Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi

kraania 13:43, 26 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Nikt do mnie nie zagląda to napiszę sama do siebie jaki mam pomysł na tą rabatę . Posadzę rh co 0,9 m. Wokół tej sosny z lewej strony posadzę trzy jałowce Pfitzera „Gold Star”. Przed rh żurawka, na samym brzegu turzyca np. Carex pilulifera Tinney's Princess. Zamiast ostatniej sosny (ma poniżej 10 lat więc mogę ją wyciąć) świerk serbski. Za nim będzie rosnący już cyprysik nutkajski „Glauca”, przed nim cyprysik lawsona "Globosa".
Zapomniałam jeszcze napisać, że rh mają zasłaniać domek. Dodatkową osłoną domku są rosnące już od drugiej strony tej rabaty borówki amerykańskie.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Milka 13:55, 26 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kraania, a wiesz, że ja mam podobny problem; zrobiłam rabatę z rh i jest pusto, bo one potrzbują miejsca; aby dobrze się rozrosły, sadzę tam tylko kwiaty jednoroczne, w moim przypadku wysieję swoje aksamitki myślałam tez o trawach, ale takich biało srebrzystych mamy podobne zadanie

Podpytaj Bogdzię z wątku ,,rododendronowy ogród" ona ci doradzi, czy możesz te rośliny posadzić, bo 0.9 metra to trochę mało, chyba że to mniejsze odmiany
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kraania 14:00, 26 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Dziękuję Irenko za podpowiedź. Zaraz napiszę do Bogdzi.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kraania 14:08, 26 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Dopiszę jeszcze informacyjnie, bo niektórych może to zdziwić że mam problem z rabatą skoro mam projekt, że to jest moje odstępstwo od projektu . W projekcie pod sosnami miała rosnąć kolkwicja podsadzona żylistkiem. Nie dałaby mi takiej osłony jaką chciałabym uzyskać. Widzę ten domek z okien tarasu.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Bogdzia 15:08, 26 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kraania napisał(a)
Nikt do mnie nie zagląda to napiszę sama do siebie jaki mam pomysł na tą rabatę . Posadzę rh co 0,9 m. Wokół tej sosny z lewej strony posadzę trzy jałowce Pfitzera „Gold Star”. Przed rh żurawka, na samym brzegu turzyca np. Carex pilulifera Tinney's Princess. Zamiast ostatniej sosny (ma poniżej 10 lat więc mogę ją wyciąć) świerk serbski. Za nim będzie rosnący już cyprysik nutkajski „Glauca”, przed nim cyprysik lawsona "Globosa".
Zapomniałam jeszcze napisać, że rh mają zasłaniać domek. Dodatkową osłoną domku są rosnące już od drugiej strony tej rabaty borówki amerykańskie.


Rh CW czyli te które masz rosna w ciągu 10 lat na wys 1m, potem już nieznacznie przyrastaja można więc powiedziec że prawie takie zostana, nie wiem czy ta wysokosc starczy by zasłonic domek , moim zdaniem nie wystarczy.Co do szerokości to w ciągu 10 lat mają ok 1,5m szerokości . Jesli je posadzisz co 0,9 m to wcześniej osiągniesz efekt zwartego żywopłotu ale nie wykorzystasz całej ich szerokości. Po połączeniu się gałęzie które nie będą miec dostepu swiatła będą usychacNo ale żywopłot będzie wczesniej. Co do jałowców to Gold Star u mnie rośnie i wyzej i szerzej niż podaja w książkach, musisz uważac żeby nie wszedł Ci na rh no ale je można ciąc. Absolutnie odradzam posadzenie przed rh cyprysika lawsona Globosa bo on w ciagu 10 lat osiaga taka sama wysokośc jak rh więc je zasłoni. Z kolei na Glauka trzeba uważac bo rośnie wysoki ale jak jest z tyłu to pewnie nie będzie przeszkadzało. Ja bym przed rh posadziła turzyce lub rośliny jednoroczne bo i tak w miare wzrostu rh będzie trzeba z nimi uciekac coraz dalej Tak się zastanawiam ale na ogól przed rh jakie widziałam nic nie rosło gdy były duże bo ich gałęzie sa do samej ziemi i dobrze wyglądają. U mnie w niektórych miejscach są przed rh azalie japońskie ale to przed bardziej wysokimi rh nizCW.Pozdrawiam i zyczę udanej realizacji.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 15:19, 26 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No widzisz Kraania, mówiłam, że Bożenka pomoże, przy okazji i ja skorzystałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
siaaska 16:07, 26 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Dopiero trafiłam do Twojego ogrodu ale już wiem że będę częściej zaglądać Jestem nim zauroczona Takie duże drzewa dają bardzo fajny klimat Piesio też słodki Zawsze marzył się nam berneński pies pasterski tylko jego wielkość nas przerażała... Mamy za to beagla Sonię i niezłe urwanie głowy
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
kraania 20:49, 26 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
irena_milek napisał(a)
No widzisz Kraania, mówiłam, że Bożenka pomoże, przy okazji i ja skorzystałam


Irenko miałaś rację, bardzo obu Wam dziękuję .

siaaska witaj na moim wąteczku . Beneńczyki jak dla mnie są wyjątkowe . Ale też potrafią rozrabiać . Rzeczywiście wielkość robi wrażenie i czasami sprawia kłopoty. Dzisiaj Odiśka stanęła łapą na nóżce siedmiolatki i był płacz . To 43 kg żywej wagi.
Beagle zawsze mi się podobały. W końcu niektóre to też tricolorki .

Dzisiaj chciałam sadzić rh, ale pojwiła się u mnie piątka maluchów + szósty mój synek . Było wesoło, musiałam sobie szybko przypominać różne zabawy, żeby się nie nudzili. Dzieci na naszej ulicy zaczynają spędzać ze sobą czas i to jest po prostu super .

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
monitka 20:54, 26 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
kraaniu ja w projektowaniu nie pomogę ale zaglądam i kibicuję
Fajnie jak bandy dzieciaków biegają razem, takie dzieciństwo mi się podoba


Chciałam sie Ciebie coś podpytać. Napiszę zaraz na PW.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
waska 21:04, 26 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
słupy wkopane ,zabetonowane schna . kolejne prace w poniedziałek chyba
w projekcie na ten rok huśtawka , "balkon" pirata + akcenty i na dole jak u ciebie jest piakownica u mnie będą siedziska a na tylnej ścianie przez całą długość na 50cm szeroka tablica do kredy
wciąż nie mogę uwierzyć że się uda idę poszukać projekt pozdrawiam widziałas ?
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies