Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

monteverde 22:25, 30 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie ptaki już wszystkie owoce zjadły i na berberysach i ognikach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 09:32, 31 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Urocza ta zima - tylko bez takiego mrozuuu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wanda7 10:42, 31 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Babopielko, Irenko, Agnieszko, Monteverde, Sebku jak to miło, że przynajmniej wy pozostawiliście u mnie ślad swojej wizyty. Widzę, że mam sporo wyświetleń, ale co z tego, jak czuję się tu jakaś osamotniona Każda wizyta jest dla nowicjusza na wagę złota. A niektórzy tylko grzecznie odpowiadają w swoim wątku i kontakt się urywa. Ja się narzucać nie lubię. Dlatego jeszcze raz wam bardzo dziękuję za wizyty i mam nadzieję, że z czasem zawita tu do mnie jawnie więcej gości. Nie dorastam swoim ogródkiem do wielu pięknych ogrodów, ale może coś tam ktoś jeszcze u mnie wypatrzy, co zwróci jego uwagę, i doradzi mi, co warto by zmienić

No nic, wyżaliłam się i póki co zamieszczę kilka kolejnych fotek.
Na dworzu mróz, jakiego nikt się nie spodziewał, ale w domu całkiem przyjemni, bo świeci piękne słoneczko.

Kłujaczek stroszy swoje igiełki, bo wreszcie zrobiło mu się cieplej.


Inne zielone też wyciągają szyję do słoneczka.


Wiszące w koszu storczyki pięknie kwitną.






Rozkwitły na parapetach dwa pieguski. Jeden...


i drugi.


A tutaj ogólny widok. Na żółtym podnóżku leży laptop, z którego mam okno na Ogrodowisko


Parapet zapełniają fiołeczki afrykańskie, bo jestem pasjonatką w ich uprawie.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
EPODLAS 11:24, 31 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Wando, jakie masz stylowe mieszkanie. Lubisz chyba antyki. Piękne storczyki. Widać że naprawdę kochasz rośliny. Firanki w oknie urocze, zwłaszcza te zazdrostki na ostatnim zdjęciu. To się nazwa mieć "swój styl" Jestem pod wrażeniem. A pianino czynne, a może na nim grasz? A może ktoś w domu?
____________________
Mój ogród
Mala_Mi 11:26, 31 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bardzo nastrojowe okno... a pieguski piekne..i ten różowy też bardzo oryginalny
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 11:31, 31 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wandziu, ja cię odwiedzam i wszystkich innych kiedy mogę Tez jestem nowa, też prosiłam o rady i na razie cisza, cóż, dużo tu wątków i ogrodów. Pięknie jest u ciebie, a wnętrze domu jak z zaczarowanych książek dla dzieci Na wiosnę może uda się powymieniać liliowcami, albo czym innym. Ja nie mam pomysłu co zrobić koło moich miłorzębów. Nie śpię i tylko myślę pozdrawiam w ten mroźny dzień, oczywiście siedzę w pracy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgocha1960 11:34, 31 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Wandziu,ja jestem u ciebie codziennie i tu i tam,aż boję się ,że ci się naprzykrzę.Chętnie bym cię tez odwiedziła namacalnie,na pewno gebusie by nam się nie zamykały.Pisałam ci wiele razy,że podziwiam cię za miłość do fiołków,miłość odwzajemniona,bo mało kto ma taką kolekcję.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
hanka_andrus 11:42, 31 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wandziu,żeby w każdym wątku zostawiać wpis, dnia nie wystarcza i nocy kawałek zarywać trzeba,a przecież od komputerów nie jesteśmy uzależnieni chyba.
Wpisuję osobiście swoje uwagi jak mam coś istotnego do powiedzenia,a że nie jestem fachowcem w żadnej ogrodowej dziedzinie, ograniczam się do intuicyjnych wypowiedzi....
Teraz w styczniu ,przybyło kilkadziesiąt nowych wątków, nie do każdego jeszcze zajrzałam.
Na uwagi przyjdzie czas,nie panikuj,czasami będziesz miała ich aż za dużo.
Ogród się podoba,storczyki ślicznie wyeksponowane.No a wiosną będziesz zdawać relacje na bieżąco z postępów roślinnych.Jak my wszyscy!
Pozdrawiam w imieniu wszystkich skowronków i życzę cierpliwości.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AgnieszkaBK 13:23, 31 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Wandziu, będąc w pracy trudno robi się wpisy fajnie jak uda się coś podpatrzyć
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Gabriela 13:53, 31 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wanda, ale to działa w dwie strony, jak piszesz coś u kogoś na wątku, to podejmuje się jakąś dyskusję. Np. my rozmawiałyśmy ostatnio o liliowcach, u mnie i u Ciebie, ja u siebie zadałam Ci pytanie, prosiłam żebyś pokazała u mnie swoją kompozycję, a Ty już nie odpowiedziałaś. Nie twierdzę, że specjalnie, złośliwie, lekceważąco, tylko zwyczajnie przez zapomnienie. Tyle tu mamy wątków i ogrodów, że nie sposób zostawiać ślad we wszystkich, a nawet jak coś się wpisze, to potem nie pamięta się gdzie to było. Chyba tylko Sebek jest w stanie sobie to ogarnąć, ale on młody, to i umysł ma sprawniejszy, że tak powiem jak stara baba.
A do Twojego ogrodu zaglądam, w tych liczbach wejść ja też jestem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies