Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 23:35, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Moja historia jest bardzo długa, aby nie zanudzać postaram się w skrócie nakreślić moją determinacje o marzenia.
Kiedy budziły u innych śmiech, ja nadal o nich śniłam .Kiedy rysowano kółka na czołach, ja o nie walczyłam Moje marzenie trwało trzy lata zanim nadszedł dzień spełnienia .Ileż miałam radości kiedy zaprowadziłam niedowiarków na mój kawałek ziemi, oniemieli z wrażenia..udowodniłam tym samym że wiara ma moc spełnienia.

To był dla mnie bardzo szczęśliwy dzień, pełen radości satysfakcji oraz nadziei na przyszłość. Smutne było jedynie to ze nie byli to obcy ludzie ,lecz najbliższa rodzina. Nikt nie wierzył ,ba! nawet zniechęcał .Tak małej byli wiary ,ja natomiast mam jej ogromne pokłady .W taki mniej więcej sposób zostałam posiadaczką działki (1536m )na wzgórzu niewielki wsi.

Wokół mojej działki są same lasy położona z dala od głównej drogi co jest dodatkowym atutem spokoju .Nie wiedziałam tylko jakie niespodzianki mam pod ziemią , była porośnięta niemal cała sosnami samosiejkami więc podłoże nie było aż tak widoczne .Okazało się ze pod ziemią jest ogromna ilość kamienia i skały To tylko wapień lecz nie nadający się do niczego To właściwie rupieć wapienny który bo zetknięciu z powietrzem po dłuższym czasie lasuje się .Bardzo ciężko na niej pracowałam, nigdy wcześniej pot nie spływał mi po oczach z wysiłku . Każde doświadczenie było dla mnie czymś nowym ,nieznanym ale za to cudownym .
Pokochałam i pracę na niej i to cudowne miejsce .W moich marzeniach o ogrodzie było jeszcze coś ,dom .Udało mi się,, choć jeszcze nie do końca bo sporo rzeczy jest jeszcze do zrobienia,, ale z moją wiarą mam nadzieję na zakończenie i zamieszkanie w nim w tym roku. W międzyczasie bawiłam się w ogrodniczkę Zmarnowałam z niewiedzy wiele pięknych roślin,walczyłam z chwastami i nadal to robię ,bo nie sposób je opanować kiedy nie wiadomo jak ma wyglądać ogród.

Wcale niełatwo stworzyć ogród na wapiennej ziemi klasy IV i V..Każda roślina niemal którą sadziłam, ma nową ziemię .Kopałam a właściwie kilofem wygrzebywałam kamienie robiąc otwory 60x60 cm ..Mam sporo roslin ale jeszcze w nieładzie,, nie wszystkie są na swoim miejscu .Najważniejsze że rosną i mają się całkiem dobrze..
Moją chlubą na dzień dzisiejszy jest ogródek warzywny .Miałam marchew,por ,fasolkę szparagowa rzodkiewkę ,buraki zioła ,pietruszkę koper ,ogórki ,pomidory ( niestety przy dojrzewaniu zawsze je wzięła jakaś plamista zaraza) truskawki i wiele innego dobra .Przede mną największe wyzwanie ogród!! Kiedy zobaczycie jak wygląda moje miejsce na ogród sami ocenicie trudność w jego tworzeniu . Nie wiem tylko czy uda mi się wkleić zdjęcia.Będę próbować aż do skutku Dobrej Nocy życzę

____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 23:39, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Hura!!! udało mi się
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 23:43, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Coś to pierwsze nie bardzo mi wyszło Przepraszam za jakość ,poprawie się.Dlaczego treśc jest z boku a nie pod zdjęciem? coś nie tak robię .Gamoń ze mnie .Takie były moje początki.Na dalszych zdjeciach będą już owoce mej pracy .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
hanka_andrus 23:44, 23 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej,Dajano! Pokazałaś dziś kawałek ogrodu!Już z wytyczoną granica i żywopłotem!Dom się buduje!To jest budujące,a skoro już nawet plony miałaś......chwal się!
Tymczasem miłych snów!
Ps: A nie mówiłam,że będę pierwsza!
Z kwiatkiem!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 23:45, 23 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dajana 23:46, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
hanka_andrus 23:48, 23 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dajano ,przed kliknięciem na miniaturkę i przed wyekspediowaniem zdjęcia,sprawdź w którym miejscu jest
kursor.Najlepiej,żeby był na końcu Twej wypowiedzi,potem klikasz miniaturkę,
i możesz sprawdzić ,czy nie wskoczyło ci zdjęcie do tekstu.Jeżeli jest ok,wysyłasz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
dajana 23:49, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Na mojej działce rydze to był normalny widok,, oczywiście zanim zbudowałam dom i wjechał ciężki sprzęt .Teraz zdarzają się jedynie na końcu działki przy lesie .,szkoda bo uwielbiam rydze.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
hanka_andrus 23:50, 23 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O, i rydzyki u Ciebie rosną!,No tak....przy sosenkach!Przyjadę na grzyby!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
dajana 23:52, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuję Hanusiu ! a ja myslałam ze jestem tu sama bo inni juz smacznie spią
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies