Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

zokox 10:48, 26 kwi 2022

Dołączył: 23 kwi 2022
Posty: 4
Posadziłem w weekend, ale wykonałem cięcie zaraz po posadzeniu.
Teraz tylko ściółkowanie korą sosnową oczywiście bez agrowłókniny
Sylvinka 10:48, 20 maj 2022

Dołączył: 27 sie 2018
Posty: 7
Witam, czy polecacie żywopłot z krzewuszki? Żywopłot będzie miec ok 30 m długości i będzie przedłużeniem żywopłotu z grabu, który ma długość 20 m. Jeśli nie krzewuszka, to co polecicie? Planuję aby żywopłot był niezbyt gruby na max 60 cm. Dziękuję i pozdrawiam!
Gardenarium 10:35, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, krzewuszka jest specyficzna, bardziej na 60 cm polecam niskie odmiany berberysów albo tawuły japońskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila_garde... 14:34, 16 kwi 2023

Dołączył: 02 kwi 2023
Posty: 2
Dzień dobry,
Przeczytałam już cały wątek o żywopłotach i teraz sama mam prośbę o poradę Przy ogrodzeniu mam posadzonych kilkanaście jałowców (na długości ok. 30 m). Niestety od małego były pozostawione same sobie i dopiero w ostatnich latach zaczęliśmy je podcinać. Niestety to nie pomaga i każdy z nich rośnie w inną stronę, a po zimie od śniegu każdy z nich jest jeszcze bardziej wykręcony. Zastanawiam się czy da się je odratować czy lepiej je wyciąć i posadzić coś innego, np. buka?

Co o tym myślicie? Ziemię mam słabą, piaszczystą.

Z góry dziękuję za porady
zokox 10:22, 10 sie 2023

Dołączył: 23 kwi 2022
Posty: 4
Rok po posadzeniu żywopłot z grabu tak się prezentuje

AlicjaMa 16:03, 18 kwi 2024

Dołączył: 20 mar 2021
Posty: 93
Witajcie, chciałabym założyć żywopłot grabowy przy ogrodzeniu, za którym mieszka sąsiad.
Zastanawiam się jakie są sposoby cięcia przy takiej granicy działki?
Ile optymalnie odsuwa się żywopłot żeby móc potem ścinać go od strony sąsiada?
Anda 08:18, 22 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
AlicjaMa napisał(a)
Witajcie, chciałabym założyć żywopłot grabowy przy ogrodzeniu, za którym mieszka sąsiad.
Zastanawiam się jakie są sposoby cięcia przy takiej granicy działki?
Ile optymalnie odsuwa się żywopłot żeby móc potem ścinać go od strony sąsiada?


Witaj Optymalnie to przynajmniej 80 cm albo nawet i 1 m.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies