Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

akanta 23:45, 01 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Próba wklejania zdjęć wyszła pomyślnie, więc teraz mogę dołączyć do Ogrodowiska. Czaiłam się już od dawna, aż wreszcie nabrałam odwagi, aby znaleźć się w tym wspaniałym gronie.

Osobiście chcę przywitać Szefową Ogrodowiska; Danusiu wydaje mi się, że znam Cię od bardzo dawna. Całe lata prenumerowałam Kwietnik, Ogrody i tam czytałam Twoje artykuły i porady, były zawsze dla mnie inspiracją i nauką. Cieszę się, że mogę Ci teraz osobiście podziękować za to, co robisz w Ogrodowisku, podziwiam Twoją chęć dzielenia się z innym swoją wiedzą, umiejętnościami, czasem a nade wszystko swoją wielką pasją.

Teraz może troszkę o naszym ogrodzie. Myślę, że tytuł jaki dla niego wybrałam mówi o jego dwóch ważnych aspektach. Najpierw może o tym piasku. Gleba na naszym terenie to klasa VI o wysokim poziomie wód gruntowych. Śmiejemy się, że mamy dwa rodzaje piasku, suchy i podmokły - działka ma dwa poziomy wysokości.
To, że w takim miejscu udało nam się stworzyć kolorowy ogród napawa nas prawdziwą dumą. Kto ma taką właśnie glebę, ten na pewno wie o czym mówię.
Może tyle tytułem wstępu i żeby nie było bardzo nudno trochę zdjęć na potwierdzenie tego co piszę.
(wnuczek przestrzegał mnie, żeby nie pisać długich postów, bo na forum nikomu nie chce się takich czytać).











Witaj ViVo ! Oczarowały mnie widoki z Twojego ogrodu.Te tajemnicze ścieżki za półkolem roślin-dokąd prowadzą? Podoba mi się ta tajemniczość i odkrywanie innych widoków podczas spaceru.To zdjęcie z fotelem mnie wręcz urzekło.Piękne róże i byliny ,czarujące!!!!!!!!
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:54, 01 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)
Witam miłych gości, widzę, że moje zdjęcie z agapantem narobiło trochę zamieszania, to tylko złudzenie, że rośnie w gruncie. Uprawiam je w donicach i mimo trudu z przechowywaniem nie narzekam, bo bardzo mi się podobają. Pozostały jako jedne z niewielu roślin, które przechowuję przez zimę, teraz kiedy już rabaty zapełniły się roślinami coraz bardziej odchodzę od donic. Agapanty na tyle podobają mi się, że mam już wyhodowanych następnych 10 z własnego siewu i w tym roku zakwitły.
Drugą rośliną, którą bardzo lubię mimo trudu wykopywania jest eukomis, wymyślam co roku dla niej inne miejsce, w tym roku było tak


Eukomis jest ozdobna przez cały rok, od momentu wyjścia rozet liści z ziemi, poprzez kwiaty, aż do przymrozków, wtedy wykopuję.

Łucjo, może z tymi wężami coś jeszcze wymyślimy.

Monteverde, o warzywniku trudno mi nawet wspominać,, bo marchewki, czy pietruszki już nawet nie próbuje wysiewać, udaje mi się tylko fasolka szparagowa niska, cukinia, rukola no i truskawki, będę jeszcze próbować może jeszcze jakieś warzywo polubi nasz ogród.

Wejście do domu, widok z okna kuchennego, róża flamentarz



rabaty przy domu


rabaty przed domem


Mam różę Flamentanz ale co roku mi przemarza do gruntu a Twoja jest oszałamiająca !Hosty olbrzymie,piękny żywopłot z berberysa i róże....róże zachwycający widok.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
viva 22:49, 04 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
popcarol napisał(a)
Męcz nas fotkami, ja jestem za! Pięknie u Ciebie! Trikolor zastanawiający - ciekawe czy słonko mu nie przypala tych kolorowych listków? Hostowisko powyzej cudne! Ja tez tak chce!

Piekny masz ogrod, a ile przestrzeni!
pozdrawiam!


Karolino
Obawiałam się o listki buka, ale obserwuje je i jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje, no ale upały jeszcze przed nim
Przestrzeni mam ci ja dość i już więcej nie chcę
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:56, 04 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)
A czy posłonka wysiewałaś bezpośrednio do gleby czy najpierw w szklarni a potem na rabaty?


Aniu, posłonka tak jak wszystkie byliny wysiewam zawsze w domu. Mam 3,60 południowego parapetu w salonie i to jest moja szklarnia, od lutego zawsze zastawiona ziemią
Do gruntu prawie nic nie wysiewam, bo u mnie mnóstwo turkucia, grzebie w ziemi i albo zje młode korzonki alba podnosi ziemię i wszystko usycha.
Posłonek można chyba wysiewać też do gruntu, bo ja mam trochę z samosiewów.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:24, 04 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)


Zakwitają pierwsze róże

Nevada



Fruhlingsgold

I nie tylko



Vivo,
róże szlachetne lekkie, zwiewne nie gardzą towarzystwem trawy; a łubin choć łąkowy nadrabia powagą i wyniośle pyszni się sam na rabacie - cudne nasadzenia, taka masa kwiecia.
Czy Nevada i Fruehlingsgold rosną w obok siebie? Próbuję bowiem Twoje zdjęcia z ogrodu złożyć w jeden obraz ale nigdy nie miałam cierpliwości do układania puzzli.


Ewo, tylko Ty umiesz tak pięknie wszystko ująć słowami, dziękuję
Nevada rośnie samotnie wśród traw i krzewów, a Frungsgold na rabacie z różami historycznymi; jest to miejsce za żywopłotem berberysowym, którego jeszcze nie pokazywałam.
Puzzle z naszego ogrodu można złożyć tylko na żywo
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:37, 04 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
akanta napisał(a)




Witaj ViVo ! Oczarowały mnie widoki z Twojego ogrodu.Te tajemnicze ścieżki za półkolem roślin-dokąd prowadzą? Podoba mi się ta tajemniczość i odkrywanie innych widoków podczas spaceru.To zdjęcie z fotelem mnie wręcz urzekło.Piękne róże i byliny ,czarujące!!!!!!!!


Akanto, witam Cię w moim ogrodzie i bardzo dziękuję za miłe słowa.
Wychwyciłaś to w nim, co było moim głównym zamysłem - by był on tajemniczy (choć na to trzeba jeszcze jeszcze trochę poczekać) i by ciągle w nim odkrywać nowe miejsca, dziękuję

Róży Flamentarz niestety też już nie mam;
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:47, 04 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
KasiaWB napisał(a)
Witaj wiosennie Vivo właśnie na nowo przeczytałam Twój wątek od początku nadrobiłam też zimowe zaległości ach... piękny ogród, podziwiam ogrom pracy włożonej w stworzenie tak pięknego miejsca na ziemi wspaniałe zestawienia roślinne i kolorystyczne i całe naręcze inspiracji dla początkujących ogrodników takich jak ja )) współczuję strat,ale po tej zimie chyba nie ominęły nikogo ;(
Pięknej wiosny i lata życzę będę z pewnością zachodzić do Ciebie i pozwolę sobie posiedzieć czasem na fotelu

Witaj Kasiu na nowo w moim ogrodzie i z nowym avatarkiem
Dziękuje za miłe słowa; poczatkujacym ogrodnikiem jest jest zawsze, bo ciągle sadzimy coś nowego i musimy się tej rośliny nauczyć Takie zimy jak ta dają pole do popisu
Na fotelik oczywiście gorąco zapraszam
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:09, 05 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Martek napisał(a)
"Wymęczyła"te obrazy coś okropnego )))))))))
Męcz to balsam dla oczu i mobilizator do pracy we własnych ogrodach ))))))))
Witam i pozdrawiam i spadam po lubczyk


Marto będę teraz "męczyć"

Kwitną następne czosnki

widok z trawniczka



dostawa nowego zapachu na tarasie - kwitnie winorośl pachnąca



skromniutka różyczka - r.glauca




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:57, 05 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851






____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 01:14, 05 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Wczoraj byliśmy na wycieczce, w małym miasteczku spodobał nam się ładnie zagospodarowany ryneczek



była tam między innymi tak roślina, której nie znam; czy ktoś zna?



o takim pokroju, płasko leżące gałązki na ziemi



spotkaliśmy też takie cudo, niestety nie udało nam sie zwiedzić w środku, bo było zamkinięte, ale na pewno tam wrócimy




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies