Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między ogrodami ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Między ogrodami ...

Dzidka 21:34, 29 lut 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
W wiadomościach znalazłam linka do Twojego wątku. I już wiem dlaczego
Klimat ogrodu i jego nasadzenia takie jak lubię.
Jestem pod wrażeniem . Naprawdę pięknie.
Też się zastanawiam jaki będzie ten następny.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Sebek 22:59, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny ogród - cudowne te nasadzenia. Pięknie wszystko skomponowałaś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monic 07:23, 01 mar 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Madziu, z samego rana znalazłam Twój piękny ogródeczek i od razu mam lepszy nastrój na cały dzień. Z pewnością stworzysz śliczny ogród przy nowym domu. Najgorsza sprawa to uporanie się z pracami ziemnymi wokół domu, które ograniczają tworzenie ogrodu, a później już poleci samo
____________________
mój ogród Monika
beamilusia 13:03, 01 mar 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Magdo! Piękny tajemniczy ogród .Rośliny wspaniale rosną ,mimo północnego zimna .A może u Ciebie nie tak zimno ,jak u mnie ,bo mieszkasz bliżej morza.Pozdrawiam .
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
magdala 23:58, 01 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
...O mamma mia ...! Ile tu gości .. I tyle miłych słów -bardzo Wam dziękuję

Oczywiście działka ma i swoje mankamenty i zaniedbane fragmenty ,ale któż by chwalił się
niedociągnięciami ,prawda? Toż to jakby o własnym dziecku źle mówić !

Maja,Gabi, Ircia, Isia, AniaDS , Danusia, Joanka ,Marzena,
,Ola, Poziomka, Dzidka ,Sebek,Monika ,Beata
- mam nadzieję ,że nikogo nie pominęłam
Dziękuję za odwiedziny!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Danusiu - po tym ,co napisałaś -"gęba" sama mi się uśmiechnęła Dziękuję za tak przychylne słowa Kulki bukszpanowe mam rzeczywiście- trzy sztuki ,w tym jedna bardzo duża.
Chcę je wszystkie zabrać -jak najlepiej zrobić taką przeprowadzkę?
Na zdjęciu: ten największy bukszpan wczesną wiosną:



Celino- Przywrotnik u mnie też rozsiewa się po całej działce- będę musiałą pozbierać nowe sadzonki-
bardzo lubię tę roślinę

Widzę ,że wiele osób zaczynało od małych miejskich działek -tak to jest ,że każdy ,kto
"nosi ogród w sobie" musi mieć kontakt z naturą

Poziomko - ten wiciokrzew z irysami wyszedł jakoś tak sam z siebie -szczerze mówiąc -to
większość nasadzeń był robiona "na czuja" ,oczywiście wiele razy przesadzane (kto tego nie zna?).
Dopiero teraz bardziej planuję i rysuję projekty rabat.Dziękuję za miłe słowa.

Sebek - jednak 11 lat ogródka robi swoje. Po jakimś czasie rośliny nieco wyrwały mi się spod kontroli
i tak się wszystko rozrosło .
No i może właśnie" zangielszczało"

Moniko ,AniuDS -cieszę się ,że mam z Wami kontakt (bo "tam" już zupełnie mnie nie ma)

Beato -niby północ,ale na tej działce miałam np. przypadek przezimowania przez dwie zimy Karczocha . U nas na pewno wiosna rusza później ,ale strefa klimatyczna chyba jest łaskawa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I troszkę swojskich klimatów :



____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
magdala 00:13, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
A skoro już mowa o miłośnikach kul w ogrodzie ,to ja jeszcze lubię takie:



Lubię Anabelle za wygląd ,ale też za bezproblemowość. Co roku w czerwcu ukorzeniam sobie kolejne
sadzonki ,co jest baaardzo łatwe

Jednak koniecznie muszę kupić hortensję bukietową Limelight -jak zobaczyłam na zdjęciu u Danusi...
Na tle tych strzyżonych drzewek i bukszpanów -piękna!

Kalina też ma ładne kulki Tylko te mszyce.....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A na koniec " pies ogrodnika" Ma wiele wad ,ale trzeba mu przyznać ,że w ogrodzie jest
idealny -nigdy niczego nie zniszczył i chodzi ścieżkami .


____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Madzenka 06:32, 02 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda przepiękny Twój ogród, świetnie rokuje nowy Kulę bukszpanową bezproblemowo przesadzaj pod koniec marca/ początek kwietnia. Jeśli nie dasz rady to w październiku. Bukszpany łatwo znoszą przesadzanie, bylebyś je podlewała. Kiedy przeprowadzka tych pięknych roślin do nowego ogrodu?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gorzata 08:19, 02 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 6
Stary ogród piękny... romantyczny... odwiedzany przez zwierzynę... zwykle przyjazną, choć zdarzały się i szkody, prawda?
Nie wątpię, że i nowy będzie miał w sobie "magdalowy" rys!
I cieszę się, że będzie nam dane podglądanie procesu jego tworzenia...
____________________
Pozdrawiam - Gosia
magdala 10:04, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Marzenko Bukszpan musi przeprowadzić się wiosną
Na nowej działce mam już większość bylin -tej wiosny z niecierpliwością czekam na pierwsze kwitnienia... Ale trochę do zabrania jeszcze zostało -raczej drobnica ,no i trzy bukszpany ,dwie róże.
Część roślin ,które wykopywałam jeszcze w styczniu (!??!)-a co ,ciepło było...- czekają na strychu przy okienku. Nawet mam tam kwitnącego przebiśniega ) Muszę mu zrobić zdjęcie.

Gosiu -fajnie ,że jesteś (emotikonów brak...) Teraz to jeszcze bardziej chciałabym pojechać na ten zlot. Jak tam idzie kiełkowanie na parapetach? Ja jeszcze nic nie posiałam,Lawenda i Heliotrop ciągle marzną w lodówce ...
Jesteś już w Wielokątach ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trochę koloru :



____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
hania 10:30, 02 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam Magdo wśród Nas....,masz ogród jakby angielski,piękny ,niesamowity klimat ...no i jeszcze coś nas łączy mamy wspaniałe psy które nie niszczą ogrodu....tylko mój to owczarek niem.Pozdrawiam!!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies