Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

atena35 13:45, 11 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Gardenarium napisał(a)


Te cyklameny mnie nurtują już dłuższy czas. Czy one tam siedzą całe wiosna - lato?
____________________
Ogród Tosi
Ola54 14:51, 11 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Tosiu, mnie dodatkowo nurtują te donice
Gardenarium 14:56, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
One (cyklameny) co jakiś czas są wymieniane, były trawki, zurawki, cyklameny co innego, potem znowu cyklameny i tak w kółko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:59, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malkul napisał(a)
Jak wy sobie radzicie z perzem jak zakładacie ogrody?


Opryskujemy herbicydem gołą ziemie jak są chwasty wieloletnie, a jak krzaczory i inne chwasty to wyrywamy, potem brona rotacyjna, glebogryuzarka kilka razy i po sprawie. Goła, czysta ziemia.

A jak coś wychodzi potem jeszcze to pielenie i koniec

Zobacz co tu było,a teraz tylko pojedyncze chwaściki wyrastają.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
18:38, 11 lip 2013
Danusi na jednym z Twoich projektów jest nazwa Pierre Omorika. Co to za roślina jest???
Madzenka 19:37, 11 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu jak nie pokochać koloru biskupiego...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zaneta 10:26, 12 lip 2013

Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 8
Danusiu jaki środek najlepiej zastosować na pięciornik rozłogowy i bluszczyk kurdybanek w trawniku, ponieważ np. sterane nie pomogło
____________________
Pszczelarnia 11:52, 12 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kalamandyna napisał(a)
Danusi na jednym z Twoich projektów jest nazwa Pierre Omorika. Co to za roślina jest???

Picea omorica - świerk serbski polecany do szpalerów przez Danusię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
JulkAd 12:49, 12 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
I zaległości nadrobiłam....i wiem, że połączenia roślin w Twoim ogrodzie to i doświadczenie, i dobry gust, i za każdym razem zachwycam się tak samo Twoim zestawieniami Danusiu...róża zachwyca, a w połączeniu z tą trawką wręcz powala na kolana....super
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Milka 13:02, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Mój grujecznik rośnie od Święta Róż, kupiłam dużego, ładnie wyprowadzonego na wysokim pniu. Korona jest wąska, bardzo regularna. W przyszłym roku nie będę ciąć. Kiedyś skoruguję tylko pojedyncze gałązki gdyby mi wchodziły w samochód, dach albo świerki. Niech sobie rośnie.

A mój wiąz usycha... nie sadźcie wiązów, szkoda nerwów. Myślałam że mojego ta choroba nie dotknie... a jednak Teraz myślę już co w jego miejsce posadzić?


posłucham twojej rady, ale i tak szkoda. Za to róża nadrabia i pięknie się prezentuje
Ciekawa jestem, co też nowego posadzisz, oj bardzo ciekawa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies