Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Ewa 07:28, 13 lip 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Gardenarium napisał(a)
Cyklameny są wsadzone w te duże donice w ziemię, mają półcień, bo to od wschodu i to jest ta tajemnica, no i wody im nie brakuje bo pilnuje donic. Dziękuję za pochwały


Dziękuję za tajemnicę
Ja jeszcze nie mam dobrze zagospodarowanej wschodniej części i teraz wiem co tam będzie rosło
A czy w Warszawie dzis pada?
Pozdrawiam z zachmurzonego Górnego Śląska
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Sebek 12:36, 13 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusiu - genialnie wymyśliłaś z ułożeniem tej róży w rabacie - fajnie ją "zaostrzyła"
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 13:04, 13 lip 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)
Róża, a obok pokrzywa, też jest potrzebna motylom.



Biskupi kolor.. patrzę i patrzę i nasycić się nie mogę Biskupi przecież idealnie zgra się z bielą, różowym i fioletem. Powinnam mieć limit wejść na Twój wątek, bo co tutaj zaglądam to wzdycham
Wzdycham i stwierdzam, że brzeg i przedbrzeg to jest TO brzegowe trafki i przedbrzegowe funkie.. funkie z bogactwem kolorów i form liści są niesamowitym bogactwem dla ogrodu Jeszcze nie tak dawno myślałam, ze jest tylko jedna odmiana funkii, a teraz... ! .. teraz muszę poszukać Fire and Ice i tych z ostatniego zdjęcia
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Madzenka 15:14, 13 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dana przez ciebie znów musze rewolucję robić... Mam odwrotnie posadzone najpierw miniaturowe hosty a potem carexy... Muszę zamienić....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 15:22, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale to wcale nie musi byc u Ciebie źle, bo moje hosty wyższe Carexy w zeszłym roku miałam wypasione W tym roku są mniejsze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 17:35, 13 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Zakwitła mi moja nowa róża Moonstead Wood'





Zauważyłam Munstead Wood jak byłyśmy w Savill Garden w ogrodzie różanym, w rzeczywistości jest bardzo aksamitna, jeszcze ciemniejsza niż na zdjęciu i wspaniale pachnie. Nawet mój M który nie przepada za różami powiedział - taką posadź. No to nie ma wyjścia posadzę.
U Ciebie już zimowała, czy to tegoroczny nabytek?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 17:48, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tegoroczny nabytek i rzeczywiście jest bardzo ciemna, inaczej bym jej nie kupiła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 18:09, 13 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bo czerwonym kwiatom trudno jest zrobić dobre zdjęcie, w sensie żeby oddawało rzeczywisty kolor.
Takie zdjęcie mi wyszło w Savill Garden i widać na nim niestety początki czarnej plamistości na liściach. Ach, te róże, tyle z nimi kłopotów a my je tak kochamy.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Monic 19:42, 13 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Niestety M.Wood łapie plamistość w drugiej połowie sezonu. Kolor kwiatów z kolei jest piękny i rekompensuje tę przypadłość.
____________________
mój ogród Monika
popcorn 19:44, 13 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu, pięknie...
Czy to Praying Hands? Boska

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies