Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

majkel0326 10:42, 08 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A może tu Coś Pawle wybierzesz

http://cebule.pl/pol_m_WIOSNA_Lilie-Lilium-_Orientalne-307.html
____________________
Maja - Moje roślinki
Sebek 10:51, 08 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)
A jak z jakością? Wszystkiego wszędzie pełno ale czy dobre sorty? Np. w cebulach holenderskich tulipanów panuje zamęt totalny.


Lilie chyba mi się zgadzały - ale np. mieczyki w ogóle...

Mam nadzieję, że tulipany będą odpowiednie- jak nie to kolor mi grać nie będzie - a wtedy zbrodnia to niesłychana
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anula_wn 12:52, 08 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no właśnie..... a propos marketów! jak z jakością? bo cebule wg mnie wygladają dośc marnie - przynajmniej w LM (bez urazy!). A kupione kiedyś u nch przebiśniegio tez nie wzeszły wszystkie , bo cebulki były jakby wysuszone....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
karolciab93 16:37, 12 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Witam wszystkich ciepło zaglądam tu od niedawna ale przyznam że bardzo mnie wciągneło mam swój własny , przydomowy ogródek ale nie jest on jakiś zjawiskowo piękny jednak uwilbiam latać na wiosne i oglądać co już powychodziło w tym roku planuje wielkie zmiany i z tąd też moje pytanie
mamusia kupiła mi ok 10 cebulek lilii , niestety nie znam ani nazw ani rodzaju ale to w sumie nie o to chodzi chciałabym zapytać co z nimi zrobić ? ziemia niestety jeszcze zmarznięta więc do gruntu ich nie wsadze , postawie raczej na doniczki tylko moje pytanie brzmi czy zasadzić je i zaczac regularne podlewanie, czy po prostu wsadzic , zrobic porzadek i miejsce w ogrodku i jak ziemia odmarznie zakopac razem z doniczkami i pozostawic naturze ? bardzo prosze o pomoc
____________________
Mój skromny ogródeczek
monteverde 19:48, 12 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wsadź do doniczek i wynieś w chłodne miejsce w domu, aby nie wybujały za mocno, w kwietniu z doniczkami wsadzisz do ziemi, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
karolciab93 13:38, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
monteverde napisał(a)
wsadź do doniczek i wynieś w chłodne miejsce w domu, aby nie wybujały za mocno, w kwietniu z doniczkami wsadzisz do ziemi, pozdrawiam



dziękuje za odpowiedź czyli mam rozumieć nie podlewać ich po wsadzeniu w ogóle tylko zostawić w tym zimnym miejscu samym sobie ?
____________________
Mój skromny ogródeczek
Sebek 19:23, 14 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli zaschną im liście to wtedy wyjmij i cebule i daj do zimnej piwnicy - tak się też robi z wykopywanymi tulipanami i innymi - potem wysadzisz je jesienią
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarekW 20:51, 22 mar 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Czy ktoś ma lilie himalajskie? Dzisiaj kupiłem trzy cebule. mają wyrastać do 3,5 - 4 m !!! Lubią cień i przepuszczalne ale wilgotne podłoże. Może jakies praktyczne uwagi co do pielęgnacji?
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
nesa 23:35, 25 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
jak Ci się one Marku udadzą, to i ja się skuszę
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
monteverde 00:50, 26 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
karolciab93 napisał(a)

wsadź do doniczek i wynieś w chłodne miejsce w domu, aby nie wybujały za mocno, w kwietniu z doniczkami wsadzisz do ziemi, pozdrawiam



dziękuje za odpowiedź czyli mam rozumieć nie podlewać ich po wsadzeniu w ogóle tylko zostawić w tym zimnym miejscu samym sobie ?

ziemia musi być lekko wilgotna ale nie za dużo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies