Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

majkel0326 20:55, 20 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Też super. Będą Ci się motyle z całej okolicy zlatywać,lubią jeżówkę
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 21:03, 27 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
I wreszcie są! Dowody na to,że wiosna się do nas wybiera znalazłam dziś na moich rabatach







Spod ziemi wyjrzały już pierwsze listki krokusów,tulipanów i narcyzów.Cieszę się jak dziecko.Tym bardziej się cieszę,że po wczorajszej wycieczce na Gardenię wstąpił we mnie jakiś dobry wiosenny duch i moc energii do pracy w ogrodzie.Do wysiania czeka już prawie 50 paczek nasion,a do posadzenia lilie,liliowce,irysy,funkie,mak ogrodowy,mieczyki,trawy ozdobne i inne.W głowie roje pomysłów na nowe rozwiązania,nowe klomby i rabaty.Ogólnie nie wiem jak żyłam jeszcze kilka lat temu bez mojego ogrodu

Moją pasją były zawsze zwierzęta (szczególnie konie).Zamiłowanie do roślin spadło na mnie nagle i niespodziewanie.Najpierw była przeprowadzka na wieś.Potem pierwsza grządka w warzywniku (nie pamiętam dokładnie,ale wydaje mi się,że były to kalarepki).Zachęcona efektami z roku na rok coraz śmielej poczynałam sobie z roślinami.Uprawiałam warzywa,sadziłam coraz to więcej roślin ozdobnych.Pierwsze kwiaty przeze mnie posadzone to cebulowe:krokusy,tulipany,czosnek ozdobny.I tak wciągało mnie to bardziej i bardziej.I pewnie już tak zostanie,bo kto raz dał się wciągnąć w ogrodomanię nigdy już nie będzie taki sam I fakt jest taki,że każdy ogród,bez względu na jego styl,jest dziełem nigdy niedokończonym.I to jest cud!To,że całe życie można poświęcić dla skrawka ziemi,kształtować,projektować,zmieniać,podziwiać.A przede wszystkim pękać z dumy,że stworzyło się to samemu!No,może z małą (albo wręcz ogromną) pomocą natury Myślę,że chociaż ktoś zrozumie co chciałam przez to powiedzieć (a może i każdy,kto dał się wciągnąć w ogrodomanię)
____________________
Maja - Moje roślinki
Sebek 22:50, 28 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zrozumiałem - i kibicuję w tworzeniu własnego raju na ziemi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
majkel0326 11:17, 29 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Dzięki Sebek Dzisiaj niestety u nas niebo obniesione chmurami,słońca ani śladu,ale chociaż nie pada.Obiecałam sobie,że w pierwszy słoneczny dzień wyruszam na pozimowe porządki w moim ogrodzie.Zaglądałam dziś do moich sadzonek różnych roślin,które robiłam w doniczki na jesień i ucieszyłam się bardzo,bo liliowce już się powolutku budzą z zimowego snu
____________________
Maja - Moje roślinki
jotka 11:21, 29 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Maju, mnie też cieszą pierwsze zwiastuny wiosny Teraz juz łatwiej czekać, bo każdy nastepny dzień przyniesie zmianę na plus ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
majkel0326 11:32, 29 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
O tak! Ja też sobie mówię,że teraz już z dnia na dzień będzie tylko lepiej A każdy dzień zaczynam od ,jak ja to nazywam, obchodu ogrodu i co dzień któraś z moich roślin mnie zaskakuje.Małe rzeczy a cieszą
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 17:26, 01 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Pierwszy dzień marca był dla mnie bardzo pracowity.Wreszcie pogoda pozwoliła mi na początek realizacji moich planów.Zabrałam się za rabatę,którą już zimą postanowiłam powiększyć.Ziemia już całkowicie rozmarzła i bez trudu można działać Jestem bardzo zadowolona,że w końcu rozpoczęłam prace w ogrodzie Jutro pstryknę parę fotek
____________________
Maja - Moje roślinki
moni 20:41, 01 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
cudeńiek aż głowa mała
____________________
Mona
majkel0326 20:46, 01 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Dziękuję Moniu! Staram się,choć nie wszystko idzie zawsze tak jakbym chciała
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 13:01, 02 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Jak już pisałam zabrałam się wczoraj za tworzenie nowego miejsca do sadzenia (raczej w sumie powiększanie starego miejsca).Rosną tam już dwa migdałki,mahonia,paproć i jałowiec,a na jesień wsadziłam kilka tulipanów (już wychodzą),tylko nie pamiętam w jakim kolorze,cóż,będzie niespodzianka Na razie zaznaczyłam kształt,ale jeszcze muszę włożyć w rabatę trochę pracy,żebym mogła dosadzić nowe rośliny.Myślę o żurawkach,funkiach i liliowcach,ale wszystko "wyjdzie w praniu".Za rabatą i płotkiem oddzielającym część wypoczynkową od wjazdu na podwórko mam już gotową siatkę,na której w planach jest ściana z róż pnących (których nie mogę się dochować,pech ). Na razie wszystko wygląda szaro i buro,ale mam nadzieję ożywić ten kącik i zrobię mu znowu zdjęcia kiedy zagości tam już jakieś kolorowe życie







A tak na dzień dzisiejszy wygląda mój warzywnik za domem.Na jesień był nawieziony obornikiem i zaorany.A lada dzień wezmę się i za niego i wytyczę pierwsze grządki

____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies