Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

ele2001 16:30, 21 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Dokładnie ja tez sie staram unikać,tak mi świtało gdzieś z tyłu głowy że z tymi chwastami miałem racje wogóle powinien sie cieszyć że tą prace wykonałem za niego,na szczęście już z tym nie mam problemu bo jest nowy właściciel i kosi regularnie.

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Dominic 16:43, 21 mar 2013

Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 2
A niech to plot przy ktorym chcialem dzialac znajduje sie wlasnie po poludniowo - zachodniej stronie dzialki, trudno pozostaje jeszcze konkretny plot, bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Gardenarium 18:04, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale nie załamuj się, najpierw idź do gminy i dowiedz się, bo może to wcale prawnie nie obowiązuje, tylko chodzi o stosunki międzyludzkie czy jak to się nazywa

Ja bym była mocno cięta na takie nakazywanie, zakazywanie itd i bym wsadziła ten żywopłot jednak. I to jedna tuja przy drugiej na ścisk I to od razu dwumetrowe jak nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:07, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My jeszcze pytaliśmy inspektoratu budowlanego i powiedzieli, że możemy sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominic 00:39, 22 mar 2013

Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 2
Koniecznie, musze sie udac do urzedu i to sprawdzic. Na szczescie z drugiej strony dzialki mam normalnych sasiadow
BAZIA 08:28, 02 cze 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 5
Witam serdecznie,
Trafiłam na Ogrodowisko zupełnie niedawno, ponieważ najwyższy czas zacząć zagospodarowywać ogród.

Naczytalam sie i naogladalam tylu wspaniałych realizacji, ze az dech zapiera. Jak trafiłam na "ogród zimozielony przy białym domu", nie mogłam zasnąć po tej lekturze. Trudno było wrócić do rzeczywistości
Mam dość duża działkę i wykonany projekt zagospodarowania. Jednak nasz architekt nie przewidział tutaj żywopłotu, który, po naszych przemysleniach, jest wskazany wzdłuż jednej strony działki. Mamy tutaj niezbyt ładny widok (np. Kompostownik sąsiada), który chcielibyśmy dość szybko zasłonić. Wymyśliłam, ze najlepszym sposobem byłby żywopłot z thuji, aby był zimozielony i stworzył ekran dla wszystkich tych nasadzeń, ktore przewidział architekt. Zaprojektowane rośliny nie stworzą nam na całej długości oslony od sąsiadów.
Czy posadzenie thuji Auerospicata, bądź Kórnik ma w tym przypadku sens? Poniżej wklejam zdjęcia .



Bede bardzo wdzięczna za pomoc.
Bazia
Gardenarium 08:40, 02 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma sens - oczywiście, ale chyba lepsza jest Aureospicata, bo rośnie bardziej w górę niż wszerz. Kórnik jest takim "grubaskiem", ale wysokości to Ci szybko nie da.

Mogą też być świerki serbskie, ja swoje brzydkie sąsiedztwo nimi też zasłaniałam. Można je ciąć i z boku i z góry.

Cieszę się, że moja realizacja wywołała taki efekt u Ciebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BAZIA 09:06, 02 cze 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 5
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź
Realizacja jest nie do opisania. Po prostu majstersztyk. Jestem pełna podziwu. Widziałam wiele prac, ale Twoje naprawdę zachwycają.

Wyruszam na poszukiwanie pięknych okazów thuji. Danusiu, to moje zdjęcie pokazuje tylko połowę długości tego sąsiedztwa. Jak myślisz, czy ma sens na tej długości ze zdjęcia ( ok. 70 m) posadzić thuje Aureospicata, a na pozostałej długości ( kolejnych ok. 70 m) świerki serbskie, aby nie było tak bardzo monotonnie? czy lepiej nie kombinować i zrobic szpaler z jednego gatunku?

Czy okazy około 100-120 cm wys. będą wystarczające?
Gardenarium 15:27, 02 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do monotonności żywopłotu lub nie, to zależy od tego co będzie rosło i w jakim stylu przed nimi.
120 cm dobre będzie, choć zawsze lepsze są wyższe bo szybciej zasłonią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:36, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skopiuj sobie któryś schemat nasadzeń dostosowując do swoich wymiarów i dobierz rośliny takimi kolorami jak są namalowane.

Jednakowe symbole to jednakowe drzewa. Kolorowe pola, to jednakowe nasadzenia z drobnych roślin typu wrzośce, żurawki, czy trzmieliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies