Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Tess 14:16, 11 mar 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
To może na zywopłot irgę lśniącą?
Nie znam,ale tu pięknie wygląda i ma przeciętne wymagania glebowe i wigotnościowe?
http://kurowski.pl/pl/katalog-roslin/1/1/13,rosliny-zywoplotowe/64,cotoneaster-lucidus

O fasolce długo nie pisałam i nie pokazywałam, bo szkaradztwem nie ma się co chwalić Chyba dopiero pod Twoją nieobecność po raz pierwszy gdzieś rąbka uchyliłam.


Obejrzałam skalniak. Czy już tego natchnionego artystę-ogrodnika pogoniłaś?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
grupa_trzyma... 15:13, 11 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ładna ta irga. Nie znałam jej. Ciekawa jestem, jak się prezentuje na żywo. Na przedpłocie by mi się nadała. Szukam czegoś niższego i niedrogiego.

Natchniony pogoniony. Jedno co w miarę dobrze zrobił to oczyścił teren z pozostałości. Co prawda były reklamacje i poprawki, ale się dogadaliśmy. A wydawał się taki konkretny...Nic to. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Teraz wiemy, że musimy ogarnąć to sami.

Fajny Avatar. Czarodziejka z księżyca pędząca na sabat

____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 16:19, 11 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Grabie, żywopłot z tej irgi (cotoneaster lucidus) jest w Łańcucie pod zamkiem - fajny. Są zdjęcia na O.

Choina kanadyjska na suchym i lichym będzie się miała adekwatnie do warunków.

To posadź tuje. W tym wypadku same plusy. Albo adekwatnie do lasu - świerki tyle, że serbskie. Będzie naturalnie. Chociaż Wasz las to sosnowy jest.

Jak teren oczyszczony, to można samemu już szaleć. Po szaleństwach pana ogrodnika .... .



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
grupa_trzyma... 13:10, 15 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Albo Thuja 'Smaragd' albo płot panelowy i grab. Ale chyba jednak Thuja. Mniej kłopotliwa. Szybko odgrodzi mnie od sąsiada. Te świerki serbskie też kuszące.
Trudna decyzja.
U Małej Mi toczyła się dyskusja na temat: która ziemia przyjaźniejsza jest dla ogrodnika. Czy glina czy piaski? Ile pracy kosztuje ogród powstający w trudnych warunkach i że nie można mieć wszystkiego ot tak, pstrykając palcami (tzn. można ale do tego potrzebny jest zasobny portfel)

Ja myślę, że zapaleniec poradzi sobie z każdą trudnością. Nie straszna mu glina, piaski, robale, grzyby i inne "przyjemności". Najgorszą rzeczą dla ogrodnika jest niezdecydowanie. Zanim ja zrobię plan, Ania już przerzuca ogród z prawej flanki na lewą i to kolejny raz
Moje hasło na dziś: Ania ma ogród. Bądź jak Ania! Będę!

Pozdrawiam wątpiących
Grabulec
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 22:09, 17 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Każdy ogród rodzi się w bólach. Nasz ma z tym większe problemy, ale coś już się zaczęło dziać i mamy nadzieję, że nabierze rozpędu. Oto krótka historia porządków jesiennych 2015.

Najpierw było coś tam coś tam i kamieni kupa



Przyjechała kopara i zaczęła rozgarnianie, nagarnianie i wykopywanie tego, co miało zostać usunięte.





Jak widać ziemia u nas licha i wymaga podrasowania zanim powstaną trawniki.

____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 22:13, 17 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Tak to mniej więcej wygląda teraz.









____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 22:25, 17 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Jesienią podjęliśmy decyzję o wykopaniu żywopłotu i posadzeniu nowego. Stary nie wygląda najlepiej. Sami widzicie. Obraz nędzy i rozpaczy.



Decyzja o wykopaniu podjęta. Teraz tylko trzeba zdecydować, czy stawiać na Thuje "Smaragd' czy graby. Od strony południowej mamy las sosnowy. Od strony północno-wschodniej i wschodniej - wątpliwej urody sąsiedztwo.

Tutaj widać miejsce, w którym za płotem kończy się działka sąsiada a zaczyna miły dla oka las.



Czy ma sens połączenie żywopłotu ze szmaragdów i żywopłotu z grabów w jeden? Miejsce łączenia wypadłoby w tym rogu.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 22:27, 17 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
A na koniec coś bardzo smacznego. Zeszłoroczne zbiory pasternaku.
Pyszne warzywo. Polecam!





____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 09:02, 19 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Żywopłot wyraźnie chce nam coś powiedzieć. Ktoś zna ten pradawny język?

____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 09:04, 19 mar 2016

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Dzika wiosna, czyli wędrówki z krokusami

____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies