Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 14:24, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Powiem tak. bukszpany jednak chorują, zaraza przyszła z zachodu (Cylindrocladium buxicola), tam mają większe problemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:23, 17 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danuś, powiedz raz jeszcze proszę, że trzeba umieć rozstawać się z roślinami, które nie spełniły oczekiwań albo są do niczego, bo rosną jak chcą i nie są ładne. Please. Powiedz słów kilka z jakimiś linkami obrazowymi. Muszę się wesprzeć Twoim słowem, bo wiesz ..... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:42, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Powiedziałąm to w Mai w ogrodzie, ale też mówię jeszcze raz.

Nie żałujmy roślin które ozdobne nie są, a wręcz szkodzą pozostałym nasadzeniom, wykarczowanie ich to jedyne wyjście.

Rokitnik, który nie owocuje (okaz męski) tylko szkodzi ogrodowi, jakieś siewki które rosną pod ładnym drzewem - tylko mu szkodzą zabierając wodę i składniki pokarmowe.

Trzeba nauczyć się rozstawać z roślinami, które nie spełniają oczekiwań.

Np. ja w tym roku posadziłam stewarcję kameliową- ale to był błąd, więc nie upieram się i "wyleci" z ogrodu na wiosnę, a jej miejsce zajmie grujecznik. Stewarcja, mimo że rzadkie drzewo, nie cieszy mnie wcale, bo białe kwiaty ukazują się pojedynczo i trwają tylko chwilę, żadnego efektu. Umiem się z rozstać, ze wszystkim co mnie nie cieszy.

Jak to mówię: jednym zgrabnym ruchem...i nie ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka1sia 17:52, 17 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Muszę i ja zapamiętać te mądre słowa, dzięki Danusiu
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
bociek 17:54, 17 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Och, zeby to bylo takie proste... Czasami trzeba stawic czola nie tylko roslinom, ktore nie ciesza, ale tez domownikom, do ktorych pewne argumenty nie przemawiaja. No, ale kropla drazy skale
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 17:58, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No właśnie najgorzej jest z domownikami, ale to kwestia osobistego podejścia
Ja nie mam z tym problemu, więc nie mam nerwów przy eksmisji roślin. A rotacja u mnie jest duża, ciągle coś wylatuje a sadzę nowe

Ja sobie mówię, że prowadzę ogród intensywny, gdzie ciągle się coś zmienia, jak w kalejdoskopie

W ogrodzie "nieruchomym" wieje nudą Przynajmniej dla mnie.

To też kwestia charakteru ogrodnika, bo niektórzy bardzo się przywiązują do wszystkiego i nie ruszą za żadne skarby, ale ja nie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 18:06, 17 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Otóż to, Twój ogród jest zmienny, ewoluuje, jest dynamiczny. Jednocześnie łączysz pasję i zawód, co moim zdaniem ułatwia pewne sprawy. Masz intuicję popartą wiedzą i doświadczeniem, wciąż się uczysz, poszukujesz, a sama wiesz, jak mało osób potrafi tak samo bez pewnych podstaw.

No a z tymi przywiązanymi to bardzo ciężko jest
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 18:10, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pragnę oznajmić, że miałam dziś miłych gości. Dopiero co pojechały ode mnie Gabik i Agata z Holandii z dziećmi

http://www.ogrodowisko.pl/watek/826-miniaturowy-ogrodek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1583-ogrod-w-holandii

Miło i jak zwykle energetycznie było... mam zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 18:15, 17 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Oj, jak super, czekamy na zdjecia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 18:32, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poszłam sobie dziś na spacer z Kropką, zachwyciłam się kolorowymi drzewami i jesiennymi pejzażami, pokażę co widziałam później, bo mam ważniejsze sprawy

Goście z Ogrodowiska


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies