Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pola 14:52, 19 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Małgosiu, właśnie doczytałam wątek o kancikach, i porady Danusi, a teraz wrócili moi panowie, lece pokazywać i plany ogrodu, ha to będzie dyskusja!!!!!!
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
lenka 15:46, 19 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
kaisog1 napisał(a)






Ten brałabym bez zastanawiania się
Gosiu,no no ..... super to wymyśliłaś
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
justi 17:45, 19 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Polu! Fajne projekty Gosia Ci namalowała. Dodam od siebie, że też mam problem z szambami i to dwoma, ale juz obmyśliłam żeby je obsadzić bluszczem. A w ogrodniczym widziałam ciekawą rzecz, tzn folia cała pokryta drobnym żwirkiem, kupuje sie ją na metry. Mozna wyciąć koło i placyk żwirowy gotowy w pare minut. Deski tez fajny pomysł. Chyba w wątku u anuli wn robili pokrywe z deseczek..
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Pola 17:58, 19 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Justynko, czy jest gdzieś zdjęcie tej foli?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 18:05, 19 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No więc po długich rozmowach, moi chłopcom podoba się Małgosiu 1 plan, ale problem z ścieżką przy werandzie, chcą tak mieć nasadzenia, i co z tym zrobić, masz jakiś pomysł? Na zdjęciu zaznaczyłam ale coś nie tak mi wyszło.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
bociek 18:27, 19 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Pola napisał(a)


Sluchajcie, a moze z tego zrobic element dekoracyjny!!!!!
Od rabaty obsadzic bukszpanem, na wierzch dac drewno i cebrzyk drewniany albo aluminiowy z kwiatami w srodku, od strony chodnika zamaskowac jakimis kamieniami lub korzeniami a sama pompe wyremontowac, ladnie pomalowac, albo kupic lepiej utrzymana gdzies na starociach... Ja bym pompy nie ruszalalko ja przekrecila, bo stoi w odwrotna strone - inna sprawa z tym podwyzszeniem i deklem, ale z pompy da sie cos wykrzesac jeszcze
Moznaby jeszcze dac na calej dlugosci cos w rodzaju murku oporowego, co by zamaskowalo brzeg tej studni.... Albo podklady kolejowe (wiem, ze nie ma tu zbyt wielu fanow). Albo skuc ten kawalek, ktory wchodzi w kostke...

Pola, witaj, projekty Gosi sa swietne Wybor dobry, choc mnie bardziej spodobal sie ten drugi, ale rozumiem klopot w realizacji i utrzymaniu trawnika

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
justi 18:34, 19 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dookoła studni koło z bukszpanu i wyeksponowanie tej pompy to wg mnie strzał w "10". No i można koło tym żwirkiem na foli przykryc co pisałam. I dalej wykorzystać projekty Danusi, bo te Gosi to inna strona domu? dobrze rozumuje?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 18:35, 19 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
zresztą można kupić żwirek, przykleić silikonem na folię i gotowe - pomysłowy Dobromir ze mnie haha
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Pola 18:46, 19 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Wyeksponowanie, tej studni też mi chodzi po głowie, mąż nawet mówił że ją można wyremontować czyli pomalować, to jeszcze do przemyślenie.
Justynko jeśli chodzi o plan 2, to patrzyliśmy też pod kątem naszego domu, będzie malowany, dodane wykończenia okien, wewnątrz dom utrzymany jest w starym stylu kredensy z ciemnego drzewa, weranda też z drewna i na niej przecierane jasne meble w stylu provensalskim już się malują. Dlatego ogród nie pasuje do 2 planu bo wydaje się nam zbyt nowoczesny, nie spójny z środkiem. Niestety domu w stylu dworkowym nie będę mieć, ale ten styl najbardziej się nam podoba. Lecę oglądać wasze ogrody.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
kaisog1 21:52, 19 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pola szczerze mówiąc to linia rabaty przy tarasie nie jest najlepsza.... Jeżeli już to zrobiłabym na prosto.... Narysowałam jeszcze jedną propozycję (tam widac co napisałam wczesniej).





....już chyba wyeksplatowałam się pomysłowo więc może teraz ktos cos zaproponuje
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies