobie i tu wkleić bo muszę szybko podjąć decyzję o zakupie

Bardzo ważne pytanie. Mam pomysł moją działkę obsadzić choiną kanadyjską i świerkami serbskimi wzdłuż ogrodzenia. I teraz pani Danusiu bardzo ważne, jakie odmiany mam zakupić dokładnie?
Bo w ogrodniczym mówią, że są różne odmiany i oni muszą wiedzieć.
Czy mogę liczyć na podpowiedz?
____________________
Roz
Gardenarium 09:01, 21 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na żywopłot nadaje się gatunek choiny a mianowicie Tsuga canadensis, i to wszystko w nazwie, zwykła choina kanadyjska nie żadna odmiana.Tylko czysty gatunek.
Ze świerkiem podobnie - Picea omorika, to wszystko w nazwie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
roziii 21:52, 21 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Bardzo dziękuję. Będę podrzucać zdjęcia z podjętych prac
Pozdrawiam
____________________
Roz
roziii 22:30, 21 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Na żywopłot nadaje się gatunek choiny a mianowicie Tsuga canadensis, i to wszystko w nazwie, zwykła choina kanadyjska nie żadna odmiana.Tylko czysty gatunek.
Ze świerkiem podobnie - Picea omorika, to wszystko w nazwie.


Jeszcze może zapytam, czy jest w okolicach Warszawy jakaś szkółka, którą warto odwiedzić celem zakupów owych gatunków? moja działka jest dość spora planowałam sadzenie co 60 cm.
A i jeszcze czy nie ma przeciwwskazań do sadzenia czy choiny czy świerku w warzywniku?
____________________
Roz
Gardenarium 12:39, 22 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerki nie są w szkółkach stale, rosną gdzieś w Polsce i są kopane. Nie mam takich informacji, co, gdzie jest w danym momencie, a jakbym wiedziała, to sama bym pojechała pewnie kupować

Po co chcesz sadzić świerki w warzywniku?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
roziii 19:26, 22 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Świerki nie są w szkółkach stale, rosną gdzieś w Polsce i są kopane. Nie mam takich informacji, co, gdzie jest w danym momencie, a jakbym wiedziała, to sama bym pojechała pewnie kupować

Po co chcesz sadzić świerki w warzywniku?


Ha a szkoda. Takie informacje byłoby fajnie mieć
Dziękuję w takim razie poszukam może gdzieś w swojej okolicy będą.

Jak na tym zdjęciu widać tunel foliowy jest w rogu działki i jest przed nim wydzielone miejsce na warzywnik. Tylko, że nie mam właśnie jeszcze żywopłotu. Planuję tam choiny lub świerki by odgrodzić się od drogi i sąsiada

To zdjęcie z zeszłego roku
____________________
Roz
Gardenarium 07:59, 23 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobry pomysł, tylko pamiętaj, że warzywnik potrzebuje min. 8 godzin słońca, więc żeby świerki nie zasłaniały mu słoneczka.

Szukaj plantacji świerków, bo w sklepie ogr. jak przywiozą 20 czy 30 szt.to pewnie będzie za mało, a potrzebna jest wyrównana seria jednakowej wysokości, a nie zbieranina.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
roziii 19:33, 23 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Pani Danusiu Bardzo dziękuję. Ślę ogromne ukłony. Jestem wielbicielką Ogrodowiska i pani prac od kilku lat.
Więc tym bardziej dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą i cenne podpowiedzi.
Gdyby była pani w okolicy Mińska Mazowieckiego zapraszam serdecznie. Miejscowość Kobierne

A warzywnik jest od południa więc słońce cały dzień.
A może jeszcze zapytam. Bo tam na tym zdjęciu widać dom sąsiada i to jest taki widok z mojego tarasu. No jestem jak na widelcu. Czy tam może jakieś drzewo za foliakiem by dobrze wyglądało? Tylko jakie??
____________________
Roz
Gardenarium 12:14, 24 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
3 graby kolumnowe posadzone co 1,5 metra.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies