Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

ircia 17:50, 28 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
U mnie jest żywopłot z buka. Moim zdaniem najładnieszy ze wszystkich strzyżonych liściastych. Mój jest jeszcze młody i nie spełnia swojej funkcji tak, jak powinien. mam nadzieje, że na wiosne ruszy i w górę i wszerz
I tak jak Danusia mówi, jest piękny o każdej porze roku. Wiosną rozwijające się pączki wyglądają niewzykle, jesienią barwi sie kolorami, a zima brązowe liście pozostają aż do wiosny. Taki żywopot nigdy sie nie znudzi!!!
A to zdjęcie z października:


____________________
Ogród Irci
Ninoja 19:54, 16 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Dopiero teraz dotarłam do tego wątku.
Z racji tego że nie mogłam się zdecydować na stałe ogrodzenie od frontu postanowiłam wreszcie zrobić wyłącznie żywopłot (bez siatki, słupków itp) do tego drewniana brama i furtka.
Oto moje sztobry (ich część) które leżały sobie w lodówce około dwa miesiące, zawinięte w folię i w drobnych trocinach- jak widać puszczają listki Pozostała część hartuje się w ogrodzie w piasku. (Gałązki pocięte na około 20 cm odcinki- zabieg wykonany na jesieni z rośliny "matecznej")

Tylko pozostaje pytanie kiedy mogę już tak przygotowane sztobry sadzić do ziemi?
Przyznam się że cierpliwości jeszcze się nie nauczyłam. a pogoda zachęca...

____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Sebek 23:14, 16 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeszcze za wcześnie, a widzę, że puszczają zielone pędy ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ninoja 06:07, 17 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Dokładnie!
Już się rwą do posadzenia
Poczekać do kwietnia?
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Gardenarium 12:55, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzić moim zdaniem. Najwyżej przykrywać agrowłókniną, celem cieniowania i ocieplenia, bo trzymanie ich może bardziej zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ninoja 19:25, 19 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Więc zabieram się do pracy.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Wrzos 00:05, 18 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Proszę o podpowiedź czy już powinnam przyciąć te maleńkie śliwy wiśniowe Pissardi posadzone 4 tygodnie temu czy w tym roku dać im wydłużyć się. To ma być oczywiście żywopłot (mam nadzieję, że nie za 100 lat)


A jeżeli ciąć to jak to dobrze zrobić?
Sebek 12:01, 18 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przydałoby się je przyciąć - nawet o połowę - a z uciętych porobić sadzonki i posadzić je między nie, aby żywopłot szybko się zagęścił...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wrzos 20:22, 21 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
"Porobić sadzonki"!!! Ty naprawdę nie wiesz z kim rozmawiasz Jestem kompletnym laikiem. Ja umiem tylko niektóre kwiatki doniczkowe rozmnożyc wsadzajac właśnie odciętą część do wody ... i to moja cała wiedza.
Te śliwy są szczepione i niby wiem na czym polega szczepienie, ale tylko teoretycznie. Nie odważę się chyba ....
Mam szczery podziw dla tych, którzy potrafią
Pwl 20:49, 21 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Skoro są szczepione to ich nie tnij za mocno bo możesz przedobrzyć i uciąć akurat za miejscem
szczepienia i zostanie sama "dzika" podkładka. Tak czy inaczej jak mówi Sebek można je skrócić
aby się zagęściły. Myślę że górny wierzchołek każdej z nich możesz "uszczknąć", weź sekator i
obetnij najwyższy górny przyrost o jakieś 3-4 cm. Powinno być ok
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies