Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

akanta 11:05, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)
Teraz troszkę zdjęć;
Zaraz idę do ogrodu, bo pięknie zmoczyło moje piaski i mogę wreszcie wysadzić cynie, przyjedzie też dzisiaj 100 małych bukszpaników na obwódkę. Kupiłam z gołym korzeniem, będę miała zabawę jak przyjdą upały. Kupowałam już u tego samego sprzedawcy na wiosnę, były bardzo ładnie ukorzenione, wszystkie przyjęły się i zdecydowałam się jeszcze teraz dokupić.
Zrobię fotorelację

zakwita kentrantus


rutewka orlikolistna


pozbierał się podmarznięty obwojnik grecki i też kwitnie


i biało- zielono przy mostku, bardzo lubię to miejsce wiosną

viva !!!!!!!!jak pięknie ,a Rutewka mmmm..zachwycająca.Mam jeszcze młodą ,rośnie w półcieniu,jeszcze nie zakwitła,czekam na to z utęsknieniem.Wielkie zakupy zrobiłaś,a gdzie kupowałaś te bukszpany.Myślę o zrobieniu z nich jeszcze jednego ekranu.Czy one są w miare spore i jaka była ich cena?Czekam na fotorelacje /zobaczę wielkość.Odnośnie trzmieliny ,to o ile dobrze pamiętam kupowałam ją koło Piask w Majdanie Brzezickim k/Lublina tel.81 582 14 42 .Posadziłam ją w ogrodach koleżanek /pomagam znajomym w aranżacjach/ Myślę aby jeszcze odwiedzić tą szkółkę bo mieli tam ciekawe kaliny,Obielę-białą Forsythię,brzozę pożyteczną ,azalie o karbowanych płatkach itd.Co najważniejsze -ceny nie są wysokie -to młoda szkółka.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 11:16, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Pszczelarnia napisał(a)


Zakwitają pierwsze róże

Nevada



Fruhlingsgold

I nie tylko



Vivo,
róże szlachetne lekkie, zwiewne nie gardzą towarzystwem trawy; a łubin choć łąkowy nadrabia powagą i wyniośle pyszni się sam na rabacie - cudne nasadzenia, taka masa kwiecia.
Czy Nevada i Fruehlingsgold rosną w obok siebie? Próbuję bowiem Twoje zdjęcia z ogrodu złożyć w jeden obraz ale nigdy nie miałam cierpliwości do układania puzzli.

vivo ! Łubiny masz oszałamiające,zresztą jak wszystko! Mnie udało się wreszcie z wysiewanych mieszanek trafić na niebieski kolor ,choć przynajmniej jedną kiść na zapomogę.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 11:19, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)


Kupiłam sobie też takie cudo, będzie pełnił rolę solitera na rabacie przy kamieniach





Viva,
Przeczytałam właśnie Twój wątek - masz przepiękny ogród. Strasznie mi się podoba. Zabieram leżak i wpraszam się na dłużej

Mam pytanie odnośnie tego cudeńka, to jest byk? Która odmiana?


Witam Gosiu, bardzo dziękuję za Twoje pochwały, jest mi bardzo miło, że to co wymyśliłam i "upracowałam" komuś się podoba .
Wpadaj kiedy chcesz, leżaczka nie musisz zabierać, coś się znajdzie
Odmiana buka to Tricolor.

O! jak będzie pięknie ,zwłaszcza na tle wody.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 11:33, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)
Teraz pomęcze was troszkę zdjęciami


dyptam


posłonek u stóp cisa Elegantisima



i blisko z pszczółkami, bardzo go lubią



No......... łapię oddech by nie paść z zachwytu!!!!!!!!!!!!!! Ogrom ,ogrom roślin i wszystko cudne i tak wypielęgnowane !!! Czy Twoja doba ma 48 godzin? O takich czerwonych żurawkach myślę u siebie pod lipą.Teraz widzę doskonale jak niedoinwestowany jest mój ogród.Dyptamem mocno się poparzyłam ,więc oddałam ale jego urok jest niezaprzeczalny.Wielką ilość masz posłonka.Mój trochę podmarzł ale sie ładnie zregenerował.Piękny widok jak w Ogrodzie Botanicznym !
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 11:51, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)
Kupiłam sobie też takie cudo, będzie pełnił rolę solitera na rabacie przy kamieniach



Następna piwonia krzewiasta uraczyła mnie jednym kwiatem



hostowo-żurawkowa rabata pod brzozami, która tymczasem pełni rolę rozsadnika



kwitnący głóg



Ta piwonia -to cud piękności .A rozsadnik cudny ...i ta woda mmmm tu posiedzieć ,pomarzyć ,pooddychać tą wilgocią ...odpłynąć w medytacji aż do cudownego uczucia zjednoczenia z przyrodą.Ja naturę mam żaby bo uwielbiam wilgotne zakątki ,półcienie i takie pogranicze światła i cienia jak na fotce z bukiem.Klony takie dorodne i zdrowe i głóg piękny.Jak nie pokochać takiego ogrodu?
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 11:59, 05 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
AgnieszkaBK napisał(a)

Ogólne widoki ogrodowe





O poranku





Piękny jest Twój ogród..... czekam na kolejne zdjęcia Pozdrawiam


Cudnie masz ukształtowany teren na ogród vivo,warunki jak w ogrodzie Gertrudy J.Kto jest Twoim GURU w dziedzinie ogrodów?
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
majkel0326 12:11, 05 cze 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Viva,ale pięknie u Ciebie! Więcej takich zdjęć Łubiny cudo,z resztą nie tylko łubiny.I lilie już w Ciebie kwitną,moje jeszcze w pąkach.A zakątek z mostkiem uroczy!
____________________
Maja - Moje roślinki
danuta_g 13:02, 05 cze 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 66
Witaj
Bardzo ładnie zagospodarowany teren
kazdy zakątek cudny
tez mam ogrod na piasku ale daleko mi do Twojego
____________________
Pozdrawiam - Mój ogródeczek z nasionek
Pszczelarnia 13:09, 05 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzięki Akancie mogliśmy raz jeszcze obejrzeć sobie wszystko dokładnie .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martek 13:18, 05 cze 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Żeby tak się ludzie "katowali"na wzajem to by dopiero było na ziemi pięknie Vivo

Aniu,właściwie Kobietki ja myślę całkiem podobnie tylko podstawa to właśnie brak prawa jazdy,a rowerem nie dam jednak fizycznie rady ))))))))
Jestem zdana na czas wolny męża lub osobę kochającą jak ja przyrodę i ludzi .Sama nie lubię wypuszczać się w długie trasy np.Wrocławia,czy nad morzeBywało z konieczności .
I jeszcze raz zwrócę się do Ani .Kochanieńka robiłaś prawko w czasach gdzie na drogach był luzik i nie było takiego chamstwa jak dziś.Nie boję się o brak własnych umiejętności tylko tego co dziś fundują inni "znakomici"kierowcy.
Przecież jeżdżę z M i wiem,że zaliczyliśmy tyle stłuczek i żadna z naszej winy i mimo niewątpliwej perfekcji mojego M nie dało się ich uniknąć .
Dlatego wolę czynić rolę pasażerki
To już chyba nie dla mnie .Tu wszystkie sąsiadki z osiedla nie mają na mnie sposobu,namawiają mnie już tyle lat )))))
Ale kto wie ja nigdy nie mówię ,nigdy ...

____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies