Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

kaisog1 20:38, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
I macie tu przykład jak pogodzić ogród użytkowy z ogrodem ozdobnym! W życiu bym nie wpadła na pomysł zrobienia takiego sadu! A wygląda zjaaaaaaaawiiiiiiiissssssssssskkkkkkkkooooooowwwwwwwwwwwooooo! Normalnie majstersztyk.


...z tego wszystkie się nawet nie przywitałam

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 21:06, 04 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nazwa wątku to "mój przyszły ogród", ale widzę, że Danusia ma podobną wizję. W rabatę można wkomponować placyk żwirowy o wymiarze basenu, lub ciut większy. Wysypujemy kamyczkiem jak najbardziej obłym (żeby nie miał dużo ostrych krawędzi), na to rozkładamy np. folię budowlaną taką czarną (jest grubaśna) i stawiamy basenik. Te nierówności, które ew. wyczujemy nogą można potraktować jako masaż stóp. Po sezonie basen zwijamy a na placyku ustawiamy donice, ozdoby, choinkę- co tam mamy ochotę, żeby nie straszyła taka powierzchnia z gołym kamieniem. Dobrze zaplanować taki krąg w miejscu gdzie będzie trochę cienia.
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 21:22, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W sumie fajnie wymyśliłaś to rozwiązanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwcia 21:45, 04 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dzięki, miał w tym swój udział również mój mąż i forumowa Ewaml
____________________
Mój przyszły ogród
Borbetka 21:47, 04 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Danusiu, dziękuję za propozycję przeniesienia do Naszych ogrodów. Nie myślałam, że mój ogród na to zasługuje.

Społeczność Ogrodowiska znalazłam dzięki Mai w ogrodzie w TVN Style w odcinku o Twoim ogrodzie. Kiedy zobaczyłam te topiary, zaczęłam szperać w sieci i znalazłam stronę Gardenarium. I dalej potoczyło się moje siedzenie 24h przy komputerze, zwłaszcza, że w nas dziś -15 stopni, a w grudniu jeszcze grzebałam w ziemi robiąc moim sprzętem podobnym do Twojego Bentleya równiutkie obrzeża trawnika. Jestem chora na tym punkcie, ale u mnie to kilometry tej roboty.

Dołączam jeszcze fotki ogrodu, będę je uzupełniać, kiedy nadejdzie wiosna i dalej w miarę zmian w ogrodzie, które planuję w związku z postawieniem garażu. Zgadzam się oczywiście na przeniesienie wątku, a nazwałabym go Borówcowy raj.

Podaj mi proszę wątki o cięciu jałowca Stricta na stożkowy topiar. Ja tnę go na taki okrągły stożek i jest zbyt duży, chciałabym żeby był bardziej szpiczasty. Czy mogę go tak ściąć, jeśli jest już tak ogromny? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Iwcia, dziękuję za podpowiedź, co do Twojego wątku, przeczytałam go dokładnie i chyba zrobię placyk z drobnym żwirkiem połączony z maskującą wizjer szamba rabatą, inspirując się rabatkami żurawkowymi Danusi.

Kaisog1, zawsze marzyliśmy z mężem, żeby pójść do ogrodu i zerwawszy jabłko, czereśnię lub wiśnię zjeść owoc ze smakiem. Stworzyłam taki sad wzdłuż podjazdu w strefie żwiru. Wygląda to całkiem fajnie, jedynie mrówki robią szkody i "wyciągają" ziemię na wierzch powodując sianie chwastów i znowu moją robotę z pieleniem. Zawsze, gdzie wymyślę brak pielenia, przyroda sama powoduje, że muszę to robić. Trudno, nic na to nie poradzę.






Jestem szczęśliwa, że tu trafiłam. Tyle ogrodowych inspiracji i bezinteresownych ogrodowych pomysłów. Nareszcie mogę się podzielić swoimi doświadczeniami i zdobyć wiedzę od innych ogrodowych maniaków. A tak na marginesie moim największym zmartwieniem jest kret.
____________________
borówcowy wizytowka
Juzia 22:32, 04 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Zebrałam szczękę z podłogi ....
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sebek 22:52, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kreet - no ale chyba ten do rur, bo nigdzie jego działalności nie widzę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Krys 22:59, 04 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Borbetka napisał(a)






Borbetka powiedz proszę na tym zdjęciu powyżej co jest wzdłuż ogrodzenia ? i te okrągłę kulki to co ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
butterfly 23:03, 04 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Juzia_G napisał(a)
Zebrałam szczękę z podłogi ....


Ja też i do tej pory gdzieś się turla.......

Pięęęęękny...

Borbetka, jak duży masz ogród i ile ma lat?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Borbetka 23:10, 04 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Juziu_G - nie zbieraj szczęki, bo nie ma po czym. To po prostu 10-letnia praca na ugorze i mnóstwo pomysłów, zmian i właściwie chaosu. Dopiero teraz, na tym Forum znalazłam wspaniałe możliwości realizowania się. Piękne Twoje pomysły - obserwuję wątek.

Sebku - kreta na tych zdjęciach nie ma, ponieważ rurki z PCV - moje pułapki na krety działają cuda, ale tylko niestety wiosną i latem, kiedy jest zimno nie mam szans. Chętnie podzielę się pytaniami dotyczącymi kretów. Złapałam ich przez te lata chyba z 25 sztuk. Mam bardzo wysokie wody gruntowe, wilgoć w glebie i mnóstwo pędraków, których nie wiem jak się pozbyć. Tej zimy muszę patrzeć na 6 kopców zza okna i serce mi pęka. Zrobię kilka zdjęć wkrótce.

Krys - ten żywopłot to jałowiec Canaertii - wszystkim polecam tę odmianę, jest REWELACYJNA! Gdybym wiedziała o niej wcześniej, to nie sadziłabym jałowca Skyrocket. Cięcie tylko jedno w roku, brak chorób i świetne zagęszczenie. Tylko jedna szkółka w mojej okolicy miała tę odmianę. Małe kulki to Thuja danica - bardzo wdzięczna roślina, ale u mnie robi się zbyt duża. Nie wiem, jak będzie w miarę upływu lat.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies