Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

lida13 22:17, 05 lut 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
I jeszcze jedno. Odnośnie rozwiązania problemu z kretami. Widziałam w jakimś programie jak ktoś zdecydował się na położenie siatki przeciw kretom na istniejącym, dobrze rozkrzewionym trawniku. Siatka została dobrze napięta i przymocowana szpikulcami do podłoża. W komentarzu stwierdzono, że w niedługim czasie trawa przerośnie siatkę i nie będzie widoczna. Jeśli chciałabyś się zdecydować, to wiosna byłaby dobrym terminem.
Sebek 22:42, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Borbetka napisał(a)
To domek dla dzieci do zabawy, ale mój mąż też często tam siedzi. Zimą przydaje się jako schowek na różne rzeczy.

Borówcowy-raj

Fajnie - działa

Teraz daj sobie ten kod do podpisu - ustawiany w edycji profilu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Richie 23:37, 05 lut 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Witaj. Masz bardzo ładny,zadbany i dobrze utrzymany ogród - też tak lubię
Miejsce po zdjęciu basenu możesz wyżwirować drobnym kamieniem i postawić kilka dużych donic z formowanymi np.bukszpanami,cisami a nawet powtórzyć Danikę. Będzie to do zimy dekoracyjna wyspa.
Danikę jak za duża można przycinać bez problemu.
Też mam taką łapkę na krety i zdaje egzamin bo kilka wyłapałem i mam od lat spokój. Jeszcze trochę cierpliwości... Pozdrawiam
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Borbetka 11:46, 06 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jesteście bardzo pomocnymi i bezinteresownymi ludźmi. Takich dzisiaj coraz mniej. Dziękuję Wam za to. Jałowce Skyrocket sadziłam w odległości 90-100 cm za radą Pani ze szkółki, ale niestety to był błąd. Taka odległość wydaje mi się zbyt duża. Zrobię zdjęcie tego żywopłotu bliżej wiosny to pokażę, że wygląda on już trochę inaczej, niż na zamieszczonych zdjęciach. Walczymy z nim co roku, żeby się zwarł, obcinamy z boków i z czubka, ale jeszcze między niektórymi mam prześwity. Zima 2010-2011 była dla niego koszmarna, połamał się przez śnieg i złapał przędziorka, ale daliśmy radę i po radykalnym cięciu odbił. Nie polecam Wam tego jałowca, sto razy piękniejsze są thuje, zwłaszcza Szmaragd, którego mam wokół śmietnika. Żywa zieleń i się chyba tak nie wyłamuje. Po drugiej stronie płotu mam jałowca Canaertii, ten zdecydowanie bardziej nadaje się na żywopłot, nie wyłamuje się tak i szybko mamy zwartą zieloną ścianę.
Siatka na krety to chyba dość kosztowne prawda? A o jakich oczkach? Metalowa czy plastikowa? W tym roku zmniejszam rozmiar trawnika, to może dam radę finansowo.
Richie, dziękuję za radę odnośnie placyku. Wymyśliłam już coś sobie i wstawię, jak narysuję.
Pozdrawiam.



borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
AniaDS 15:00, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ależ... pięknie tu
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
justi 17:39, 06 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam i ja! Ogród cudo, bardzo zadbany. Pooglądałam, teraz poczytam sobie
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Marta 17:39, 06 lut 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Śliczny masz ogród Pozdrawiam

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Borbetka 21:10, 06 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A tak wygląda żywopłot z jałowca Skyrocket tej zimy. W zeszłym roku skróciliśmy wierzchołki.
Oczywiście widać też kopczyk.



borówcowy-raj/
____________________
borówcowy wizytowka
lida13 23:26, 06 lut 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
Jeśli chodzi o siatkę przeciw kretom - kupowałam w centrum ogrodniczym - mam grubszą, dosyć sztywną, o oczkach ok. 1 cm. w kolorze zielonym. Faktycznie nie była to najtańsza rzecz ( nie pamiętam jednak ceny), ale dotychczasowe nasze doświadczenia spowodowały decyzję o jej zakupie. My cieszymy się piękną murawą, a patrząc jak sąsiedzi toczą syzyfową walkę z kopcami stwierdzamy, że jednak było warto.
W programie siatka była innego koloru, chyba grafitowego, ale nie kolor jest tu najważniejszy tylko wytrzymałość siatki. Bywają też białe. Z drugiej strony zielona lub grafitowa siatka szybciej "zniknie" w trawie. Wejdź na Allegro i poszukaj np. pod hasłem "siatka przeciw kretom".

Jeśli chodzi o żywopłot z jałowców Skyrocket, to dopytuję, ponieważ mam taki na pewnym odcinku. Rośnie u mnie od trzech sezonów, więc mam nadzieję, że kiedyś będzie wyglądał tak dorodnie jak u Ciebie. Pięknie prezentuje się przycięty. Ten drugi bardziej mnie się podoba, ale na razie nie ma mowy
o zmianie. Zaryzykuję. O kłopotach ze Skyrocket dowiedziałam się za późno, właśnie z Ogrodowiska. Jednak widząc takie okazy u Ciebie, pomimo, że też miałaś problemy i nie polecasz, to jednak się pocieszam, że mogą ładnie wyglądać. Podpowiedz mi na zaś, czym zwalczyłaś przędziorka?
lida13 23:32, 06 lut 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
Siatka jest plastikowa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies