Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

Borbetka 21:47, 02 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Hiacynty są przepiękne i chyba długo mają kwiatek prawda? Byłam ostatnio w OBI i mają tam takie blaszane (ostatnio chyba modne) malutkie polewaczki i inne naczynia właśnie z hiacyntami. Cudo do kuchni na parapet. Ale u mnie w ogrodzie na razie nie urosną, muszę zrobić porządek z włókniną. Mój ogród jest dość duży i nie ogarniam tematu z pieleniem. A za płotem nieużytki.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
monteverde 22:06, 02 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Majkel, ja tez jestem zwolenniczka ogrodu warzywnego chociaż co rok go ograniczam ze względu na zdrowie i mniejszą ilość warzywek potrzebnych w kuchni też sadzę mieczyki, przetrzymuję je w wiórach lub w torfie w zależności co mam pod ręką oczywiście w temp.jakieś 8 st., od kilku lat stosuję przy mieczykach naftalinę jako zabezpieczenie przed grzybem i innymi chorobami, ale mam do tego pomieszczenie, bo naftalina brzydko pachnie a żeby zaostrzyć Twoje chciejstwo na te roślinki przesyłam linka http://www.mirgladiolus.ru/index.html i jeszcze jednego https://plus.google.com/photos/101140803810477233966/albums/5494988972799356913?banner=pwa przy 1 linku po lewej masz napis kolekcja tam klikaj miłego oglądania
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
majkel0326 22:08, 02 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Kraaniu,kibicuję Twoim tegorocznym mieczykom

Borbetko,chociaż na parapecie,a cieszą oko.Moje hiacynty rozkosznie pachną A sąsiedztwa nieużytków współczuję,pewnie wszelkie zielsko się rozsiewa
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 22:15, 02 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Monteverde,dziękuję za linki.Po prostu dech mi zaparło!Jak z bajki.Przy nich moje są takie zwyczajne
A możesz mi dokładnie napisać jak stosujesz naftalinę?Nie słyszałam o tym,a pewnie warto spróbować.
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 16:42, 03 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Zmęczona,ale szczęśliwa Prace w moim ogrodzie ruszyły pełną parą.Sprzątania po zimie jest sporo,ale za to spotkało mnie dzisiaj kilka miłych niespodzianek w postaci budzących się do życia roślin.Tak więc wychodzą u mnie już piwonie,orliki,irysy,liliowce,turzyce,sasanki,astry i jeszcze parę innych,nie sposób zapamiętać.A cebulowe wychodzą całymi "stadami",jest rewelacja,oby tak dalej,a wiosna u mnie będzie pełna krokusów,tulipanów,hiacyntów,narcyzów i szafirków.
____________________
Maja - Moje roślinki
kraania 19:26, 03 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Maju ale fajnie, że rozpoczęłaś ogrodowy sezon. Ja pomimo planów nic nie zrobiłam. Słońce świeciło, ale było zimno i odpuściłam.
Maju mam jeszce do Ciebie pytanie o zaprawianie mieczyków- czym i jak to się robi?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
majkel0326 20:15, 03 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Ja ogólnie tego nie robię,nie jestem aż tak wtajemniczona.Sadzę tak jak są kupione.
Ale mimo to udają się
Wiesz Kraaniu,ja co do ogrodu jestem samoukiem,wszystko co umiem i robię (pewnie i tak niewiele w porównaniu z innymi forumowiczami) nauczyłam się sama metodą prób i błędów lub wyczytałam albo podpatrzyłam u innych. W ogrodzie kieruję się w dużym stopniu intuicją i wiele rzeczy robię bardzo spontanicznie
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 18:06, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przybiegłam popatrzeć na zdjęcia dzisiejszych prac ogrodowych, ale nie ma...no ale za to relacja jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 18:13, 04 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Zdjęcia nadrobię,obiecuję Jest mała relacja i duże szczęście,że w końcu można zrobić coś po zimie.Dziś sprzątania rabat ciąg dalszy,powoli zaczęłam wytyczać grządki w warzywniku,a rano wysiałam kwiaty jednoroczne do pojemników na parapecie (cynie,astry,zatrwian,kocanki,goździki chińskie-te po raz pierwszy).
____________________
Maja - Moje roślinki
Tinka 19:55, 04 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Maju piekny i kolorowy ten Twój ogródek.Ja tez będę Tobie kibicować.Pozdrawiam
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies