Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Pszczelarnia 10:58, 30 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Robaczek napisał(a)
Vivo,
Ostatni tydzień spędzałam spacerując wieczorami po Twoim bajecznym ogrodzie.
Nie mam słów by wyrazić jak bardzo jestem urzeczona...ale będę próbować
Angielskie ogrody grają mi w duszy odkąd zaczęłam 'zabawy w zielone' i to, co stworzyliście razem z M jest mi bardzo bliskie. Nie tylko w kontekście estetyki ogrodowej, ale w każdym wymiarze pasji ogrodnictwa.
To, że stworzyliście ogrod samodzielnie, umiejętnie wpisaliście w ramy otaczającego Was krajobrazu..to, że wykorzystaliście naturalne ukształtowanie terenu do stworzenia wielowymiarowej, urozmaiconej a jednocześnie nieudziwnionej na siłę oazy zieleni..jak rownież to, że Wasza codzienna praca, wbrew trudnej do uprawy ziemii i wszystkim niedogodnościom jest kwintensencją ogrodnictwa w najlepszym wydaniu.
Podziwiam Cię za talent komponowania zieleni, za serce jakie wkładasz w każdą rabatę, troskę jaką obdarzasz każdą roślinę. Chylę czoła za trud włożony w stworzenie tych bajecznych, malarskich kompozycji, za zmysł, kunszt i pasję.
Co podoba mi się najbardziej? Długo by wymieniać.
Wyniesiona rabata bylinowa z kamiennym murkiem i bukszpanami w roli strażników u jej stóp..bajeczne łuki z Perennial Blue, Veichenblau, Bobbim i Lykke...azalia pontyjska przy wejściu do domu, czy rabata z peoniami i liliowcami na przeciw. Zywoplot berberysowy z Bonicą..a może ten cisowy z grabami? A może widok z salonu na staw..i Louis zaglądający przez ramię przy porannej kawie na ganku? Ach...
Przemierzyłam dwa lata Twoich relacji ogrodowych i czuję, jakbyś była mi bardzo bliska. Przeżywałam razem z Tobą utratę róż i peonii podczas pierwszego ataku nornic, dramat pękającej skarpy, suszę, kolejne ataki gryzoni. Z każdym dniem poznawania Twojego ogrodu, mój szacunek do Ciebie jako człowieka i ogrodnika - rośnie.
Jesteś uosobieniem tego, co najszlachetniejsze w naszej pasji! Nie poddajesz się, mimo że natura nie szczędzi Ci trosk, a wszystkie przeciwności losu przyjmujesz z pokorą i z niegasnącym entuzjazmem patrzysz w przyszłość. Gryzonie zjadły Ci ożanki, wysiałas nowe - zima załatwiła Ci Flammentanz, zmieniłaś koncepcję przedogródka..jesteś niesamowita!
Czekam na Twoje kolejne wpisy i zdjęcia jak na spotkanie z przyjacielem.
Jesteś dla mnie żywym dowodem tego, że praca w ogrodzie uszlachetnia. Chciałabym kiedyś odwiedzić Twoj ogród na żywo i uścisnąć Cię mocno!
Pozdrawiam serdecznie!


Robaczku, nie masz swojego wątku, więc tutaj napiszę. Niesamowite, nie byłaś u Vivy a tak dokładnie oddałaś wszystko o tym ogrodzie i trudzie ogrodników (Vivy i jej M.). I jeszcze znakomicie orientujesz się w meandrach rabat krajobrazowych ..... . Ja tam byłam ale do dziś nie ochłonęłam, żeby cokolwiek opowiedzieć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 13:33, 30 cze 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
viva napisał(a)


Jeśli tak to będę się do Ciebie zwracać Renatko
I prezencik dla Ciebie ... Falstaf

-






Jak ta róża wygląda w całości - chodzi mi o wysokość i szerokość
Oglądam ogród Twój oczami innych i mnie zachwyca i taki inny niż Ty pokazujesz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
akanta 14:05, 30 cze 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Vivo,dzięki za korektę ...mimo nocnej pory taka spostrzegawcza jesteś ...to dobrze.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
paniprzyroda 14:05, 01 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Vivo, jeśli pozwolisz... Byłam pod wrażeniem wpisu Robaczka. Doskonale opisała to, co pewnie większość z nas czuje, oglądając Twój ogród. Dziękuję Robaczkowi i przyznam się, że Jej ogród również jest mi znany od dość dawna

Vivo, dziękuję za rozpoznanie Falstafa, mam już dla niego miejsce, ale zastanawiam się, jakie róże można jeszcze posadzić przed nim, biorę pod uwagę Artemis, Marię Theresię lub Pastellę. Będzie dobrze, czy może widziałabyś inne?
Buziaki przesyłam i zmykam wytyczać nowe linie rabat
____________________
Dwa ogrody
popcorn 14:34, 01 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pszczółka radzi pastelle viva, więcej fotek!!! plis??
Robaczku, sama prawda!!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
ryska 17:28, 01 lip 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11734
Cudowny ogród a o poranku to dzieło sztuki. Pozdrawiam serdecznie Właścicielkę, która potrafiła stworzyć coś tak pięknego.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mala_Mi 09:56, 03 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
powojnik Betty Corning- jest cudny...
Wszystkie pochwały zasłużone .. byłam widziałam..zdania nie zmieniam

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
viva 23:15, 03 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
barbara_krajewska napisał(a)
Vivo, wstawiłam fotki różyczek

Edit: widzę Jasminę, jaka jest średnica kwiatu? U mnie chyba P.Swany zakwitła.


Basiu, różyczki będziemy jeszcze analizować. Ta różowa to chyba Laguna. Dopiero rano mnie olśniło

alinak napisał(a)
Viva już i jedna i druga na nowej liście jesiennych zakupów ...


Alinko, do jesieni będzie kilka modyfikacji

zbigniew_gazda napisał(a)
Dzięki fotkom Bogdzi i Alinki choć w części poznałem Twój raj Vivo. Cudnie jest i dech zapiera. Pozdrawiam.


Zbysiu, a to jestem bardzo zdziwiona, bo wydaje mi się, że z moich zdjęć można dużo zobaczyć

Kondzio napisał(a)
Ogrod wspaniały mam nadzieje ze go zobacze na żywo kiedys


Kondzio, wszystko jest możliwe

Pszczelarnia napisał(a)



EDIT: Vivo, zamówiłam 3 szt. r. Roseraie de L'Hay - będziemy eksperymentować.


No nie wiem czy wytrzymam do końca eksperymentu

Purple Roadrunner bardzo obiecująca, wysokość chyba będzie zadowalająca



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:29, 03 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
akanta napisał(a)


No...nie ma takich słów ktore wyraziłyby zachwyt.....będę przeżywać te doznania w milczeniu.Viva rosa ...!!!!!!!!!!!


Aniu,ot co potrafią róże... wywołują w nas wielkie zachwyty
Widoczek przeszedł już prawie do historii, teraz czas kolejnych

leon60 napisał(a)

Prześliczne ! ! !


Olu, z nowych mam jeszcze taką


Aneczka napisał(a)
Pięknie pięknie pięknie! ...Brak mi słów...


Aneczko, pięknie dziękuję

rozajerycha napisał(a)
No cóż mili goście ,ale mieli miłe wrażenia estetyczne ... Zazdroszczę !!!
Vivo dziękuje pięknie za biel na wątku - śliczne róże.


Piękne miejsce,pisałam już wiele razy,ale będę się powtarzać,żebyś wiedziała ,że ciężka praca jest doceniona nie tylko przez Was samych.
Niech Vivo darzy się Wam w ogrodzie i życiu.
Tulę mocno
martek


Marto, dziękuję Ci za tak serdeczne słowa
Nie wiem gdzie teraz jesteś, może nie aż tak daleko

mira napisał(a)
Też początek wyczytałam i tym bardziej podziwiam, nie ma to jak wielki ogród i jeszcze z ciekawym ukształtowaniem i jeszcze z krajobrazem - fajnie ale pracy w ogrodzie u Ciebie jest moc - w takim ogrodzie się fajnie jednak pracuje jak coś wypadnie cieszymy się tym co jest.

Prosze zajrzyj do mnie w sprawie porady różanej.


Miro masz rację pracy moc, nie widać końca A ze stratami masz rację w dużym ogrodzie nie są aż tak widoczne.
Z różyczkami byłam

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:47, 03 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Robaczek napisał(a)
Vivo,
Dziękuję za kolejną porcję balsamu dla duszy! W poniedziałek rano to bezcenny zastrzyk energii
Tak się składa, że akurat jestem w fazie totalnego zauroczenia trawami w kompozycjach bylinowych i Melica ciliata trafia prosto w moje serce! Do tego te lawendy (wielkości kłosów przetacznika, z może to nie lawenda? ), waniliowe jeżówki i Artemis (?) w tle...ach!
Kuleczki przycięte pod igłę, brawo!


Robaczku, ja już od kilku sezonów poszukuję traw, które odpowiadałyby mi w kompozycjach z bylinami i różami. Kandydatki a nawet pewniaki już mam
Pokazana Melica jest jedną z nich, następne będę prezentować Trawy urzekają mnie swoją lekkością.
Biała róża to Artemis :,w tle widać Leucanthemum a niebieskie kłoski to Nepeta nervosa Blue Moon. Nepeta będzie byliną nr 1 w tym roku w moim ogrodzie. Jest rewelacyjna Jeszcze raz zdjęcie z nią na pierwszym planie.

-


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies