Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Sebek 23:23, 16 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie z tymi paskudami walczę!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:50, 16 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)

Kto mi powie, jakie gatunek żywotników olbrzymich ma Danusia przy ogrodzeniu? Taki mini quiz... Bo ja już jak błędny rycerz pytam, pytam i nic...


Danusia sama nie wie, a co dopiero my


A ja odpowiadam, że źle pytanie postawione.
Ja mam właśnie gatunek: Thuja plicata (Thuja oznacza nazwę rodzajową a "plicata" oznacza nazwę gatunkową) Czyli mój gatunek to żywotnik olbrzymi (Thuja plicata).

Nie wiem jaka odmiana, nie znalazłam jej w Google, to import z Niemiec, kupiłam w listopadzie z przeceny i już. Nieważne jaka odmiana, jak ktoś chce to po prostu trzeba kupić Thuja plicata i już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 00:24, 17 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)


Kto mi powie, jakie gatunek żywotników olbrzymich ma Danusia przy ogrodzeniu? Taki mini quiz... Bo ja już jak błędny rycerz pytam, pytam i nic...


Danusia sama nie wie, a co dopiero my


A ja odpowiadam, że źle pytanie postawione.
Ja mam właśnie gatunek: Thuja plicata (Thuja oznacza nazwę rodzajową a "plicata" oznacza nazwę gatunkową) Czyli mój gatunek to żywotnik olbrzymi (Thuja plicata).

Nie wiem jaka odmiana, nie znalazłam jej w Google, to import z Niemiec, kupiłam w listopadzie z przeceny i już. Nieważne jaka odmiana, jak ktoś chce to po prostu trzeba kupić Thuja plicata i już.

No tak... wiedziałam, że coś z tym moim pytaniem nie tak, skoro nikt mi nie potrafił odpowiedzieć. A tak na poważnie - dopiero zaczynam odkrywać odmiany żywotników i dostrzegam sporo nieścisłości między tym, co można znaleźć w necie, a wiedzą, którą przekazują w centrach ogrodniczych. Stąd też coraz częściej dochodzę do wniosku, że najlepszym źródłem wiedzy jest ktoś, kto poświęca temu cały swój czas, zapał i umiejętności. Stąd też tak uporczywie drążyłam temat. Nie chciałam żywotnika o pokroju kolumnowym, ale szukałam takiego, który będzie zwarty, gęsty i szybko rosnący. Mam do zasłonięcia brzydką, skarpę, po której często odbywają się "piesze wycieczki" gapiów, w towarzystwie których niekoniecznie mam ochotę pić niedzielną kawę..... "Wędrówki ludów" są naprawdę uciążliwe, tym bardziej, że nasilają się w czasie wolnym od pracy - sobotnio-niedzielnym, który jest czasami jedyną okazją do spędzenia czasu z rodziną....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 01:06, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup Thuja occidentalis "Aureospicata", posadź co 70 cm- 90 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:16, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Constance Spry wdziera się z ulicy do ogrodu bo koniecznie chce się przejrzeć w lustrze







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 01:46, 17 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładnie to wygląda na ostatnim zdjęciu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lena 07:57, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Pięknie!
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
motylla 09:13, 17 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Ślicznotki
____________________
Małgosia - Na okrągło
Sebek 10:30, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Constance Spry wdziera się z ulicy do ogrodu bo koniecznie chce się przejrzeć w lustrze




Cudnie jej w tym lustrze!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bea 11:12, 17 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Sebek napisał(a)

Constance Spry wdziera się z ulicy do ogrodu bo koniecznie chce się przejrzeć w lustrze




Cudnie jej w tym lustrze!


A jaka ciekawska, nie wystarczają jej widoki z ulicy
____________________
Beata W miniformacie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies