Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

monteverde 23:51, 03 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)


Aniu, zapomniałaś, że ona na własnych korzeniach i dziczków nie może mieć. Ona sama jest jak dziczek
Oto ona i jeszcze prezencik dla Ciebie

-






Dziękuję za prezencik zaczynam od tego postu po bardzo długiej........ jak dla mnie przerwie, na pewno dzisiaj po lekturze u Ciebie nie usnę a Veichenblau ma pączkipozdrówka i dla Ciebie prezencik
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
alinak 23:55, 03 lip 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Viva kocimiętka pięknie się przyjęła , wiec mogę wypowiedzieć słowo dziękuję .oczywiście moim zwyczajem podzielona chyba na 10 części ...żaden badylek nie padł . wszystko ślicznie rośnie i nawet zakwitła . ...
ciągle zaskakujesz mnie nietypowymi połączeniami ...trawka w kocimiętce ..kto widział wie że cudny widok ale kto nie widział ...już widzę zdziwienie ...
dzisiaj u Sebka też widziałam fajne melanż .pod bukszpanową obwódką posadził jeszcze runiankę ....no wprost bajecznie ...niestety fotki niet ...jak to zwykle u mnie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
viva 23:56, 03 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
AgnieszkaW napisał(a)
Vivo, dla mnie również Twoje kompozycje zdradzają kunszt, ogromne poczucie estetyki, umiejętność dostosowania roślin do warunków, ale przede wszystkim subtelność przejawiającą się nawet w niuansach zestawiania barw, faktur itd... Między innymi ostatnie fotki są tego dowodem. Trawa Melica jest śliczna, też kiedyś nad nią myślałam, powiedz Vivo, czy ona nie przemarza, bo tego sie obawiałam?

PS
Jestem też pod wielkim urokiem różanego ogrodu Robaczka - jego barwy są tak delikatne, jak muśnięcie skrzydłami anioła...


Agnieszko, bardzo dziękuję Tyle miłych słów

Melicę mam już kilka sezonów i z zimowaniem nie ma żadnych problemów. Kupiłam jedna sadzonkę w celach badawczych Dość wolno się rozrasta, być może z powodu słabej ziemi u mnie ale i tak było już co dzielić Chyba się delikatnie rozsiewa, nie jetem pewna, bo wygląd siewek jak zwykłej trawy

Edit; Kto interesuje się różami nie może nie trafić do ogrodu Robaczka i zachwycić się jego kolorytem i pięknymi zdjęciami. Mnie przytrafiło się to już dawno
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:03, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Bogdzia napisał(a)
Wszyscy Ci chwalą ogród jak potrafią ale znaleźc naprawde odpowiednie słowa do tego cudu stworzonego przez Was jest trudno. Ciągle mam go przed oczyma i wracam do wspomnień. Buziaczki śle.


Bogdziu, dziękuję Przyznasz jednak, że ma ciekawą oprawę i to dodaje mu urody
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:06, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)

Dziękuję za prezencik zaczynam od tego postu po bardzo długiej........ jak dla mnie przerwie, na pewno dzisiaj po lekturze u Ciebie nie usnę a Veichenblau ma pączkipozdrówka i dla Ciebie prezencik

Aniu, dziękuję
Widziałam, że już jesteś, ależ to długo trwało. Już chyba zdążyłaś się przyzwyczaić do życia bez komputera i internetu

Prezencik to co?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:09, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
alinak napisał(a)
Viva kocimiętka pięknie się przyjęła , wiec mogę wypowiedzieć słowo dziękuję .oczywiście moim zwyczajem podzielona chyba na 10 części ...żaden badylek nie padł . wszystko ślicznie rośnie i nawet zakwitła . ...
ciągle zaskakujesz mnie nietypowymi połączeniami ...trawka w kocimiętce ..kto widział wie że cudny widok ale kto nie widział ...już widzę zdziwienie ...
dzisiaj u Sebka też widziałam fajne melanż .pod bukszpanową obwódką posadził jeszcze runiankę ....no wprost bajecznie ...niestety fotki niet ...jak to zwykle u mnie


Jakże mogłabym przypuszczać, że podarujesz sobie dzielenie sadzonki
Na wiosnę będzie następne dzielenie, ona szybko przyrasta.
Czasem nieoczywiste połączenia ciekawie wychodzą
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
alinak 00:13, 04 lip 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
nieoczywiste połączenia ......i to się nazywa oryginalność.
a dzielenie to szybki sposób na dużą plamę ...ale praca dla cierpliwych
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
viva 00:16, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Kondzio napisał(a)
dołaczam się do tego wpisu prześledziłem wątki obydwóch dziewczyn juz dawno i zawsze jak oglądam nowe fotki to mnie zamurowuje z wrażenia dosłownie nie moge myślec o niczym innym przez jakiś czas chodzę w obłokach i mysle jak swój zmienić hi hi hi


Kondzio, Ty już nie musisz nic zmieniać, co najwyżej lekkie korekty robić. Już masz pięknie
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:20, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)


Robaczku, nie masz swojego wątku, więc tutaj napiszę. Niesamowite, nie byłaś u Vivy a tak dokładnie oddałaś wszystko o tym ogrodzie i trudzie ogrodników (Vivy i jej M.). I jeszcze znakomicie orientujesz się w meandrach rabat krajobrazowych ..... . Ja tam byłam ale do dziś nie ochłonęłam, żeby cokolwiek opowiedzieć.


Ewciu, dla Ciebie niespodzianka
Long John Silver, kwitnie
Jestem nim zauroczona.

-
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:29, 04 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Urszulla napisał(a)



Jak ta róża wygląda w całości - chodzi mi o wysokość i szerokość
Oglądam ogród Twój oczami innych i mnie zachwyca i taki inny niż Ty pokazujesz


Ula, Falstaf jest różą, która słabo się krzewi, rośnie wąsko do góry i kwiaty ma zwrócone do góry jak widać na zdjęciu. Często pod swym ciężarem po deszczu przewieszają się, są bardzo gęsto nabite i długo utrzymują się. Wysokość 120, 150 cm. Swoja po trzech latach musiałam przesadzić, bo przyduszał ja powojnik. W tym roku odbudowuje się od nowa więc rewelacji nie będzie. Kwitnie do samych przymrozków. Zdjęcie przekłamuje kolor, jest ciemniejsza.


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies